Si të bëni pamje nga ekrani në Windows 11 pa programe

Si të bëni pamje nga ekrani në Windows 11 pa programe

Si të bëni pamje nga ekrani në Windows 11 pa programe

Një nga aktivitetet më të zakonshme në çdo Sistemit operativ, si kompjuterët desktop ashtu edhe pajisjet celulare, është për të kryer pamjet e ekranit. Prandaj, shumë Sisteme Operative moderne zakonisht përfshijnë funksione të tilla. vendas dhe i lehtë për t'u aksesuar dhe përdorur. Gjithashtu, disa aplikacione, si p.sh Shfletuesit e internetit zakonisht integrojnë të njëjtin funksionalitet, për të rrisin cilësinë e përvojës së përdoruesit për ata.

Dhe si në rastet e kaluara, ne tashmë e kemi trajtuar këtë temë Windows 11 dhe macOS, duke përdorur programet tona dhe të palëve të treta, sot do të mësojmë rreth si "bëni pamje nga ekrani në Windows 11" pa programe, domethënë përmes mjetet në internet (faqet e internetit).

printimi i ekranit të Windows 11

Por, përpara se të filloni këtë postim rreth si "bëni pamje nga ekrani në Windows 11" pa programe, ju rekomandojmë që kur ta përfundoni, të eksploroni të tjera përmbajtje të mëparshme të lidhura:

printimi i ekranit të Windows 11
Artikulli i lidhur:
Si të bëni një screenshot në Windows 11

Fotografitë e Mac
Artikulli i lidhur:
Si të bëni një screenshot në Mac

Pamjet e ekranit në Windows 11: Nuk ka programe!

Pamjet e ekranit në Windows 11: Nuk ka programe!

Mjete në internet për të marrë pamje nga ekrani në Windows 11

Më pas, ne do të rekomandojmë një mjet i këndshëm (faqe interneti) në internet për të mësuar si "bëni pamje nga ekrani në Windows 11" pa programe. Dhe kjo është sa vijon:

Pinetools - Regjistro ekranin në internet

mjete pine

Pinetools – Regjistro ekranin në internet është një mjet i shkëlqyer në internet që na lejon të bëjmë një kapje të plotë të ekran kompjuteri. Gjithashtu, nga një dritaren e ndonjë programi ose skedë specifike e shfletuesit të internetit. Për më tepër, kjo na lejon të ruajmë kapjen e përmendur (pamjen e ekranit) si një imazh png, jpg, bmp ose webp.

Ndërsa, për të lehtësuar këtë detyrë, ofron një kohëmatës për të vendosur kohën e duhur në të cilën duam të kapim imazhin. Së fundi, faqja e internetit i gjeti të dyja në spanjisht si anglisht, në tërësi ofron më shumë funksionalitete që lidhen me punën e imazheve. E cila me siguri do të jetë shumë e dobishme për këdo.

Dhe më e mira nga të gjitha, është se, duke qenë një mjet në internet (faqe interneti), funksionon mirë në mënyrë universale, si për Windows, të tilla si macOS dhe GNU/Linux. Prandaj, ju rekomandojmë ta provoni nga çdo sistem operativ.

më shumë informacion

Sidoqoftë, nëse ajo që dëshironi është diçka më pak e ndezur dhe e fortë, ju rekomandojmë mjet online thirrje "Mjet në internet i pamjes së ekranit» nga faqja e internetit RapidTables, e cila gjendet vetëm në anglisht, por është një alternativë e shkëlqyer për ta njohur dhe provuar.

Ndërsa, nëse doni të futeni pak më thellë se si ta bëni këtë me Aplikacioni origjinal i Windows 11 i quajtur Snipping, ju rekomandojmë të eksploroni sa vijon Lidhja zyrtare e Microsoft mbi temën

Ausschneiden dhe skizzieren
Ausschneiden dhe skizzieren

Ose nëse dëshironi, përdorni disa aplikacion i palës së tretë i mbështetur nga Microsoft Store, një opsion i madh është «Skip dhe skicë». I cili ofron të njëjtat funksione si kombinimi i tasteve "Windows + Shift + s". Gjithashtu, ju lejon të bëni shënime në pamjen e marrë nga ekrani, të nënvizoni tekstin, të shkurtoni imazhin, ndër veçori të tjera.

Kapni ekranin në Windows
Artikulli i lidhur:
5 mënyra për të marrë pamje ekrani në Windows
Kapni ekranin në Windows
Artikulli i lidhur:
Ku ruhen pamjet e ekranit në kompjuter

Përmbledhje e artikullit në Mobile Forum

Përmbledhje

Me pak fjalë, me këtë tutorial i ri më si "bëni pamje nga ekrani në Windows 11" pa programe, ne vazhdojmë të ofrojmë përmbajtje të vlefshme për përdorimin e duhur të Windows si Sistemi i parë Operativ për kompjuterët e shtëpisë dhe të zyrës. Si, nga burimet e ndryshme dhe të pakufizuara online, të ofruara nga shumë faqe interneti, për të kryer lehtësisht dhe lirshëm detyra të caktuara. Gjithashtu, më e mira nga mjete online, është se, edhe shumica priren të jenë multi-platformë dhe multi-pajisje.

mos harroni ta ndani këtë tutorial i ri për zgjidhjen e detyrave të zakonshme në kompjuterë, nëse ju pëlqeu dhe ishte e dobishme. Dhe mos harroni të eksploroni më shumë mësime mbi web tonë, për të vazhduar të mësoni më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.