Si të rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë?

Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë

Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë

Edhe pse zakonisht nuk është e zakonshme apo e shpeshtë, disa përdorues herë pas here mund të gjenden në situata të ndryshme në të cilat duhet fshini diçka nga pajisjet dhe aplikacionet tuaja të ndryshme. Si nga aplikacionet e postës elektronike, ashtu edhe nga rrjetet sociale dhe aplikacionet e mesazheve të çastit. Dhe herë të tjera mund të jetë gabim i thjeshtë që ata arrijnë të fshijnë diçka. Sidoqoftë, si në nivelin e sistemeve operative, ashtu edhe në platformat dhe aplikacionet në ueb, zakonisht ka mekanizmat e mëparshëm rezervë dhe rikuperimi të menjëhershëm. Si në rastin e fshirjes aksidentale ashtu edhe në rastin e fshirjes vullnetare.

Por, jo gjithmonë këta mekanizma rezervë (kopje rezervë) aktivizohen ose përditësohen sa më shumë që të jetë e mundur ose në momentin e humbjes sonë. Për shembull në WhatsApp ka një sistem të mirë rezervë e bisedave tona bazuar në Google Drive që zakonisht aktivizohet ose mund të aktivizohet çdo ditë. Megjithatë, në varësi të përdoruesit, pajisjes dhe aplikacionit, ky rezervë mund të mos jetë vazhdimisht aktiv ose i sinkronizuar. Prandaj, sot do të shqyrtojmë se si mundemi "Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë".

fshirë mesazhet whatsapp

Por, ia vlen të bëhet e qartë se, rikuperimi i mesazheve përmes përdorimi i regjistrit të njoftimeve dhe kopjeve rezervë vendase të aplikacionit janë mënyra zyrtare për ta bërë këtë. Dhe për këtë arsye, mënyrat më efikase, të besueshme dhe të sigurta për të ekzekutuar.

Përveç kësaj, duke qenë se ato janë metoda zyrtare, dhe thjesht duke u përpjekur t'i aktivizojmë dhe konfigurojmë mirë, ne mund ta përdorim gjithmonë pa problem si opsionin e parë për eventualitete të tilla. Duke vënë në dukje se, duke aktivizuar të tillë Rezervat e WhatsApp nëpërmjet shërbimeve të ruajtjes së jashtme, si p.sh Google Drive në Android ose iCloud në iOPo, ne gjithmonë mund ta bëjmë këtë proces në internet nga kudo dhe kurdo që duam.

fshirë mesazhet whatsapp
Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni mesazhet e fshira WhatsApp

Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë

Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë

Hapat për të rikuperuar bisedat WhatsApp pa kopje rezervë

Për të kryer, procesin e rikuperimit të disa prej bisedave tona WhatsApp pa përdorur mekanizmin zyrtar të aplikacionit, domethënë përdorimin e automatizuar të kopjeve rezervë të platformës së ruajtur në Google Drive ose iCloud të Apple, e cila së pari dhe ideale duhet të make është një kopje e përmbajtjes që është në dosjen WhatsApp që korrespondon me bazat e të dhënave (.../WhatsApp/Baza e të dhënave). Përveç kësaj, në lidhje me këtë dosje, është e rëndësishme të kihet parasysh se mund të gjendet në memorien e brendshme ose të jashtme të celularit, në varësi të mënyrës se si është konfiguruar herën e parë.

Për këtë veprim, ne do të duhet të lidhim pajisjen tonë celulare përmes një kabllo USB në çdo kompjuter dhe të kërkojmë dosjen e përmendur brenda sistemit të skedarëve të kompjuterit. Pasi të gjendet, kopjohet dhe ngjitet në kompjuterin tonë, ne vazhdojmë me hapat e mëposhtëm:

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
zhvilluesi: Whatsapp LLC
Çmimi: Falas
 1. Ne e çinstalojmë dhe instalojmë sërish aplikacionin celular WhatsApp, por pa e hapur (e ekzekutuar).
 2. Brenda dosjes së rezervuar në kompjuter, ne gjejmë skedarin më të fundit WhatsApp DB, emri dhe shtrirja e të cilit zakonisht janë diçka e ngjashme me "msgstore.db.crypt??" ose “wa.db.crypt??”. Duke pasur parasysh se karakteret "??" janë zakonisht numra 1 ose 2.
 3. Më pas, zgjedhim skedarin rezervë të përmendur për t'u rikuperuar dhe ndryshojmë emrin në një tjetër në mënyrën e mëposhtme: "msgstore-year-month-day.1.db.crypt??" "wa-vit-muaj-ditë.1.db.crypt??" në mënyrë që ta kujtojmë lehtësisht kur të vazhdojmë.
 4. Më pas, marrim skedarin e modifikuar dhe e kopjojmë përsëri në celular në dosjen WhastApp BD.
 5. Pasi të bëhet kjo, tani mund të hapim aplikacionin WhatsApp në celular, në mënyrë që kur ta konfigurojmë dhe zgjedhim opsionin "Rivendos" të shfaqen të gjitha mesazhet tona të vjetra, duke përfshirë bisedat e fshira nga ajo datë që na duhen.

Shënime të procesit

Mbani në mend se, në varësi të versionit të instaluar të Android, ose markës dhe modelit të pajisjes, emri i skedarëve dhe mënyra për të vazhduar mund të ndryshojnë pak. Dhe çfarëdo, zgjerimi i skedarit BD të manipuluar nuk duhet të ndryshohet. Siç shihet, nuk është një proces i komplikuar, por duhet bërë me shumë kujdes shmangni probleme si humbja e historisë dhe korruptimi i skedarit, duke rezultuar në pamundësi për të ekzekutuar rikuperimin e bisedave (mesazheve).

Dhe në rast, duke mos dashur ose duke mos qenë në gjendje të bëjë metodën zyrtare ose metodën alternativeGjithmonë ka aplikacione Android të palëve të treta falas që mund të na ofrojnë këtë dhe shumë gjëra të tjera. si në vijim aplikacioni celular android:

WhatisRemoved +

 • Pamja e ekranit WhatisRemoved+
 • Pamja e ekranit WhatisRemoved+
 • Pamja e ekranit WhatisRemoved+
 • Pamja e ekranit WhatisRemoved+
 • Pamja e ekranit WhatisRemoved+

Siç thotë përshkrimi i tij zyrtar: WhatisRemoved+ është një aplikacion që ju lejon të monitoroni njoftimet dhe dosjet për ndryshime dhe skedarë të fshirë në mënyrë që të mos humbisni kurrë asgjë në aplikacionet tuaja të preferuara të mesazheve.

Dhe në thelb, funksionon si më poshtë: Kur instalohet, na pyet se cilat aplikacione dhe dosje duam që të monitoroni (mbikëqyrni). Kështu që, kur zbuloni një ndryshim, një botim të një njoftimi ose fshirjen e një mesazhi, të mund të na dërgoni një njoftim për ngjarjen në fjalë që ka ndodhur. Por, është gjithashtu një mjet shumë i konfigurueshëm dhe plot algoritme mësimore që lehtëson përshtatjen e tij të personalizuar në favor të përdoruesit, për të ruajtur vetëm atë që është vërtet e nevojshme për secilin.

Së fundi, përveç analizimit të dosjeve në kërkim të skedarëve të fshirë për rikuperimin e tyre dhe shfaqjes së të gjitha mesazheve tona të fshira në aplikacionet e programuara, përfshin gjithashtu mundësinë e mbajtjes së një historie të njoftimeve që zgjedhim, zbulimit dhe njoftimit për ndryshimet në njoftime. , dhe një sistem kërkimi sipas grupeve të njoftimeve.

WhatisRemoved +
WhatisRemoved +
zhvilluesi: Ngjyrat e zhvillimit
Çmimi: Falas

Më shumë aplikacione të ngjashme

Dhe nëse doni të dini më shumë aplikacione të ngjashme në Google Play Store, ju ftojmë të eksploroni sa vijon lidhje. Ndërsa nëse dëshironi një Rekomandim i njëkohshëm për Android dhe iOS Ky do të ishte aplikacioni celular i mëposhtëm:

Dr Fone
Dr Fone
zhvilluesi: ALI AHMED MOHAMMED
Çmimi: Falas
Rikuperoni fotot e fshira të WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni fotot e fshira nga WhatsApp

Rikuperoni fotot e fshira të WhatsApp

Në përmbledhje, dhe siç është verifikuar në këtë udhëzues të ri të shpejtë në WhatsApp, duke u përpjekur dhe duke arritur"Rikuperoni bisedat WhatsApp pa kopje rezervë" Nuk është asgjë jashtëzakonisht e vështirë ose kërkon aftësi të avancuara kompjuterike. Megjithatë, edhe një herë, është e rëndësishme të theksojmë se, kur përdorni WhatsApp në pajisjet tona celulare, idealja ose idealja është gjithmonë dhe do të jetë keni të aktivizuar opsionin Backup. Ose me Google Drive ose iCloud, për të mbajtur të sigurta bisedat që nuk duam t'i humbim për asnjë arsye ose rrethanë të papritur.

Së fundi, nëse doni më shumë informacion zyrtar rreth Procesi i rikuperimit ose rezervimit të WhatsApp, si zakonisht ju lëmë në vijim lidhje zyrtare, kështu që mund të filloni një eksplorim më të thellë mbi temën e sotme. Gjithashtu, mos harroni të eksploroni më shumë se publikimet tona në WhatsApp për përfitimin tuaj apo të të njohurve të tjerë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.