Si të krijoni një rreth në Minecraft

rrethi i minecraft

A jeni një lojtar i lojës së famshme të kubeve 3D dhe dëshironi të dini se si një rreth në Minecraft? Ne tashmë e dimë se është një lojë që njerëzve të moshave të ndryshme u pëlqen shumë. Por është gjithashtu një lojë shumë interesante pasi ofron një mori mundësish për lojtarët e saj. Shtë një sandbox i plotë që do t'ju lejojë të eksploroni derisa të lodheni dhe të ndërtoni gjithçka që mund të imagjinoni.

Dhe është se në Minecraft mund të bëni gjithçka që dëshironi në botën që krijoni. Ju do të keni një mori mjetesh me të cilat do të nxirrni gjërat nga kapela pa problem. Kreativiteti është ai që vendos kufirin, prandaj ju vendosni për botën tuaj. Do të jeni në gjendje të bëni gjëra mbresëlënëseMe Nëse jeni një lojtar veteran i sandboxit të kubit, e dini për çfarë po flasim. Sepse më me përvojë do të ketë parë tashmë gjëra shumë të bukura dhe të veçanta, ose edhe spektakolare. Dizajne dhe arkitektura të 10 të tilla si katedrale, ura ose qyteti më i bukur që dëshironi të krijoni.

Artikulli i lidhur:
10 lojërat më të ngjashme me Minecraft

Por mos u shqetësoni sepse nëse jeni nga ata që po fillojnë këtë artikull gjithashtu do t'ju ndihmojnëMe Ne do të sigurohemi që të mësoni truke të caktuara në mënyrë që të filloni mirë në sandboxin tuaj dhe që bota juaj të rritet lart pa u ndalur. Ju keni qindra mësime në platforma të ndryshme video dhe transmetimi, por ne do të bëjmë një udhëzues shumë të thjeshtë të ndarë në 2 pjesë: krijoni një rreth jashtë Minecraft dhe më pas dini si ta kaloni atë shumë saktë në lojën video me sandbox 3D që ju pëlqen kaq shume. Por le të shkojmë atje për të shpjeguar se si të krijojmë një rreth në Minecraft.

Si të krijoni një rreth në Minecraft?

Minecraft

Në parim është një teknikë shumë e thjeshtë që do t’ju ​​kërkojë vetëm një program i jashtëm i quajtur Paint. Shumë prej jush mund ta dinë, pasi është një nga programet më të famshëm të Windows që na ka shoqëruar gjatë gjithë këtyre viteve. Shtë një program vizatimi dhe redaktimi shumë i thjeshtë që duhet ta keni të instaluar në kompjuterin tuaj. Do ta gjeni brenda aksesorëve të Windows. Pasi ta dini këtë, mbetet vetëm të shkoni drejtpërdrejt te udhëzuesi për të krijuar një rreth në Minecraft.

Për të filluar duhet të shkoni siç thamë tek Windows start dhe pajisje shtesë dhe të hapni programin Paint. Mos u çmendni nëse nuk e keni hapur kurrë pasi është shumë e thjeshtë dhe do ta shihni sapo të hyni me ndërfaqen e tij. Do ta shihni në pjesën e sipërme të majtë ka mjete të ndryshme dhe më poshtë do të gjeni një kanavacë të bardhëMe Nëse shtypni në cepin e djathtë të së njëjtës kanavacë, mund ta tërhiqni për ta zgjeruar në maksimum. Sikur të zmadhonit.

Artikulli i lidhur:
Si të krijoni biblioteka në Minecraft

Tani do të duhet të gjesh në ndërfaqe seksioni i formave dhe zgjidhni elipsin me një madhësi mjaft të hollë të trashësisëMe Kur dëshironi mund të vizatoni elipsin ose rrethin me kanavacë duke klikuar mbi të dhe pa ndaluar shtypjen ose pa lëshuar klikimin do t’ju ​​duhet ta lëvizni jashtë. Do të shihni që rrethi fillon të rritet derisa të bëni madhësinë që dëshironi. Nëse doni një truk për ta bërë atë uniform, mund të shtypni butonin shift në tastierë. Në këtë mënyrë do të jetë gjithmonë e njëjtë dhe nuk do të keni probleme me asnjë formë që krijoni.

Tani me rrethin e krijuar dhe pak zmadhim mund të shihni pikselët e vizatimit. Merrni mjetin e lapsit dhe vizatoni në krye të rrethit për të të jetë në gjendje të shohë pa zmadhim sa piksele ka secila rresht i vizatimitMe Si këshillë, ne ju themi se duhet të vizatoni një vijë mbi pjesën e sipërme të rrethit dhe në këtë mënyrë mund të numëroni më mirë pikselët që përbëjnë vetë vijën.

Si të kaloni rrethin nga Paint në Minecraft?

Biblioteka Minecraft

Tani kemi pesëdhjetë përqind të punës së kryer. Ne vetëm duhet të dimë se si ta kalojmë krijimin tonë si një model në sandboxin e kubit 3D, Minecraft. Për këtë dhe siç kemi bërë më parë do të bëjmë një udhëzues i vogël që do t’ju ​​duhet të ndiqni hap pas hapiMe Nuk është me humbje ose e komplikuar, vetëm do të duhet të ndiqni këtë udhëzues pak siç keni bërë deri më tani dhe kur më së paku e prisni atë do të keni rrethin tuaj të krijuar në Minecraft. Mos u shqetësoni sepse thjesht po transferon një numër pikselësh nga njëra anë në tjetrën. Le të shkojmë atje me pjesën e dytë të udhëzuesit:

Për të filluar me rrethin në Minecraft do t'ju duhet keni pranë vizatimin e bojës në të cilën keni numëruar pikselëtMe Pasi ta keni atë, mund të hyni në Minecraft dhe të gjeni hapësirën ku dëshironi të bëni rrethin. Pasi të keni gjetur hapësirën, mund të filloni të vendosni kubet e Minecraft sipas pikselëve që po numëronit në Paint dhe në drejtimin e duhur që ju nevojiten. Merrni parasysh vendin ku dëshironi të vendosni rrethin shumë mirë sepse ndërsa filloni të numëroni piksele dhe pastaj nuk keni hapësirë, do të mbeteni përgjysmë dhe do të duhet të filloni nga një vend tjetër. Dhe kjo kërkon shumë kohë.

Tani do t'ju duhet t'i kushtoheni vendosjes së kubeve pak nga pak në të njëjtin drejtim ose orientim në të cilin pikselët që keni vizatuar në Paint gjendenMe Pak nga pak do të shihni se si merr formë rrethi i Minecraft dhe do të arrini qëllimin tuaj përfundimtar. Mund të jetë pak e lodhshme fakti që nëse nuk keni një ekran të dytë në kompjuterin tuaj për të vizatuar dhe numëruar piksele, do t'ju duhet të bëni tabelë ose të hyni dhe të dilni brenda dhe jashtë Minecraft. Sepse përndryshe, ju sigurojme se do ta humbisni numrin dhe në fund rrethi i Minecraft nuk do të jetë i saktë. Ndiqni modelin që keni krijuar në Paint shumë mirë, ju vetëm duhet ta bëni atë.

Artikulli i lidhur:
5 faqet më të mira për të shkarkuar lojëra për PC

Si një mashtrim përfundimtar, ne ju rekomandojmë që të qëndroni në mes të rrethit dhe të ngrini kamerën sikur të ishte sipër dhe në këtë mënyrë ju mund të shihni se si krijohet rrethi. Nëse devijoni do ta kuptoni shumë më shpejt dhe do të jeni në gjendje ta korrigjoni. Sepse mbani në mend se nëse dështoni në diçka do të digjeni disi dhe do të duhet të filloni nga ajo pjesë. Ju gjithashtu duhet ta keni parasysh këtë nëse keni bërë një rreth shumë të madh, do të keni më shumë piksele dhe për këtë arsye kjo do të thotë që do t'ju duhet të vendosni më shumë kube dhe të kaloni më shumë kohë duke qenë të saktë.

Shpresojmë që ky artikull të ketë qenë i dobishëm për krijimin e rrethit të Minecraft dhe nëse po, lini atë në komente. Nëse keni ndonjë pyetje, ju gjithashtu mund të përdorni kutinë e komenteve për ta lënë atë dhe ne do t'ju lexojmë dhe do t'ju përgjigjemi sa më shpejt të jetë e mundur. Shihemi në artikullin tjetër të Forumit celular.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.