Sa ngarkohet në TikTok? Disa ndikues e zbulojnë atë

TIK Tok

TikTok është bërë një nga rrjetet ose aplikacionet më të njohura sociale mes të rinjve në të gjithë botën. Ky rrjet social ka qindra miliona përdorues në të gjithë botën, kështu që paraqitet si një mundësi e mirë për markat dhe gjithashtu influencuesit, të cilët shkojnë në mundësi biznesi në të. Kjo është diçka që është e qartë nëse e dini se sa ngarkohet në TikTok.

Një nga dyshimet e shumë përdoruesve në të gjithë botën është të jeni në gjendje të dini se sa ngarkohet në TikTokMe Për fat të mirë, ne kemi një përgjigje për këtë pyetje, sepse shumë ndikues në vetë platformën kanë qenë përgjegjës për të zbuluar shumat e parave që ata marrin si rezultat i pranisë dhe veprimeve të tyre në të. Një mënyrë e mirë për të hequr qafe dyshimet në lidhje me të, pas shumë thashethemeve mbi këtë temë.

Pavarësisht se është një rrjet social mjaft i fundit, popullariteti dhe ndikimi i TikTok është rritur me hapa të mëdhenj. Kjo është ajo që ka bërë që shumë ndikues të përqëndrohen në të, veçanërisht të vetëdijshëm për popullaritetin e madh që ka ky aplikacion në mesin e një auditori të ri. Kjo gjithashtu ka bërë që gjithnjë e më shumë markat të kenë një prani në rrjetin social dhe të kryejnë fushata specifike në të.

Shumë ndikues kanë zbuluar se sa ngarkohet për TikTok. Shtë një nga rastet e pakta në të cilat keni akses në këtë lloj të dhënash, i cili zakonisht nuk është publik. Fakti që gjenerohen shumë para në këtë rrjet social është diçka tashmë e njohur, veçanërisht nëse vitin e kaluar tashmë kishte një influencuese që mori më shumë se 5 milion dollarë falë llogarisë së saj në platformë. Gjithsej 8 ndikues kanë zbuluar se sa ngarkohet në TikTok.

MacFarlands (2,6 milion ndjekës)

MacFarland TikTok

MacFarlands janë një familje që vendosi të bashkohet me platformën në vitin 2019, vetëm vitin në të cilin filloi të fitojë forcë në treg. Kjo familje grumbullon më shumë se 2,6 milion ndjekës në rrjetin social, e cila gjithashtu ka fituar rëndësi në të. Në fakt, vitin e kaluar ata u bënë ambasadorë për TikTok, përveç punësimit të përfaqësuesit të tyre, diçka që e bën të qartë përparimin që biznesi dhe prania e tyre ka pasur në platformë.

Për shkak të numrit të madh të ndjekësve, një nga dyshimet e shumë njerëzve është sa ngarkohet në TikTok kur ka më shumë se 2 milion ndjekës. Tarifat fillestare të kësaj familje për përmbajtje të markës ato shkonin midis 4.000 dhe 6.700 euro. Për më tepër, ata kanë një tarifë shtesë prej 2.000 deri në 5.000 euro për ato marka që duan të kryejnë një promovim të kombinuar ose të kryqëzuar në Instagram. Këto norma me siguri do të rriten nëse numri juaj i ndjekësve vazhdon të rritet.

Dana Hasson (2,3 milion ndjekës)

Dana Hasson u bë e njohur në Instagram para se të hidhej në TikTok verën e vitit të kaluar. Ky ndikues është bërë i njohur në platformë falë videove të tyre të recetave, të cilat u rekomanduan nga shumë përdorues në rrjetin social. Kjo është diçka që ka ndihmuar qartë rritjen e shpejtë të numrit të ndjekësve në platformë, e cila aktualisht akumulon më shumë se 2,3 milion përdorues.

Me dikë aq të njohur sa Dana Hasson, shumë pyesin veten sa ngarkohet në TikTok për një postim të sponsorizuar në fushën e recetave. Në rastin tuaj, tarifat tuaja variojnë nga 2.500 deri në 5.000 euro për një video në platformë, edhe pse këto janë tarifa që i kishit para se të dilnit mbi 2 milionë ndjekës, kështu që nuk do të ishte e çuditshme nëse aktualisht keni norma më të larta. Edhe pse ajo vetë komentoi se në TikTok fitoni më pak se në Instagram, ose të paktën tani për tani, sepse shumë marka kanë filluar të shohin vlerën e këtij rrjeti social.

Preston Seo (1,6 milion ndjekës)

Preston Seo TikTok

Për ata që kanë interes për tema të tilla si këshilla financiare, sipërmarrëse dhe biznesi, Preston Seo është llogaria që duhet ndjekur në TikTok. Ky krijues i përmbajtjes ka arritur të rritet me një ritëm të madh në kohën e shkurtër që ka qenë në rrjetin social, që kur hapi llogarinë e tij në fillim të këtij viti dhe ka më shumë se 1,6 milion ndjekës. Në këtë rast, prania e tij në rrjetin social është një aktivitet paralel me profesionin e tij, siç e ka konfirmuar edhe ai vetë në disa raste.

Ashtu si të gjitha llogaritë e njohura, ajo gjithashtu ka tarifa për postimet e sponsorizuara në TikTok. Në rastin tuaj, ju e thoni atë tarifon rreth 500 euro për secilin TikTok i sponsorizuar që rritet në llogarinë tuaj, edhe pse normat janë disi të negociueshme ose të ndryshueshme. Ai gjithashtu konfirmoi se refuzon shumicën dërrmuese të propozimeve që merr, sepse në shumë raste ato nuk kanë të bëjnë me auditorin e tij, por edhe sepse disa paguajnë pak.

Young Yuh (1,6 milion ndjekës)

Young Yuh ka një llogari TikTok ku tregon video me rutinat e kujdesit të lëkurës dhe rishikimet e produkteve që lidhen me fushën. Ky krijues është rritur me shpejtësi në platformë, ku ai ka më shumë se 1,6 milion ndjekës aktualisht Popullariteti i tij u ngrit vërtet në fillim të vitit 2020 dhe ai ka qenë në gjendje të ruajë një rritje të mirë në rrjetin social që atëherë. Videot e tij grumbullojnë shikime të mira.

Në rastin tuaj, tarifon midis 800 dhe 2.500 euro për çdo video që ngarkohet në platformë. Ato janë të dhëna disi më të vjetra, kështu që çmimet e tij ka të ngjarë të jenë disi më të larta, veçanërisht tani që numri i ndjekësve të tij është rritur gjatë gjithë këtij viti dhe është një nga më të njohurit në këtë fushë.

HoneyHouse (1 milion ndjekës)

HoneyHouse TikTok

Kjo është një nga shtëpitë e shumta të pranishme në rrjetin social. Shtë një llogari ku grupohen ndikues të ndryshëm, e cila tashmë është në sezonin e saj të dytë dhe ku grumbulloni pak më shumë se 1 milion ndjekës në platformëMe Në këtë rast, themeluesit punojnë për të marrë sponsorizime, diçka që do të marrin nga kompani të ndryshme në të gjitha llojet e fushave, nga moda tek pijet, për shembull.

Mënyra se si funksionon HoneyHouse është disi e ndryshme nga llogaritë e tjera me ndikim. Aty ku është e përshtatshme, ata ofrojnë një katalog të opsioneve ose paketave, me çmime që variojnë nga 4.000 deri në 200.000 euroMe Secila prej këtyre paketave do të ofrojë lloje të ndryshme të përmbajtjes, qëllime të ndryshme ose do të ketë një kohëzgjatje të ndryshme (ato kryhen në një periudhë më të gjatë kohore). Ideja e këtyre sponsorizimeve është që grupi do të jetë në gjendje të financojë kosto të tilla si qiraja e shtëpisë dhe gjithçka që lidhet me prodhimin e atyre përmbajtjeve që ata ngarkojnë.

Alexa Collins (700.000 ndjekës)

Alexa Collins është një nga më të vjetrat në platformë, ku aktualisht i kalon 700.000 ndjekësitMe Kjo llogari ngarkon përmbajtje që nuk është shumë befasuese, e njohur edhe nga Instagram: markat e veshjeve, rroba banje, kozmetikë dhe flokë, udhëtime ... Vetë Alexa pohon se llogaria e saj dhe përmbajtja që ajo ngarkon në të synon mbi të gjitha një audiencë femër Me

Ajo ka qenë krijuese e përmbajtjes për disa muaj Kam ngarkuar 400 euro për secilën video që kam ngarkuar në llogarinë e tij TikTok. Edhe pse muajt e fundit ka ofruar më shumë pako, të cilat zakonisht përfshijnë disa publikime në rrjete të ndryshme sociale, siç është Instagram. Çmimi i këtyre paketave është më i lartë, edhe pse për momentin nuk dihet se kur do të tarifohen për secilën prej tyre.

Carolina Freixa (415.000 ndjekës)

Carolina Freixa TikTok

Një emër tjetër që është rritur me shpejtësi në TikTok është Carolina Freixa. Filloi në platformë në fund të vitit 2019, duke ngarkuar video për argëtim, por vetëm në mars të vitit të kaluar popullariteti i tij me të vërtetë filloi të rritet. Ishte një video ku ajo rikrijoi veshjet e saj të preferuara nga Pinterest që vërtet ndihmuan që profili i saj të bëhej i njohur në platformë. Kjo e shtyu atë të ngarkonte më shumë video të tilla, që është përmbajtja kryesore në llogarinë e tij.

Këtë pranverë ai filloi partneritetin me markat për herë të parë. Në këtë kuptim, për të ditur sa ngarkohet në llogarinë tuaj në TikTok duhet të keni parasysh llojin e përmbajtjes. Për integrimin muzikor ka një tarifë prej 150 euro dhe në rastin e integrimit të produktit ose markës, çmimet e tyre janë midis 300 dhe 500 euro. Për këtë ndikuese, rrjeti social është diçka me kohë të pjesshme dhe ajo nuk dëshiron që ajo të jetë burimi i saj kryesor i të ardhurave.

Simfonia Clarke (210.000 ndjekës)

Llogaria e tij njihet si TheThriftGuru në platformë.Me Në Mars 2020, ai u bë i njohur duke ngarkuar një video ku shndërroi një hoodie në një set me 2 pjesë. Një video që pati një sukses të madh dhe që grumbullon miliona shikime. Kjo ndihmoi që prania e tij të rritej dhe në fakt këtë vit ai po linte punën e tij për t'u përqëndruar në përmbajtjen e tij dhe dyqanin e tij të dorës së dytë në platformë.

Në rastin tuaj, tarifon midis 250 dhe 500 euro për markat për videot që ngarkon në TikTok. Përveç kësaj, ajo ka vendosur tarifa për Instagram, ku ka një prezencë, në shumë raste në formën e paketave që kombinojnë praninë në të dy rrjetet sociale. Dyqani i tij i dorës së dytë përbën shumicën e të ardhurave të tij, si dhe videot e tij në platformë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.