Si të shikoni historitë e Instagram në internet

si të hiqni të parët në Instagram

Tregimet e Instagram na lejon të njohim orën e fundit të njerëzve që ndjekim përmes videove të shkurtra, video që kanë një datë skadence që nga ajo kohë Ato janë në dispozicion vetëm për 24 orë pasi të jenë botuar., edhe pse për fat të mirë për më kuriozët, është e mundur shkarkoni histori në Instagram dhe kështu mbaji ato përgjithmonë.

Sidoqoftë, jo gjithçka është e bukur, të paktën për ata përdorues që dëshirojnë të mbajnë gjithnjë një linjë të privatësisë që nuk duan të detyrohen ta shkelin. Kjo është për shkak të funksionimit të kësaj platforme, pasi që nëse një përdorues publikon një histori në Instagram, ai do të ketë qasje në një listë ku shfaqen të gjithë njerëzit që e kanë parë atë.

Për shkak të këtij operacioni të veçantë, shumë janë njerëzit që pyesin veten si të shikoni historitë e Instagram në internet, pa përdorur aplikacionin zyrtar ose përmes faqes në internet për të shmangur lënien e gjurmës së kureshtjes sonë dhe që, rastësisht, Instagram nuk na njeh as më shumë sesa na njeh tashmë.

Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni mesazhet e fshira direkte në Instagram

Cilat janë tregimet në Instagram

Instagram Stories janë kryesisht video të shkurtra (të cilat mund të përmbajnë fotografi) të frymëzuara nga tipari që e bëri të njohur platformën Snapchat, të cilat kanë një kohëzgjatje prej 24 orësh nga botimi i tyre. Duke qenë efemera, kjo përmbajtje është kryesisht e orientuar nga kompanitë dhe influencers për të rritur markën tuaj.

Përdoruesit e këmbëve gjithashtu i përdorin ato për të bëni të njohur ndjekësit tuaj (kryesisht miq) çfarë kanë bërë ditët e fundit, çfarë planifikojnë të bëjnë si të shkojnë në një koncert, të shkojnë në male, të lahen në plazh ...

Kjo platformë ka qenë prej kohësh pushoi së qeni një rrjet shoqëror i pjatave ushqimore të bëhesh një platformë me pak përmbajtje përkatëse nëse ajo që kërkon është të jesh i informuar. Ne mund të themi se Instagram është një rrjet social për t'u shoqëruar dhe se ju vendosni dhëmbë të gjatë.

Artikulli i lidhur:
Si të fshini një llogari në Instagram

Si të shikoni historitë në Instagram

shiko historitë e instagramit

Historitë në Instagram përfaqësohen në formën e qarqet në krye të ekranit të llogarisë sonë dhe tregohen vetëm kur një nga njerëzit që ndjekim ka botuar një histori.

Kur një histori është e re, ajo shfaqet me një kufi të kuq, për të na informuar se është një histori e re që nuk e kemi parë akoma. Për të parë historitë e Instagram-it përmes aplikacionit për pajisje të lëvizshme, mjafton që klikoni në rreth të personit që përfaqëson historinë për të luajtur automatikisht.

Nëse duam ta shohim atë përmes një kompjuteri, ne gjithashtu mund ta bëjmë atë, pasi që ndërfaqja është praktikisht e njëjtë, duke përfaqësuar tregimet në një format rreth rreth personit që ndjekim në pjesa e sipërme e ekranit.

Pasi të klikojmë në histori, do të bëhemi pjesë e listës që krijon Instagram për përdoruesin që e ka publikuar, kështu që kjo ju do ta dini në çdo kohë që ne kemi konsultuar botimin tuaj. Për fat të mirë, mund ta shmangni nëse ndiqni hapat që ju tregojmë në seksionin tjetër.

Artikulli i lidhur:
25 truke për Instagram dhe bëni gjëra të mahnitshme

Si të shikoni historitë e Instagram-it në mënyrë anonime

Aktivizoni modalitetin e aeroplanit

Modaliteti i aeroplanit

Të gjitha aplikacionet që kërkojnë një lidhje interneti, pasi t’i hapim, shkarkoni një pjesë të madhe të përmbajtjes së disponueshme në mënyrë që kur të përdorni atë, ngarkohet shpejt dhe përdoruesi nuk duhet të presë.

Falë kësaj veçanti, përdoruesit të cilët dëshirojnë të parandalojnë njerëzit e tjerë të dinë se kanë vizituar historitë e tyre, mund të përfitojnë prej tij. Para së gjithash, ne duhet hapni aplikacionin dhe prisni disa sekonda.

Kur shohim që historitë në Instagram të njerëzve që ndjekim shfaqen në krye ne aktivizojmë mënyrën e aeroplanit të pajisjes sonë të lëvizshme.

Në këtë kohë, smartphone-i ynë nuk ka një lidhje interneti, por meqë më parë ka ngarkuar përmbajtjen, ne mund të përdorim historitë pa lënë gjurmë në serverat Instagram.

Për të aktivizuar modalitetin e aeroplanit, duhet të hyjmë në panelin e kontrollit duke rrëshqitur gishtin nga maja e ekranit poshtë dhe shtypni butonin e përfaqësuar nga një aeroplan.

Artikulli i lidhur:
Si të dini nëse jeni bllokuar në Instagram me këto hapa të thjeshtë

Krijoni një llogari dytësore

Ndonjëherë opsioni më i thjeshtë kalon përmes krijoni një llogari dytësore në Instagram dhe ndiqni personin që duam të thashethemet për historitë e tyre. Sidoqoftë, mund të hasim një problem nëse personi që duam të ndjekim duhet të vërtetojë kërkesën tonë për të ndjekur.

Aplikacioni na lejon të kujtojmë llogari të ndryshme të përdoruesve së bashku me fjalëkalimin, kështu që kaloni midis llogarisë tonë primare dhe sekondare është një proces i shpejtë dhe i lehtë.

Hiddengram

Shikoni historitë në mënyrë anonime në Instagram

Falë zgjatjes Hiddengram (të disponueshëm për Microsoft Edge dhe Chrome) ne mund të përdorim profilet e njerëzve që duam dhe të konsultohemi si me botimet e tyre ashtu edhe me të gjitha historitë që ata botojnë pa u njoftuar se ishim ne.

Shtë e nevojshme të futni të dhënat e llogarisë tonë në Instagram që të keni mundësi të përdorni. Përmes ikonës së zgjerimit, ne mund të aktivizojmë ose çaktivizojmë funksionimin e aplikacionit. Sapo të futemi në Instagram, duhet të kemi qasje në shtesën dhe ndezeni ose fikeni në varësi të faktit nëse nuk duam të lëmë gjurmë të vizitës sonë dhe nëse nuk na intereson që përdoruesi ta dijë atë.

Nëse syri që përfaqëson shtrirjen është treguar në ngjyrë të kuqe, ne nuk do të lëmë asnjë gjurmë të vizitës sonë në atë histori. Nëse, përkundrazi, tregohet në ngjyra jeshile, përdoruesi që ka publikuar historinë, do ta dijë që ne e kemi konsultuar atë.

Aplikim për të parë historitë në mënyrë anonime

Në Play Store kemi në dispozicion një numër të madh aplikacionesh që na lejojnë, të paktën të sigurojmë, shikoni histori në Instagram në mënyrë anonime, duke qenë një kërkesë thelbësore për të hyrë në llogarinë tonë në Instagram.

Ky fakt i thjeshtë na bën të pyesim veten një seri dyshimesh rreth funksionimit të tij të vërtetë. Pse keni nevojë për qasje në llogarinë time në Instagram? Padyshim, ne duhet të ikim si murtaja nga këto lloje të aplikacioneve dhe / ose faqeve të internetit që na ftojnë futni të dhënat e llogarisë tonë në Instagram.

Sidoqoftë, me një shtrirje si Hiddengram, kjo nuk ndodh. Nuk është e njëjta gjë për të përdorur një shtrirje për një shfletues ku ne vendosim të dhënat e llogarisë sonë (dhe prej andej ato nuk dalin), sesa të përdorim një aplikacion nga i cili nuk e dimë vërtet nëse këta do të udhëtojnë në servera të tjerë dhe rrezikojnë që llogaria jonë bëhuni një burim spam për të gjithë ndjekësit tanë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.