Si të shihni postimet e pëlqyera në Instagram

Si të shihni postimet e pëlqyera në Instagram

si shikoni postimet që kam pëlqyer në Instagram Fillimisht mund të jetë një pyetje që ne të gjithë e kryejmë. Është shumë e zakonshme të ndjekim një numër të madh llogarish, të shohim diçka që na pëlqen dhe më pas të humbasim përgjithmonë atë që kemi dashur t'i tregojmë dikujt tjetër ose të shijojmë përsëri.

E vërteta është se pothuajse të gjithë përdoruesit e kalojnë këtë shqetësim dhe ne duam të dimë se si t'i shohim publikimet që më kanë pëlqyer në Instagram, të cilat i kemi dhënë si jo vetëm sepse na pëlqejnë, por si një markë e vogël për t'u konsultuar përsëri.

Mos u shqetësoni, në këtë artikull do t'ju tregoj hap pas hapi që duhet të bëni si në aplikacion për celularin tuaj ashtu edhe nga shfletuesi i internetit nëse doni të shihni postimet që ju pëlqyen në Instagram.

Mësoni se si të shihni postimet e pëlqyera në Instagram nga shfletuesi i internetit i kompjuterit tuaj

shikoni postimet që kam pëlqyer në Instagram

Instagrami mund të jetë disi i ngurtë dhe i kufizuar kur e përdorni nga kompjuteri, duke ju penguar të aksesoni të gjitha opsionet, kryesisht publikimin. Sidoqoftë, qëllimi i sotëm është të shihni postimet që ju pëlqyen, gjë që është plotësisht e mundur, thjesht duhet të dini se si të goditni vendin e duhur. Hapat që duhen ndjekur janë:

 1. Hyni në faqen zyrtare të Instagram. Futni kredencialet tuaja dhe regjistrohuni. Mbani në mend se mund të jetë e nevojshme të keni celularin tuaj në dorë në rast të ndonjë verifikimi specifik, platforma është në dijeni të shkeljeve të sigurisë.
 2. Kur të hyni dhe të shihni publikimet e llogarive që ndiqni, shkoni në kolonën e majtë, konkretisht opsionin "Profili", që ndodhet në fund të listës.W1
 3. Pasi të klikoni, do t'ju çojë në përmbajtjen e profilit tuaj, ku përveç konfigurimit të shpejtë të disa elementeve, do të mund të shihni përmbajtjen që keni publikuar, njësoj si një vizitor.W2
 4. Në këndin e poshtëm të majtë të ekranit, do të shihni tre shirita horizontale paralele, ky është opsioni "Më shumë", ku duhet të klikoni për të shfaqur opsionet e reja në të njëjtin ekran.W3
 5. Zgjidhni opsionin e dytë, "Aktiviteti juaj", i cili do t'ju çojë në një ekran të ri, ku organizohen komentet, përgjigjet ndaj historive dhe pëlqimet që keni bërë në llogaritë e tjera.W4

Të gjithë ndërveprimet shfaqen në mënyrë strikte kronologjike, e cila do t'ju ndihmojë shumë të gjeni botimin që kërkoni. Nëse, nga ana tjetër, dëshironi të kërkoni për diçka të veçantë ose të dhëna të vjetra, ju keni një opsion të "Rendit dhe filtro”, i cili do t'ju lejojë të vendosni intervalet kohore apo edhe të kërkoni nga më i vjetri tek më i fundit.

Mësoni të shihni postimet që më kanë pëlqyer në Instagram nga aplikacioni celular

Instagram

Shumica e përdoruesve të Instagramit hyni në platformë nga aplikacioni celular, pasi ka një numër të madh avantazhesh dhe ju lejon të përdorni plotësisht funksionet dhe mjetet. Siç mund ta imagjinoni, nga këtu mund të shihni edhe postimet që më kanë pëlqyer në Instagram. Ky është hap pas hapi që duhet të ndiqni:

 1. Hyni rregullisht në aplikacionin tuaj Instagram në celularin tuaj, nuk ka rëndësi nëse është një pajisje me sistemin operativ Android ose iOS, në të dyja rastet, aplikacioni është në thelb i njëjtë.
 2. Pasi të mund të shihni përmbajtjen, duhet të futni profilin tuaj, për këtë duhet të klikoni në fotografinë tuaj në këndin e poshtëm djathtas të ekranit, e cila do t'ju ridrejtojë.
 3. Në të njëjtën mënyrë si në rastin e mëparshëm, hyrja në profil do të jetë si të vizitoni ndonjë tjetër, por me disa opsione në rënie për të modifikuar përmbajtjen tuaj ose për të parë informacione të ndryshme.
 4. Kur hyni në profilin tuaj, do të mund të shihni tre vija horizontale paralele me njëra-tjetrën në këndin e sipërm të djathtë. Këtu duhet të shtypni në mënyrë që opsionet e reja të shfaqen përmes një menuje që shfaqet.
 5. Ne do të zgjedhim opsionin e dytë, "Aktiviteti juaj“. Kjo do t'ju ridrejtojë në një ekran të ri. Instagram
 6. Ndër opsionet e reja që do të gjeni, është kryesisht në interesin tonë”ndërveprimet“, e vendosur si e treta në këtë listë.
 7. Përsëri, do të kemi një ekran tjetër, ku mund të shohim të gjitha llojet e ndërveprimeve, si përgjigjet ndaj historive, opinioneve, postimeve për të cilat keni thënë se nuk jeni të interesuar, komente apo pëlqime. Zgjidhni është duke klikuar mbi të.
 8. Këtu ato do të shfaqen në rend kronologjik nga më të fundit tek më të vjetrat, si rrotat ashtu edhe fotografitë. android

Nëse, nga ana tjetër, dëshironi të kërkoni për diçka specifike midis një diapazoni të caktuar datash ose autori, mund të përdorni filtrin duke përdorur "Rendit dhe filtro", e cila shfaqet në të djathtë, poshtë butonit "Zgjidh".

Instagram
Artikulli i lidhur:
Mësoni si të bllokoni në Instagram

Siç mund ta shihni, duke parë postimet që më kanë pëlqyer në Instagram, pavarësisht se kërkojnë hapa të rinj, eshte akoma shume e thjeshteqoftë. Për ta bërë këtë, nuk keni nevojë për njohuri të thelluara rreth aplikacionit, thjesht ndiqni një sërë hapash shumë specifikë. Me siguri i njihni disa aplikacion i bërë nga palë të treta që ju lejon të kryeni këtë filtrim, por kjo metodë nuk kërkon instalimin e asgjëje, vetëm nga vetë platforma.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.