Si mund t'i shohim statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë

Si mund t'i shohim statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë

Siç mundemi shikoni statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë ose, më mirë, pa e ditur personi që publikon se ne e kemi parë atë. Ka disa mënyra për ta arritur këtë, ndaj nëse jeni kurioz duhet të qëndroni deri në fund.

Platforma e mesazheve WhatsApp ka implementuar disa kohë më parë një seksion të njohur si statuse. Në këto, përdoruesit publikojnë përmbajtje në një format vertikal dhe është i dukshëm për 24 orë. Fillimisht, statuset përmbanin vetëm tekst, aktualisht ato mund të përmbajnë imazhe, video, emoji apo edhe audio.

Për të mbajtur kontrollin mbi përmbajtjen, platforma i lejon përdoruesit që publikon, di kush e ka parë statusin tënd. Kjo mundëson interaktivitet më të madh, por në të njëjtën kohë, është shumë i bezdisshëm për ata që duan ta shohin përmbajtjen në mënyrë të fshehtë. Në rreshtat vijues, do të mësoni se si mund t'i shohim statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë të vizitës sonë.

Si një ninja, metodat për të parë statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë

Si mund t'i shohim statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë 0

Ka disa metoda shumë të dobishme që do t'ju lejojnë të shikoni statuset e WhatsApp pa lënë asnjë gjurmë. Ka disa të tjera shumë interesante, por jo gjithmonë funksionojnë, kështu që mundeni Ju thashë shkurt se cilat janë.

Këtu janë dy mënyrat e provuara për të arritur qëllimin tonë, shikoni statuset e WhatsApp pa lënë gjurmë të vizitës suaj:

Përdorimi i mjeteve WhatsApp

Për të kontribuar në privatësinë e përdoruesve të saj, platforma WhatsApp Ka mjete të ndryshme opsionale. Një nga këto mund të jetë alternativa jonë më e mirë për të parë statusin e WhatsApp pa lënë gjurmë.

Është e rëndësishme të dini se kjo nuk është zhvilluar për këtë qëllim, por ne mund të bazojmë veten në avantazhet që sjell kjo. Është e vlefshme të ndiqni udhëzimet hap pas hapi, në këtë rast dhe kështu të arrini rezultatet më të mira.

Metoda në thelb konsiston në çaktivizimin e marrjes së përgjithshme të leximit të mesazheve. Kjo do t'ju lejojë të aksesoni historitë si një ninja. Është shumë e rëndësishme të kihet parasysh se ky opsion qëndroni të fikur për të paktën 24 orë, sepse nëse e aktivizojmë para se të zhduket shteti, do të mund ta dinë që ne e kemi parë.

Tani, nëse doni ta provoni, gjëja e parë që duhet të bëni është të ndryshoni faturën e leximit, për ta bërë këtë, unë do t'ju tregoj një hap pas hapi.

 1. Futni aplikacionin tuaj WhatsApp në celularin tuaj si zakonisht. Këto ndryshime të konfigurimit mund të bëhen vetëm në këtë mënyrë, jo përmes aplikacionit të desktopit ose versionit të uebit.
 2. Në këndin e sipërm djathtas do të gjeni tre pika të rreshtuara vertikalisht. Klikoni mbi to dhe më pas, në fund të listës, në "settings".
 3. Do të shfaqet një ekran i ri, por opsioni i interesit tonë në këtë moment do të jetë "intimitet“. Ne klikojmë mbi këtë për të shkuar në një ekran të ri.
 4. Do të shihni elementë të ndryshëm, por tani për tani, ne duhet të çaktivizojmë "Lexoni konfirmimin“. Kjo është e aktivizuar si parazgjedhje. A1

Unë rekomandoj të prisni disa minuta që opsioni të aktivizohet, shumë herë Bëhet menjëherë dhe të tjerat kërkojnë pak kohë.. Kur e çaktivizoni, duhet të keni parasysh se nuk do të mund të shihni se kur kontaktet tuaja do t'i lexojnë mesazhet tuaja dhe natyrisht, ata nuk do të mund të shohin nëse i lexoni ato.

Pasi të përfundojë procedura, mundeni kontrolloni statuset dhe përdoruesit e tjerë, ata nuk do ta dinë nëse i keni parë. Mos harroni të mos riaktivizoni faturën e leximit pas 24 orësh ose të tjerët do të jenë në gjendje të shohin që ju keni kaluar nëpër statuset e tyre.

dërgoni foto në cilësi HD me WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të dërgoni foto në cilësi HD me WhatsApp

Duke u mbështetur në eksploruesit e skedarëve

Eksploruesit e skedarëve janë një mjet që Zakonisht instalohet në telefonat celularë. Ka disa marka apo modele që i kanë lënë mënjanë, por në të njëjtën mënyrë mund të shkarkohen direkt nga Google Play Store.

Shfletuesit funksionojnë në një mënyrë shumë i ngjashëm me modelin e pamjes së dritares që përdoret nga kompjuterët. Me këtë sistem, ju mund të shihni të gjithë përmbajtjen që shkarkoni në celularin tuaj ose edhe disa skedarë instalimi.

Për të qenë në gjendje të shikoni gjendjet, është e nevojshme që janë shkarkuar në smartphone tonë. Ky proces ekzekutohet automatikisht dhe i lë skedarët multimedialë të ruajtur për një periudhë prej 24 orësh pas publikimit.

Në rast se nuk keni një eksplorues skedarësh, unë ju lë një listë disa paragrafë më poshtë.

Pa zgjatur më shumë, le ta zbulojmë disa truke për të parë statuset e WhatsApp pa e ditur kontaktet tuaja. Mbani në mend se, në varësi të aplikacionit të përdorur, mund të ketë disa ndryshime në metodologji.

 1. Hapni eksploruesin ose menaxherin e skedarëve.
 2. Kërkoni dosjen ku keni ruajtur skedarët WhatsApp. Këto zakonisht ndodhen në memorien e brendshme të celularit, përveç nëse është konfiguruar për të ruajtur në memorien e jashtme.
 3. Hyni në dosje, për ta bërë këtë thjesht duhet të bëni një klikim të thjeshtë.
 4. Dosja që na intereson është e fshehur, por nuk ka asnjë problem, thjesht mund ta zbuloni. Për ta bërë këtë, thjesht klikoni në tre pikat e vendosura në këndin e sipërm të djathtë dhe më pas "Trego skedarë të fshehur". B1
 5. Menjëherë do të shfaqen disa dosje. Ai i interesit tonë është brenda një tjetri që ishte i dukshëm, "Media“. Kur hyni, kërkoni atë që quhet ".Statuset".
 6. Pas hyrjes, do të mund të shihni të gjithë skedarët e gjendjes, qoftë video apo imazh. Për ta shfaqur atë, thjesht klikoni mbi atë që ju intereson. B2

I vetmi detaj i kësaj metode është se ju nuk do të jeni në gjendje të shihni se kush e zotëron secilin shtet, as nuk do t'ju lejojë t'i klasifikoni ato sipas të padukshmeve apo të padukshmeve. Unë rekomandoj që kur të dilni, të rikonfiguroni në mënyrë që skedarët të fshihen, duke shmangur fshirjen e përmbajtjes së padëshiruar.

Aplikacionet e administratorit ose menaxherit të skedarëve

Ka një numër të madh të këtyre aplikacioneve, disa më të këndshme vizualisht, të tjera më miqësore për përdoruesit. E vërteta është se ju tregoj disa nga ato që më duken më interesante.

Menaxher i skedarëve

Menaxher i skedarëve

Është një nga menaxherët e skedarëve më të njohur dhe më të vlerësuar në Google Play Store, me më shumë se 100 milionë shkarkime dhe një vlerësim 4.8 yje. Ndërfaqja e tij është shumë e gjallë dhe ka ikona të personalizuara dhe shumë të habitshme.

Skedari
Skedari
zhvilluesi: Skedari Menaxher Plus
Çmimi: Falas

Menaxheri i skedarëve nga Xiaomi

Menaxheri i skedarëve Xiaomi

Është një aplikacion i krijuar jo vetëm për pajisjet Xiaomi, por për Android të të gjitha llojeve. Ndoshta sepse vjen i parainstaluar në kompjuterët tuaj, ka një numër të madh shkarkimesh, më shumë se 1000 miliard aktualisht. Është vlerësuar nga pothuajse 4 milionë përdorues me 4.9 yje.

Menaxher i skedarëve
Menaxher i skedarëve
zhvilluesi: Xiaomi Inc.
Çmimi: Falas

Menaxher i Dosjeve

Menaxher i Dosjeve

Zhvilluar nga kompania InShot, me siguri do të njihni disa nga aplikacionet e saj në Google Play Store. Ndërfaqja e tij është shumë e këndshme dhe miqësore, gjë që i ka dhënë më shumë se 5 milionë shkarkime dhe një vlerësim prej 4.9.

Skedari
Skedari
zhvilluesi: InShot Inc.
Çmimi: Falas

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.