Ide dhe aplikacione për të bërë një mik të padukshëm në WhatsApp

Si të bëni një mik të padukshëm në WhatsApp

Sot ju tregojmë se si të organizoni shoku i padukshëm nga WhatsApp. Është një nga praktikat më të përhapura në Krishtlindje. Është një mënyrë e shkëlqyeshme për të shpërndarë dhuratën që do të na duhet të japim midis grupeve të miqve, bashkëpunëtorëve ose anëtarëve të familjes. Propozimi është i rehatshëm, sepse nuk kemi pse të blejmë një dhuratë për të gjithë, dhe ekonomik për të njëjtën arsye. Për këtë arsye dhe duke përfituar nga teknologjia dhe përparimet në rrjetet sociale, mund të organizohet edhe miku i padukshëm nga celulari.

Nga AndroidSIS ne kemi përpiluar disa nga idetë dhe aplikacionet më interesante për të lehtësuar organizimin e mikut të padukshëm përmes WhatsApp. Shtoni teknologjinë dhe komoditetin e celularit në mënyrën se si organizoni dhuratat e Krishtlindjeve.

Aplikacioni i miqve të padukshëm

Aplikacioni Sekret i Santa
Aplikacioni Sekret i Santa
zhvilluesi: Pandi & Kodi
Çmimi: Falas
 • Pamja e ekranit e aplikacionit Sekret Santa
 • Pamja e ekranit e aplikacionit Sekret Santa
 • Pamja e ekranit e aplikacionit Sekret Santa

Ky aplikacion është një mënyrë praktike për të kryer vizatimin e miqve të padukshëm, por pa pasur nevojë të hiqni copat e letrës së modës së vjetër. Aplikacioni ju lejon të shtoni personat që do të jenë pjesë e lojës, madje mund të personalizoni disa aspekte të shortit në mënyrë që disa njerëz të mos marrin dikë me të cilin nuk kanë shumë afinitet. Në fund të konfigurimit, aplikacioni ju tregon se cili person në grup ka radhën për të kapur celularin dhe shkruani personin që ju përgjigjet. Me pak fjalë, është si të nxjerrësh letrën nga një kapele apo një çantë, por në një version dixhital.

Shoku i Padukshëm 22

Ndër alternativat për bëj mikun e padukshëm në whatsapp, aplikacioni Secret Buddy 22 është bërë shpejt ylli. Funksionimi i tij është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe intuitiv pasi ta kemi instaluar. Ne do të krijojmë grupin me datën e dorëzimit të dhuratave, buxhetin minimal dhe maksimal të dhuratave dhe kushtet për të marrë pjesë.

Më pas ftojmë miqtë dhe familjen tonë të marrin pjesë përmes një lidhjeje të përbashkët në WhatsApp. Më pas, shtypim butonin 'bëj barazim' dhe do të shihni se cili person ju preku. Të tjerët do të bëjnë të njëjtën gjë dhe në këtë mënyrë të gjithë do të dinë se kujt t'i japin dhuratën.

Një nga arsyet pse Shoku i Padukshëm 22 u bë kaq popullor, është se nuk ndërpret asnjë nga bisedat tuaja në WhatsApp dhe nuk instalon asnjë lloj virusi ose skedari me qëllim të keq.

DeDoMan

gisht i fshehtë santa
gisht i fshehtë santa
zhvilluesi: Sergio Angel
Çmimi: Falas
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa
 • Pamja e ekranit e Fingerman Secret Santa

Një tjetër aplikacion me shumë pajisje që ju ndihmon të organizoni me lehtësi dhurimin Secret Santa. Përveç kësaj, është e dobishme kur krijoni lotari për vendimmarrje në grup. Aplikacioni ka alternativa për të kryer shortin personalisht, ose me njoftim me email. Njoftimi i secilit pjesëmarrës për rezultatin e marrë.

Funksionimi i DeDoMan është shumë i thjeshtë. Ne vendosim emrat dhe llogaritë e emailit të secilit pjesëmarrës dhe aplikacioni do të dërgojë rezultatet e rastësishme. Nëse dëshironi të bëni përjashtime, mund të krijoni grupe brenda listës në mënyrë që disa njerëz të mos prekin njëri-tjetrin. Kjo është veçanërisht e dobishme në njësitë familjare dhe në grupe me anëtarë që shfaqen në sfera të ndryshme.

Krijo vizatimin e mikut të fshehtë me Elfster

Elfster: Aplikacioni Sekret i Santa
Elfster: Aplikacioni Sekret i Santa
zhvilluesi: elfster
Çmimi: Falas
 • Pamja e ekranit të aplikacionit Elfster: The Secret Santa Santa
 • Pamja e ekranit të aplikacionit Elfster: The Secret Santa Santa
 • Pamja e ekranit të aplikacionit Elfster: The Secret Santa Santa
 • Pamja e ekranit të aplikacionit Elfster: The Secret Santa Santa
 • Pamja e ekranit të aplikacionit Elfster: The Secret Santa Santa

Ndërmjet aplikacione për të bërë një mik të padukshëm në WhatsApp, një nga më të njohurit e kohëve të fundit është Elfster. Është shumë i plotë kur bëhet fjalë për konfigurimin e opsioneve për shortin, dhe ndërfaqja e tij dinamike dhe e gjithanshme ndihmon për të lehtësuar të gjithë procesin. Nga fillimi konfigurimi i buxheteve dhe anëtarëve, deri në fund me përcaktimin e secilit përdorues.

Aplikacioni është tërësisht në gjuhën angleze, gjë që mund të jetë e vështirë për disa përdorues, por nuk ka shumë terma komplekse dhe me pak praktikë do të mund ta përdorni pa probleme. Hyrësit në lotari duhet të krijojnë një llogari Elfster për të përdorur grupet e tyre. Këto profile janë ato që shtojmë dhe një listë dhuratash, në mënyrë që personi që duhet të na bëjë një dhuratë të dijë disa nga gjërat që duam. Mund të jetë gjithmonë një ndihmë për të arritur dhuratën e mundshme dhe më të këndshme.

Dhurata sekrete

Dhurata sekrete
Dhurata sekrete
zhvilluesi: Studio Pixzelle
Çmimi: Falas
 • Pamje nga Dhurata Sekrete
 • Pamje nga Dhurata Sekrete
 • Pamje nga Dhurata Sekrete
 • Pamje nga Dhurata Sekrete

Dhurata sekrete është gjithashtu një aplikacion interesant që mund të na ndihmojë gjeneroni shortin dhe listën e mikut të padukshëm në WhatsApp. Përsëri, si çdo aplikacion i palëve të treta, kërkon që të gjithë ta kenë të instaluar në celularin e tyre për të marrë pjesë. Ne do të shtojmë një listë të pjesëmarrësve, datën dhe kohën e dorëzimit të dhuratave dhe llogaritë e tyre të emailit, në mënyrë që aplikacioni t'i njoftojë ata se cilin pjesëmarrës kanë marrë.

Përveç kësaj, mund të vendosen detaje të tjera, si lloji i dhuratave që do të jepen, kufijtë e çmimeve dhe të ngjashme. Në këtë mënyrë askush nuk do të bëjë dhurata të tepërta. Listat gjithashtu mund të vendosen me deri në tre sugjerime dhuratash, në mënyrë që fituesi të dijë se çfarë do të dëshironte të merrte personi në fjalë.

aplikacionet whatsapp të miqve të padukshëm

Përfundim

Para shumë, armatos mikun e padukshëm personalisht është akoma më e thjeshtë. Por e vërteta është se të bësh një mik të padukshëm përmes WhatsApp ose aplikacioneve i shton një prekje teknologjike dhe moderne një praktike të Krishtlindjeve që shton ndjekës të rinj çdo vit.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.