Mjete për të shtuar tekst në fotot tuaja

Mjete për të shtuar tekst në fotot tuaja+

Nëse doni të dini mjetet për shtoni tekst në fotot tuaja, atëherë do t'ju pëlqejë ky artikull, sepse unë do t'ju tregoj shkurtimisht disa shumë të thjeshta për t'u përdorur. Mos u shqetësoni nëse nuk dini shumë për të, këto janë shumë të lehta për t'u përdorur dhe nuk kërkojnë më shumë teknika.

Shumë njerëz ruajnë ose publikojnë fotot e tyre të mbështetura nga një tekst i vogël, i cili jep vlerë më të lartë në shumicën e rasteve. Përveç përmbajtjes, ngjyra dhe fonti i përdorur i japin një prekje të veçantë. Mësoni si të shtoni tekst në fotot tuaja pa u përpjekur.

Softuer dhe aplikacione për të shtuar tekst në fotot tuaja

Mjete për të shtuar tekst në fotot tuaja

Për t'ju ndihmuar të shtoni tekst në fotot tuaja, unë përgatita një listë të vogël por koncize të softuer dhe aplikacione që ju lejojnë të shtoni fjalë në imazhet tuaja. Mbani në mend se këto mjete kanë shumë funksione të tjera, por në përgjithësi, ju do të jeni në gjendje të përmbushni objektivin parësor.

Canva

Canva

Kjo është një nga mjetet më të njohura online në mbarë botën, jo vetëm për shkak të numrit të madh të funksioneve të disponueshme, por edhe sepse mund të përdoret falas. Canva Ka një komunitet të gjerë, të cilin e përdor për të redaktuar fotot, për t'i çuar ato në formate të ndryshme dhe për të vendosur tekst mbi to.

Kjo platformë është ideale, pasi ndërfaqja e saj është jashtëzakonisht miqësore për përdoruesit, duke pasur në dorë një numër të madh mjetesh.

Canva: dizajn, foto dhe video
Canva: dizajn, foto dhe video
zhvilluesi: Canva
Çmimi: Falas

befunky

BeFunky

befunky u bë shpejt një nga platformat që fitoi shpejt zemrat e publikut. U bë virale sepse shumë njerëz bënin meme me të. Ju lejon të redaktoni disa foto njëkohësisht në modalitetin e kolazhit.

Përdorimi i tij është falas, si në të versioni i uebit si në aplikacion, me disa funksione specifike me veçori të abonimit. Shtimi i tekstit është mjaft i thjeshtë, thjesht duhet t'i kushtoni vëmendje opsioneve që shfaqen në kolonën e majtë të ekranit tuaj.

Redaktuesi i fotove BeFunky
Redaktuesi i fotove BeFunky
zhvilluesi: BeFunky
Çmimi: Falas

Microsoft PowerPoint

PowerPoint

Ju mund ta keni përdorur këtë softuer një milion herë dhe kjo nuk ju ka ndodhur kurrë. Epo po, Microsoft PowerPoint Përveçse është një mjet i fuqishëm për krijimi i prezantimeve dhe sllajdeve, gjithashtu ju lejon të luani pak me imazhet.

Edhe pse nuk lejon redaktim të avancuar, nëse mund të shtojmë një imazh, shtoni tekst me fontet që kemi instaluar në kompjuterin tonë. Ne mund ta përdorim këtë mjet, si dhe si një aplikacion celular, si një mjet online.

Microsoft PowerPoint
Microsoft PowerPoint
zhvilluesi: Microsoft Corporation
Çmimi: Falas

Fotor

Fotor

Ky mjet është mjaft të qarta për sa i përket funksioneve të disponueshme, ku mund të dimë se çfarë bën vetëm duke hyrë në meny. Ka një version që funksionon shkëlqyeshëm në shfletuesin e internetit dhe një tjetër përmes një aplikacioni.

Pavarësisht se ka disa elementë që kërkojnë një abonim, është një mjet i fuqishëm kryesisht falas. Një nga avantazhet që duhet të bëjmë të ditur është numri i madh i shkronjave që ka në meritë, duke lejuar jo vetëm shtimin e personazheve, por edhe disa efekte mjaft interesante.

Instagram

Instagram

Ne të gjithë e dimë Instagram si një platformë që ju lejon të shfaqni foto dhe video. Megjithatë, edhe pse e kemi parë, jo të gjithë e lidhim aplikacionin me modifikimin e fotografive, aq më pak me shtimin e tekstit, por me mend, ne mund ta bëjmë atë.

Siç e dimë tashmë, Instagram, deri më sot, Është falas dhe ne mund ta shohim përmbajtjen e tij nga kompjuteri ose aplikacionin celular. Megjithatë, redaktimi i fotografive dhe shtimi i tekstit në foto mund të bëhet vetëm nga versioni i aplikacionit.

Instagram
Instagram
zhvilluesi: Instagram
Çmimi: Falas

Adobe Photoshop

Photoshop

Një nga programet ikonë në dizajnin grafik për shumë vite, Adobe Photoshop, Kjo lejon jo vetëm redaktimi profesional i fotografive, por duke shtuar tekst në imazhet tuaja. Ky softuer desktop kërkon një abonim dhe njohuri për t'u përdorur.

Megjithatë, duke pasur parasysh publikun e gjerë, Kompania Adobe lëshoi ​​disa aplikacione të bazuara në Photoshop që lejojnë redaktimin e imazheve nga celulari. Shumica e këtyre mjeteve janë plotësisht falas.

Redaktues i fotove Photoshop Express
Redaktues i fotove Photoshop Express
zhvilluesi: Qerpiç
Çmimi: Falas

Efektet e fotove

Efektet e fotove

Është një mjet online që ju lejon, nga shfletuesi i internetit, të redaktoni disa elementë në fotografitë tuaja. Efektet e fotove Ai është zhvilluar tërësisht në spanjisht dhe përdorimi i tij nuk kërkon një abonim zyrtar.

Këtu do të gjeni një numër të madh burimesh, duke lejuar redaktimi i ngjyrës, madhësisë dhe disa elementeve të tjera që personalizojnë imazhet tuaja. Pavarësisht se është një faqe interneti disi vintage, ajo ofron funksionalitet mjaft të plotë dhe përdorshmëri shumë miqësore për të gjitha llojet e përdoruesve. Nuk ka një aplikacion celular

Fotoram

Fotoram

Fotoram Është një tjetër nga platformat e internetit të preferuara nga publiku kur bëhet fjalë për të bërë disa ndryshime dhe për të personalizuar imazhet e tyre. Punon vetëm nga shfletuesi dhe nuk kërkohet abonim për ekzekutimin e tij.

Zotëron a shumë fonte me stile shumë të veçanta, ideale për të pasur fotografi unike. Një nga elementët e dukshëm të platformës janë funksionet e saj të kolazhit, të cilat janë shumë të plota dhe të lehta për t'u përdorur.

Me ujëra

Me ujëra

Nëse kërkojmë diversitet në punësim, Me ujëra është një nga më të spikaturit. Ky aplikacion ueb lejon redaktimi i fotove dhe shtoni tekste të ndryshme në fotot tuaja.

Kjo lejon botim provë falas, por nëse doni të dini të gjitha shërbimet dhe veçoritë e tij, duhet të abonoheni në një nga tre planet e tij mujore. Sa i përket ndërfaqes, ajo është mjaft e thjeshtë dhe miqësore. Ia vlen ta shikoni në rast se ju pëlqen dhe vendosni të paguani për ta shijuar.

në Pixio

në Pixio

Shtë një mjet për shfletuesit e internetit e cila ka disa gjuhë, duke përfshirë spanjishten. Aktualisht është në fazën beta, ndaj nuk duhet të paguani asgjë për ta përdorur. Futja dhe ekzekutimi është mjaft i thjeshtë, shtojmë vetëm imazhin që duam të modifikojmë dhe shtojmë tekst dhe do të hapet një ndërfaqe.

në Pixio Është ideal për të bërë meme ose thjesht për të shtuar tekst në fotot tuaja. Nuk ka një version të aplikacionit celular, por është ende shumë tërheqës. Më pëlqen veçanërisht E përdor shumë në kohën time të lirë.

Pies
Artikulli i lidhur:
Si të shes fotot e këmbëve të mia përmes aplikacioneve ose faqeve të internetit

Shpresoj të përfitoni nga kjo listë që kemi përgatitur enkas për ju, ku ju mund të shtoni tekst në imazhet tuaja në mënyra të ndryshme. Më pëlqen t'ju jap opsione, sepse e di që jo të gjithë përdorim të njëjtat mjete ose njohuri, kështu që mund të jetë interesante të provoni disa përpara se të vendosni për një.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.