Si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione?

Si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione

Si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione

Kur bëhet fjalë për aplikacionin më të njohur dhe më të përdorur të mesazheve të çastit në botë, d.m.th. WhatsApp dhe ngjitësit e tij të mrekullueshëm dhe novatorë, ne në "Udhëzuesit e Android" nuk kemi kursyer në publikimet (lajme, udhëzues dhe udhëzues) që të jenë të dobishëm për ju, në mënyrë që të gjithë të përfitojnë sa më shumë nga aplikacioni dhe funksioni i përmendur. Duke qenë një shembull i mirë i saj, publikimi ynë më i fundit thirri Ngjitëset me AI të WhatsApp: Kështu do të funksionojë kjo risi e Metës, ku trajtojmë një nga veçoritë e reja më të habitshme që do të ofrohet së shpejti në aplikacionin e mesazheve në lidhje me Stickers.

Dhe sigurisht, dhe siç është logjike të pritet, ne kemi edhe shumë më të thjeshta për ata që priren të jenë fillestarë dhe fillestarë në këto tema, siç është botimi i quajtur Cilat janë ngjitëse në whatsapp dhe si t'i përdorni ato. Për këtë arsye, dhe për të kompletuar botimet tona të shkëlqyera dhe të përshtatshme mbi këtë temë, sot ne do të trajtojmë në këtë botim një udhëzues të shkëlqyeshëm të shpejtë mbi «si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione ». Kjo do të thotë, pa pasur nevojë të instalojmë aplikacione të palëve të treta që na lejojnë ta krijojmë atë individualisht ose në paketa.

Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Meqë, siç dihet, deri më tani mundemi vetëm përdorni WhatsApp Stickers duke i shkarkuar ato direkt nga dyqani i brendshëm i Stickers, i cili aksesohet përmes ikonës së ngjitëseve që shfaqet mbi kutitë e dialogut në bisedat individuale ose në grup.

Ose, duke i shtuar ato një nga një, kur nuk dërgohen përmes një bisede të hapur. Dhe në rastin më të keq, duke krijuar një Avatar brenda WhatsApp dhe dërgimi i Ngjitësve të ndryshëm të disponueshëm me të.

Smartphone whatsapp
Artikulli i lidhur:
Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Udhëzues i shpejtë se si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione

Udhëzues i shpejtë se si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione

Si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione duke përdorur WhatsApp Web: Hap pas hapi

Më pas, dhe në rast se nuk e dini këtë truk që do t'ju tregojmë sot, me siguri pasi ta mësoni, do të mund ta përdorni për të pasur Ngjitëse të reja, më të mira dhe më të personalizuara në WhatsApp-in tuaj. Dhe për ta arritur këtë, ne ju lëmë hap pas hapi hap pas hapi, në mënyrë që ta vini në praktikë, shpejt dhe lehtë:

Hapi i parë

Së pari, dhe nga një kompjuter, ju duhet filloni një sesion në ueb WhatsApp. Dhe në rast se nuk e keni bërë kurrë, ju lëmë më poshtë publikimin tonë të quajtur, la udhëzues përfundimtar për WhatsApp Web për të përfituar sa më shumë nga ajo, në mënyrë që të dini se si ta bëni këtë dhe më shumë.

Hapi i dytë

Më tej, dhe tani duke e funksionuar plotësisht seancën tonë të internetit WhatsApp, ne do ta bëjmë çdo bisedë personale ose në grup, ku mund të krijojmë dhe dërgojmë ngjitësin e ri për t'u dizajnuar.

Hapi i tretë

Pasi të hyjmë në të, duhet të klikojmë në Shto ikonë (+ ose simbol kryq) bashkëngjitni ndonjë skedar imazhi, duke përdorur Opsioni i ri ngjitës, e cila ka një ikonë të gjelbër dhe është në fund të listës së opsioneve të shfaqura.

Hapi i katërt

Pasi të jetë zgjedhur dhe ngarkuar imazhi i dëshiruar që kemi vendosur ta konvertojmë në një ngjitëse të re nga kompjuteri ynë aktual, ne mund ta modifikojmë atë sipas dëshirës duke përdorur ndonjë nga opsionet e renditura në krye të dritares së redaktimit në fjalë, ndër të cilat janë aftësia për të shënuar skicën, për të futur emoji, ngjitëse dhe tekst, bojë, turbullim dhe prerje dhe rrotullim, ndër të tjera. Mbani në mend se skedari i imazhit në fjalë mund të jetë një foto, vizatim, meme ose ndonjë tjetër imazh me format JPEG ose PNG.

Hapi i pestë

Dhe pasi të jenë bërë të gjitha ndryshimet e dëshiruara në imazh, do të na duhet vetëm klikoni butonin Done, për të dërguar krijimin ose rezultatin tonë në chat në formën e një Sticker të ri. Të cilën mund ta bëjmë edhe më vonë ruajeni atë midis Ngjitësve tanë të preferuar për ta përdorur më vonë. Ose nëse është e nevojshme ose e përshtatshme, ne mund të përdorim miun e kompjuterit për të klikuar me të djathtën mbi të dhe ruajeni si skedar në formatin Webp për ruajtjen, dërgimin dhe modifikimin e mëvonshëm, nëse është e nevojshme.

Gjithçka siç tregohet në imazhet e mëposhtme:

Hap pas hapi - pamje e ekranit 1

Hap pas hapi - pamje e ekranit 2

Hap pas hapi - pamje e ekranit 3

Përdorni ngjitëse individuale WhatsApp dhe Telegram për t'i përdorur në të dyja

Dhe së fundi, nëse ajo që dëshironi është një formë pushteti instaloni (shtoni) vetëm një ngjitëse individuale nga çdo paketë, për përdorim ose eliminim të mëvonshëm dhe më të lehtë, ju ftojmë të vizitoni faqen e internetit ngjitëse.wiki në mënyrë që të kërkoni Ngjitësin e dëshiruar, të dyja për WhatsApp si Telegram. Në këtë mënyrë, mund ta përdorni dhe ta shijoni individualisht, dhe jo të gjithë paketën e ngjitësve që e shoqërojnë atë.

Ngjitëset me porosi duhet të plotësojnë kërkesat e mëposhtme: Çdo ngjitës duhet të ketë një sfond transparent, ngjitësit duhet të kenë përmasa të sakta 512 x 512 piksele dhe çdo ngjitëse duhet të jetë më pak se 100 KB në madhësi. Ju gjithashtu duhet të siguroni një ikonë që përfaqëson paketën tuaj të ngjitëseve në tabakanë ose lëshuesin e ngjitësve WhatsApp. Ky imazh duhet të ketë përmasa 96 x 96 piksele dhe të jetë më pak se 50 KB në madhësi. Si të krijoni ngjitëse për WhatsApp?

Ngjitës WhatsApp AI
Artikulli i lidhur:
WhatsApp AI Stickers: kështu do të funksionojë kjo risi Meta

Ngjitës WhatsApp AI

Në përmbledhje, dhe siç e keni parë me këtë udhëzues të ri të shpejtë «si të bëni ngjitëse për WhatsApp pa aplikacione », mund të bëni çdo ngjitës të ri që dëshironi nga një kompjuter duke përdorur WhatsApp Web dhe çdo skedar imazhi në format JPG dhe PNG që e konsideroni të nevojshëm.

Dhe së fundi, dhe në rast se dëshironi të mësoni më shumë rreth WhatsApp Stickers, ju lëmë sa më poshtë lidhje zyrtare whatsapp për ata. Dhe në rast se dëshironi të eksploroni më shumë lajme, udhëzues dhe mësime rreth këtij aplikacioni të mesazheve të çastit, ne ju lëmë seri postimesh në WhatsApp, në mënyrë që t'i shihni të gjitha lehtësisht dhe shpejt.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.