Si të bëni ngjitëse: mjete dhe aplikacione falas

Si të bëni ngjitëse: mjete dhe aplikacione falas

Ngjitëset janë bërë një nga format kryesore të shprehjes sot. Këto përdoren kryesisht në bisedat WhatsApp dhe synojnë të shtojnë më shumë emocione në biseda. Për më tepër, ato janë krijuar për të qeshur, pasi, të paktën në pjesën më të madhe, janë marrë nga meme. Megjithatë, ka të gjitha llojet.

Këtë herë po shpjegojmë si të bëni ngjitëse për WhatsApp lehtë dhe shpejt. Për më tepër, ne listojmë një sërë mjetesh dhe aplikacionesh falas për këtë, pasi ka shumë, dhe secila është më e mirë se tjetra.

Kështu që mund të bëni ngjitëse për WhatsApp me Sticker Maker

Kështu që mund të bëni ngjitëse për WhatsApp me Sticker Maker

Siç e theksuam, ka shumë aplikacione dhe mjete atje për të bërë ngjitëse sot. Në këtë rast ne do të përdorim një të quajtur Sticker Maker dhe është dëshmuar të jetë një nga më të mirat për të. Në të njëjtën mënyrë, mund të përdorni edhe një tjetër, por hapat që shpjegojmë më poshtë për t'i bërë ngjitësit të funksionojnë vetëm me aplikacionin e lartpërmendur.

 1. Gjëja e parë për të bërë është shkarko Sticker Maker përmes kjo lidhje Ky është i disponueshëm në Dyqanin Google Play për Android dhe është një nga më të njohurit në llojin e tij, me më shumë se 100 milionë shkarkime.
 2. Tani, gjëja tjetër që duhet të bëni është të hapni aplikacionin dhe të klikoni në butonin "Krijo një paketë të re ngjitësesh", e cila shfaqet në qendër dhe është e gjelbër.
 3. Më pas do të shfaqet një dritare në të cilën duhet të emërtoni paketën e ngjitëseve dhe të plotësoni fushën "Autor i paketës së ngjitëseve".
 4. më pas, ju duhet të klikoni në dosjen e sapokrijuar të ngjitësve. Në këtë rast, klikoni në «movilforum'.
 5. Pastaj ju duhet të shtoni një ikona në paketën e ngjitëseve; Për ta bërë këtë, ju duhet të goditni kutinë e parë, e cila është ajo mbi të gjitha. Aty mund të zgjidhni një foto nga galeria ose, mirë, ta bëni një direkt me kamerën celulare. Mund të zgjidhet gjithashtu përmes memories së brendshme të telefonit ose të zgjidhni një nga biblioteka e ngjitësve të aplikacionit. Nga ana tjetër, nëse nuk dëshironi të zgjidhni ndonjë foto ose imazh ikone, mund të zgjidhni opsionin "Vetëm tekst".
 6. Për të bërë një afishe, tani duhet të klikoni në cilëndo nga kutitë që janë poshtë kutisë së ikonës dhe zgjidhni nëse dëshironi të bëni një ngjitëse nga një foto e bërë në këtë moment, një imazh të zgjedhur nga galeria ose memoria e brendshme, ose tekst që dikush dëshiron të shkruajë, pa u zgjatur më tej.
 7. Pastaj, me imazhin e zgjedhur, ju mund të zgjidhni midis opsioneve të ndryshme të redaktimit, të cilat janë "Zgjidh të gjitha", "Zgjedhje inteligjente", "Prerje falas", "Prerje katrore" dhe "Prerje rrethore". Për personalizim më të madh të ngjitësit, duhet të zgjidhni opsionin "Prerje falas", i cili do t'ju lejojë të zgjidhni se cilën pjesë të imazhit dëshironi të shfaqni në ngjitësin përfundimtar.
 8. Së fundi, mund të shtoni tekst në afishe, përmes butonit "Shto tekst", dhe modifikoni konturin e tij sipas dëshirës tuaj, me butonin «Contour».
 9. Tani duhet të shtypni butonin "Mbaj". Në këtë mënyrë, ngjitësi do të ruhet në dosjen e ngjitëseve në aplikacionin Sticker Maker.
 10. Që kjo dosje të shtohet në WhatsApp së bashku me ngjitësin, duhet të klikoni në butonin "Shto në WhatsApp". Më pas duhet të konfirmoni ruajtjen e ngjitësit, duke klikuar në butonin «SHTO». Mbetet vetëm të presim që procesi i ruajtjes të përfundojë, dhe kaq. Në pak sekonda, dosja, së bashku me të gjitha ngjitësit e saj, duhet të shfaqen në shiritin e ngjitësve WhatsApp. Një reklamë mund të duhet të shikohet së pari që procesi i ruajtjes të përfundojë.

Aplikacione dhe mjete të tjera falas për të bërë ngjitëse

Më pas, ne rendisim opsione të tjera për Sticker Maker që përmbushin gjithashtu funksionin e krijimit të ngjitësve për WhatsApp. Ato janë të gjitha falas, por një ose më shumë mund të kenë një sistem të brendshëm mikropagese që ju lejon të hiqni reklamat dhe/ose të përdorni veçori më të avancuara:

Sticker.ly – Sticker Maker

Sticker.ly - Sticker Maker
Sticker.ly - Sticker Maker
zhvilluesi: Korporata Naver Z
Çmimi: Falas
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve
 • Sticker.ly - Pamja e ekranit të Krijuesit të Ngjitësve

Një aplikacion që është shumë i ngjashëm me Sticker Maker të përshkruar tashmë është Afishe.ly, një tjetër që gjithashtu ka tashmë më shumë se 100 milionë shkarkime në Google Play Store.

Me këtë aplikacion mund të bëni edhe të gjitha llojet e afisheve, me ose pa tekst. Zgjidhni çdo imazh ose foto, prerë atë dhe përcaktoni skicën e saj dhe ruajeni në dosjen që dëshironi ta shtoni më vonë në WhatsApp, ashtu si me Sticker Maker. Ky aplikacion ka gjithashtu veçorinë që ju lejon të bëni një filigran.

Nëse, nga ana tjetër, ajo që dëshironi është të zgjidhni një ngjitëse nga katalogu i saj, mund ta bëni këtë. Në këtë mënyrë, nuk do të duhet ta bëni vetë. Thjesht duhet të kërkoni atë që ju pëlqen më shumë, qoftë përmes shiritit të kërkimit ose duke parë se cilat janë më të njohurat për momentin.

Sticker Studio - WhatsApp Sticker Maker

Sticker Studio - Sticker Maker
Sticker Studio - Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker
 • Sticker Studio - Pamja e ekranit e Sticker Maker

Sticker Studio është gjithashtu një alternativë tjetër e shkëlqyer për Sticker Maker për WhatsApp., meqenëse është shumë i lehtë për t'u përdorur dhe ka disa mjete për modifikimin e fotografive dhe imazheve për t'i kthyer ato në ngjitëse. Nuk ka rëndësi nëse është një meme; konvertojeni atë në një ngjitëse dhe eksportojeni në WhatsApp në disa hapa dhe në pak sekonda, pa vonesë.

Me këtë mjet të dobishëm celular, ju mund të përshkruani imazhet sipas dëshirës tuaj. Bëjini ato në forma zemre, rrathë, yje ose çfarëdo që imagjinoni, ose jini sa më të detajuar që të jetë e mundur për të përshkruar forma të parregullta, njerëz, kafshë ose objekte.

Ngjitësja e "Sticker Maker" për WhatsApp

Tani, për të përfunduar këtë artikull, ne kemi Ngjitësja e "Sticker Maker" për WhatsApp, një tjetër aplikacion mjaft i plotë dhe praktik për të bërë afishe lehtësisht dhe shpejt.

Ky aplikacion është i pajtueshëm me foto dhe imazhe të formateve të ndryshme si jpg, png, webp dhe të tjera. Ashtu si ato të përshkruara tashmë, është gjithashtu i shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për të bërë lehtësisht ngjitëse, sepse ka një ndërfaqe përdoruesi shumë të rehatshme dhe pak funksione, por me të nevojshmet për të modifikuar afishet ose afishet sipas dëshirës.

avulli
Artikulli i lidhur:
Lojërat më të mira falas të Steam për PC në 2022

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.