Si të dëgjoni audio WhatsApp pa e hapur atë

Si të dëgjoni audio WhatsApp pa e hapur atë

Mësoni truket e si të dëgjoni një audio WhatsApp pa e hapur atë. Këto metoda nuk janë aspak të komplikuara dhe ju lejojnë të rrisni privatësinë tuaj në komunikim. Nëse jeni të interesuar, do të gjeni në rreshtat e mëposhtëm një sërë opsionesh që me siguri do t'ju shërbejnë.

WhatsApp është një nga platformat më të njohura dhe më të përdorura të mesazheve në mbarë botën, duke lejuar miliona njerëz të komunikojnë. Aplikacioni ka zbatuar një sërë ndryshimesh prej disa vitesh, duke theksuar një version për kompanitë, ardhjen e tij në pajisje të tjera përveç celularit apo edhe ndryshime në privatësinë e tij.

Përmirësime të WhatsApp në privatësinë tuaj dhe mbrojtjen e të dhënave

intimitet

Pavarësisht se WhatsApp është fokusuar në përmirësimin e konsiderueshëm të sigurisë dhe privatësisë së të dhënave, ka elementë që jo të gjithë përdoruesit e tij i pëlqejnë. Një prej tyre është kontrolli i dyfishtë blu që tregon kur një mesazh është dorëzuar dhe lexuar, ndërsa tjetri po e di që homologu ka dëgjuar audion tonë.

Shumë përdorues e konsiderojnë këtë kjo cenon privatësinë, duke treguar kur përdoruesit janë të lidhur ose thjesht kanë marrë mesazhe. Pavarësisht kësaj, kompania, tashmë e lidhur me grupin Meta, ju lejon të shmangni këto kontrolle duke çaktivizuar opsionet.

Duke e paaftësuar këtë opsion, asnjë përdorues nuk do të jetë në gjendje të di nëse jeni në linjë, nëse i keni lexuar mesazhet ose keni dëgjuar audiot e dërguara. Disavantazhi i kësaj është se as ju nuk do të mund ta shihni, duke qenë një opsion si për ju ashtu edhe për kontaktet tuaja.

Hapat që duhet të ndiqni për të çaktivizuar faturën e leximit ose për të dëgjuar audiot janë si më poshtë:

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp në versionin tuaj celular, ai duhet të jetë ekskluzivisht këtu, pasi nuk mund të bëni ndryshime në versionet në ueb ose në desktop.
 2. Klikoni në tre pikat e rreshtuara vertikalisht që janë në këndin e sipërm të djathtë të ekranit dhe më pas duhet të klikoni në "settings". Android1
 3. Në menynë e re që do të shfaqet, duhet të gjeni "intimitet” dhe më pas klikoni mbi të.
 4. Ekziston një opsion i quajtur "Lexoni konfirmimin”, i cili shfaqet i aktivizuar si parazgjedhje, duhet të klikoni mbi të për ta çaktivizuar. Android2

Është e rëndësishme që të keni parasysh që ndryshimet në llogari kërkojnë pak kohë për t'u bërë efektive, në mënyrë që të jetë e mundur ju duhet të prisni deri në 24 orë. Pasi ato të ekzekutohen, ju do të jeni në gjendje të lexoni mesazhet tuaja dhe të dëgjoni audiot që dërgohen pa pasur nevojë që pala tjetër ta zbulojë.

Truket se si të dëgjoni audion e WhatsApp pa e hapur atë

Si të dëgjoni audio WhatsApp pa e hapur atë3

Besoni apo jo, ka disa truke se si të dëgjoni audion e WhatsApp pa e hapur atë. Këtu do t'ju tregoj për disa nga më të njohurit, mbani në mend se ato janë shumë të thjeshta për t'u ekzekutuar.

Përcjell audion në një bisedë tjetër

Si të dëgjoni audio WhatsApp pa e hapur atë 2

Ky është një nga truket më të thjeshta dhe më të drejtpërdrejta. Kjo nuk do t'ju pengojë të shihni se keni hapur bisedën, por nuk do të tregojë se e keni dëgjuar audion. Për ta bërë këtë, ekzistojnë disa metoda mjaft praktike, por të dyja në thelb përbëhen nga e njëjta gjë.

Mënyra e parë është të përcillni audion te një grup që keni krijuar, në të cilin mund të jeni vetëm ju. Përpara se të vazhdoni, është e nevojshme që ta keni në dispozicion, për këtë ndiqni hapat e thjeshtë që duhet të zyrtarizoni për të krijuar një grup. Nëse ju duket e ndërlikuar, mund të krijoni një grup me një person tjetër dhe më pas ta fshini, kështu që do të jeni vetëm.

Hyni në bisedën ku ndodhet audioja në fjalë, mbajeni shtypur për disa sekonda, kjo me shumë kujdes pa klikuar butonin e luajtjes. Kur të shfaqet opsioni, thjesht përcillni atë te grupi që keni krijuar dhe në të cilën jeni vetëm.

Kjo metodë funksionon gjithashtu nëse e keni shtuar veten në librin e kontakteve, ku do t'ia përcjellni audion kontaktit tuaj. Mund të jetë gjithashtu i dobishëm nëse keni një kartë SIM të dyfishtë në celularin tuaj.

Kur luani audion në kontaktin tuaj ose brenda grupit, teorikisht kjo u përsërit, kështu që personi që e dërgoi fillimisht nuk ka të drejta të mundshme për të. Këtu mund ta dëgjoni sa herë të doni, pa lajmëruar përdoruesin tjetër që e keni bërë.

Duke përdorur versionin në internet

Ekziston një truk i dobishëm se si të dëgjoni audion WhatsApp pa e hapur atë, ky nga versioni ueb i platformës. Siç kemi diskutuar në raste të tjera, WhatsApp Web nuk ka nevojë të shkarkohet, pasi funksionon drejtpërdrejt nga shfletuesi juaj i internetit.

Për të vazhduar me metodën, duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Hyni në faqen e WhatsApp Web. Web1

 2. Skanoni me ndihmën e aplikacionit tuaj kodin QR që shfaqet në ekran, për këtë duhet të keni celularin ku keni llogarinë WhatsApp.
 3. Kur hyni në platformë, duhet të kërkoni për bisedën në të cilën dëshironi të dëgjoni audion pa e hapur atë.Web2
 4. Pasi futeni, shkoni te audioja në fjalë, kur të hapni bisedën, nuk do të tregojë se e keni dëgjuar.Web3
 5. Duhet të klikoni në një shigjetë të vogël që shfaqet në të majtë të imazhit të profilit në audio, që të shfaqet, duhet të rri pezull mbi mesazhin.Web4
 6. Kur klikoni, do të shfaqen një sërë opsionesh, ndër të cilat është "download”, ku duhet të shtypni.Web5
 7. Hapi tjetër është të zgjidhni se në cilën direktori dëshironi të shkarkohet dhe më pas ta dëgjoni nga çdo lojtar.

Në fund, jo vetëm që do ta keni dëgjuar audion, por do të shënohet sërish si e palexuar për dërguesin.

eksportoni bisedën

Një mënyrë tjetër për të hyrë në skedarët brenda një bisede është përmes veglës së WhatsApp, i cili ju lejon të eksportoni bisedat, këto ruhen në renë kompjuterike, veçanërisht në Google Drive. Hapat që duhen ndjekur janë:

 1. Futni aplikacionin tuaj WhatsApp si zakonisht dhe futuni në bisedën ku është audio.
 2. Shtypni në tre pikat që gjeni në zonën e sipërme djathtas të ekranit, aty do të shfaqet një menu.
 3. Gjeni opsionin "më shumë", pasi të klikoni mbi të, do të shfaqen të tjerët, duke qenë në interesin tonë "Eksporto bisedën". StaticX1
 4. Më pas do të na pyesë se ku duam ta eksportojmë, duke qenë opsioni i rekomanduar i Google Drive. Mos harroni të kontrolloni kutinë që tregon se duam të përfshijmë skedarët e medias.
 5. Shkojmë te Google Drive, mundësisht nga kompjuteri, gjejmë bisedën e eksportuar, e shkarkojmë dhe e zhbllokim.

Ndër skedarët do të gjeni audio, duke lejuar dëgjoni jashtë whatsapp dhe po i bëjnë të ditur atij që e ka dërguar, ju e keni dëgjuar.

Si të përdorni WhatsApp në dy pajisje +
Artikulli i lidhur:
Si të përdorni WhatsApp në dy pajisje

Dëgjoni drejtpërdrejt nga skedarët

Ekziston një opsion tjetër që do t'ju lejojë të dëgjoni audion e WhatsApp pa e hapur atë, kjo është një mënyrë shumë e drejtpërdrejtë dhe mjaft e thjeshtë. Për këtë ne do të mbështetemi në menaxherin e skedarëve që vjen si parazgjedhje në celularin tuaj. Hapat që duhen ndjekur janë këto:

 1. Hyni në menaxherin tuaj të ruajtjes.
 2. Të gjithë menaxherët mund të jenë të ndryshëm, por hapi i parë është të futni dosjet e ruajtjes. IMG1
 3. Kërkoni WhatsApp dhe më pas "Media".
 4. Hapi tjetër është të gjeni dosjen e quajtur "Shënime zanore të WhatsApp”, ku përmbajtja ruhet për javë të tëra. Duhet të gjeni javën në të cilën është dërguar audioja që dëshironi të dëgjoni.
 5. Me të hyrë do t'i gjeni të organizuara sipas rendit kronologjik, gjeni atë që ju intereson dhe më pas shtypni për disa sekonda. IMG2
 6. Ndër opsionet, duhet të zgjidhni të luani.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.