Si të dërgoni një WhatsApp pa kontakt

dërgoni whatsapp pa kontakt

Shumë përdorues të WhatsApp besojnë se kur i dërgojnë një mesazh një personi tjetër, është e nevojshme që së pari t'i shtohen në listën e tyre të kontakteve. Por kjo nuk është kështu, pasi është krejtësisht e mundur dërgoni whatsapp pa kontakt, pra pa shtuar numrin e marrësit në adresën tonë.

Ky funksionalitet na ofron disa të vogla avantazh Si fillim, ne i kursejmë vetes punën e panevojshme për të shtuar në axhendën tonë kontakte me të cilët nuk mendojmë se do të kemi më shumë se një komunikim të vetëm të rastit. Nga ana tjetër, duke mos i regjistruar si kontakt në axhendën tonë, ata nuk do të kenë akses në artikujt në listën “Kontaktet e mia”.

whatsapp
Artikulli i lidhur:
Si të dini nëse një kontakt është fshirë nga WhatsApp

Këto duken si detaje të tepërta, por mund të jenë të rëndësishme në rrethana të caktuara. Në fund të fundit, kjo është një mënyrë tjetër për të ruajtur tonën Intimitet. Vetëm për këtë arsye, ia vlen të mësoni se si të dërgoni mesazhe WhatsApp pa pasur kontaktin në listën tonë. Këto janë mënyrat më të lehta për ta bërë atë:

Dërgoni mesazhe WhatsApp pa kontakt direkt

dërgoni direkt whatsapp

Le të shohim së pari se çfarë metodë e drejtpërdrejtë për dërgimin e whatsapp-eve tek kontaktet që nuk figurojnë në axhendën tonë. WhatsApp ka API-në e vet për të konfiguruar dërgimin e mesazheve sipas parametrave që mund të vendosen në adresën e internetit. E thënë në një mënyrë më të thjeshtë: ndryshimi i një teksti të URL-së për një tjetër. Që kjo të funksionojë, kërkesa e vetme është të keni një shfletues ueb si Google Chrome ose të ngjashëm. Këto janë hapat që duhen ndjekur:

  1. Së pari, ne shkojmë te shfletuesi dhe futim adresën e mëposhtme: https://api.whatsapp.com/send?phone=número
  2. Më pas, bëhet fjalë për zëvendësimin e fjalës së fundit, “numër”, me numrin e telefonit në të cilin duam të dërgojmë mesazhin me WhatsApp. *

(*) E rëndësishme: numri që do të futet duhet të përfshijë kodin e shtetit, pa zero kryesore dhe pa simbolin "+".

Një shembull: për të dërguar një WhatsApp në numrin +34 123454321, shkoni te shfletuesi Chrome dhe shkruani adresën e mëposhtme: https://api.whatsapp.com/send?phone=34123454321. Më pas do të hapet një dritare e re (shih imazhin e mësipërm) me një buton të vetëm: mesazh. Është ai që duhet të shtypim për të hapur bisedën dhe për të dërguar mesazhin.

Disa aplikacione të dobishme

Ekziston edhe alternativa e dërgimit të një mesazhi në WhatsApp pa pasur nevojë të ruani kontaktin përmes një aplikacioni të jashtëm. Ajo që na ofrojnë këto aplikacione është një mënyrë për të bërë të njëjtën gjë që kemi shpjeguar në pjesën e mëparshme, vetëm në një mënyrë edhe më të thjeshtë.

Ka shumë aplikacione të disponueshme në Google Play Store (gjithashtu në Apple Store, nëse keni një iPhone). Duke qenë i lirë, do t'ju duhet të duroni disa faqe reklamash, por ia vlen. Këto janë disa nga më të mirat:

Kliko në Chat

kliko për të biseduar

Ky është një mjet i shkëlqyer për profesionistët që kanë nevojë për komunikim të shpejtë dhe të drejtpërdrejtë me klientët e tyre ose çdo kontakt tjetër që nuk figuron në axhendë. Sigurisht, Kliko në Chat Është gjithashtu po aq i dobishëm për përdoruesit privatë, veçanërisht për trajtimin dhe shpejtësinë e tij të lehtë. Ideale për ata që nuk kanë kohë për të humbur.

Link: Kliko në Chat

Mesazh direkt për WhatsApp

mesazh direkt whatsapp

Operacioni i Mesazh direkt për WhatsApp Është i ngjashëm me aplikacionet e tjera të ngjashme: duhet të shkruani numrin e marrësit dhe të shtypni butonin për të dërguar. Pa komplikime. Mund të ketë një pikë të vetme negative për përdorues të caktuar: disponohet vetëm në anglisht.

Link: Mesazh direkt për WhatsApp

Mesazh i Lehte

mesazh i lehtë whatsapp

Një aplikacion popullor me mbi 100.000 shkarkime përdoruesish. Mesazh i Lehte Është një burim shumë i dobishëm nëse ajo që duam është të dërgojmë mesazhe përmes WhatsApp pa pasur nevojë të shkruajmë numrat e marrësve në kontaktet tona.

Link: Mesazh i Lehte

whatsdirect

whatsdirect

Një nga aplikacionet më të mira aktualisht të disponueshme për të dërguar mesazhe në WhatsApp pa kontakt paraprak. Me whatsdirect Harrojeni shtimin e panevojshëm të numrave të rinj në listën tuaj të kontakteve kur dërgoni një mesazh në WhatsApp. Gjithashtu na lejon të dërgojmë automatikisht mesazhe dhe bashkëngjitje në numrin tonë, një mënyrë e thjeshtë dhe inteligjente për të ruajtur informacionin në WhatsApp-in tonë.

Link: whatsdirect


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.