Si të dini nëse një kontakt është fshirë nga WhatsApp

whatsapp

A ju kanë të gjithë miqtë dhe të njohurit tuaj në të tyren Whatsapp? A jeni në listën e tyre të kontakteve? Isshtë e pamundur t'i përgjigjesh kësaj pyetjeje pa shkelur privatësinë e përdoruesve. E gjitha zbret në një pyetje të thjeshtë besimi. Por e vërteta është po ekziston një mënyrë për të ditur nëse një kontakt është fshirë nga WhatsAppMe Kjo është ajo që ne do të zbulojmë sot.

WhatsApp dhe pjesa tjetër e aplikacioneve të mesazheve të çastit kanë revolucionarizuar përgjithmonë mënyrën se si ne komunikojmë. Dhe jo vetëm me miqtë dhe të njohurit tanë. Në fakt, ai tashmë përdoret pothuajse në të gjitha fushat, gjithashtu për çështje pune ose profesionale. Në teori, e gjithë kjo duhet ta bëjë jetën tonë më të lehtë. Sidoqoftë, ndonjëherë WhatsApp mund të jetë gjithashtu një burim konflikti.

Njëra prej tyre mund të jetë kjo. Dhe me siguri kjo i ndodh të gjithëve ose ka ndodhur në një kohë: ne besojmë se jemi në listën e kontakteve të një personi që kemi si mik, ose të dikujt që duhet të na kontaktojë për një pyetje pak a shumë të rëndësishme (një takim ose një intervistë pune, për shembull). Por ajo telefonatë apo ai mesazh nuk vjen. Dhe nuk do të vijë kurrë sepse Ne nuk jemi as në listën e tyre.

Por nuk bëhet fjalë vetëm për këtë. Kur një person na heq nga kontaktet e tij në WhatsApp, ka informacione të caktuara që do të mbeten të fshehura dhe nuk mund të arrihen nëse nuk shtohemi përsëri.

Zbuloni se ne jemi hequr nga lista e dikujt mund të jetë zhgënjyeseMe Vendimi për të fshirë një kontakt mund të vijë pas një grindjeje ose mosmarrëveshjeje. Në ato raste, eliminimi zgjat për aq kohë sa bëhet pajtimi. Herë të tjera bëhet sepse personi që na eliminon mendon se ne nuk kemi interes për ta.

A është fshirë kontakti ynë? Truket për të ditur

fshini kontaktet në whatsapp

Si të dini nëse një kontakt është fshirë nga WhatsApp

Ndryshe nga rrjetet e tjera sociale si Instagram ose Facebook, WhatsApp nuk do të na njoftojë nëse jemi fshirë ose fshirë nga dikush. Por ka të caktuara Tricks të dish…

Shtetet

Këtu është e dhëna e parë që do të na ndihmojë të dimë nëse një kontakt është fshirë nga WhatsApp. Shumë herë përdoruesit vendosin që vetëm miqtë që kanë planifikuar mund të shohin statuset e tyre. Në këto raste, nëse nuk mund t'i shohim, ndoshta është sepse nuk jemi më në listën tuaj.

Fotoja e profilit

Një mënyrë tjetër për të zbuluar nëse dikush na ka hequr nga lista e tyre në WhatsApp është përmes fotografisë së profilit të tij. Nëse një mik, i afërm, fqinj, koleg që kemi shtuar në aplikacion shfaqet pa një foto profili, ka shumë të ngjarë që ata të na kenë hequr nga kontaktet e tyre. Edhe pse ekziston edhe mundësia, e pamundur, që ai të ketë vendosur të mos ketë profil. Çdo gjë është e mundur.

Koha e fundit e lidhjes

Nuk është një truk i patëmetë, por mund ta bëjë këtë. Nëse një kontakt është fshirë nga WhatsApp, informacioni në lidhje me kohën e fundit të lidhjes nuk do të shfaqet. Ajo që ndodh është se shumë përdorues të këtij aplikacioni përdorin opsionin për të mos treguar kurrë këtë informacion, kështu që kjo metodë jo gjithmonë do të zbulojë situatën e vërtetë.

Grupet

Një test përfundimtar që mund të provohet është të përpiqeni të shtoni një grup në atë kontakt nga lista e të cilit dyshoni se janë hequr. Nëse rastësisht ai person ka opsionin "ndalimi i ftimit të grupeve nga të huajt", vendimi është i qartë.

Kontakti u bllokua në WhatsApp

bllokim whatsapp

Bllokoni kontaktet në WhatsApp (dhe bllokohuni)

 

Të gjitha sa më sipër i referohen pyetjes për të ditur nëse një kontakt është hequr nga WhatsApp. Në rast se ka qenë mbyllur, gjëja është e ndërlikuar. Çfarë ndodh atëherë?

 • Për të filluar, kur kjo të ndodhë e gjitha komunikimi i drejtpërdrejtë me kontaktin e bllokuar përmes WhatsApp do të jetë i pamundur. Nëse përpiqemi t'i dërgojmë mesazhe përdoruesit që na ka bllokuar, ata nuk do të arrijnë kurrë në destinacionin e tyre. Duhet thënë se në të njëjtën mënyrë as përdoruesi tjetër nuk do të jetë në gjendje të na dërgojë asgjë. E njëjta gjë vlen edhe për thirrjet.
 • Si një kontakt i bllokuar, ne gjithashtu nuk do të jemi në gjendje të qasemi në informacionin në lidhje me statusin të përdoruesit që na ka imponuar bllokun. E njëjta gjë do të ndodhë me foton e profilit. Në vend të kësaj, një siluetë e bardhë do të shfaqet si parazgjedhje në një sfond gri.
 • Asnjëri nuk mundet e di kohën e fundit të lidhjes kush na ka bllokuar, ose nëse janë online apo jo.

Pas zhbllokimit

Nëse, për çfarëdo arsye, kontakti që na ka bllokuar ndryshon mendje dhe vendos të heqë bllokun, pothuajse gjithçka do të ndodhë përsëri në normaleMe Më e rëndësishmja, trafiku i thirrjeve dhe mesazheve në WhatsApp do të merret automatikisht. Sigurisht, mesazhet e dërguara dhe thirrjet e bëra gjatë periudhës që zgjati bllokimi do të humbasin në mënyrë të pakthyeshme.

Si të fshini një kontakt në WhatsApp?

Tani le të kalojmë në anën tjetër për një moment. Le të imagjinojmë se ne jemi ata që duam të heqim një numër nga lista jonë e kontakteve në WhatsApp. Çfarë ka për të bërë? Këto janë hapat që duhet të ndiqni:

Në Android

 1. Së pari ne do të hapim aplikacionin WhatsApp dhe ne do të shkojmë në skedë Biseda
 2. Atëherë do të luajmë për hap një bisedë të re.
 3. Ne kërkojmë për kontakt që duam ta fshijmë dhe klikojmë mbi të.
 4. Rruga që duhet ndjekur është si më poshtë: "Me shume opsione", pas "Shihni në librin e kontakteve", zgjidhni atje  "Me shume opsione" dhe ne fund kliko ne "Hiq".

Që heqja të jetë e plotë, mos harroni të përditësoni listën.

Në iPhone

 1. Nga një dritare bisede, do të klikojmë në kontakt që duam të fshijmë.
 2. Kjo do të sjellë informacionin e kontaktit. Ne shtypim "Redakto", në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.
 3. Pastaj aplikacioni hapet "Kontaktet nga iPhone juaj"Me Aty duhet të bëjmë presion "Fshi kontaktin".

Kështu, kontakti i fshirë nga ne nuk do të marrë asnjë paralajmërim ose njoftim. Mënyra e vetme për të gjetur se jeni hequr nga lista jonë e kontakteve është duke ndjekur hapat e shpjeguar në këtë postim. Duhet të jetë e qartë se, sado të matur të përpiqemi të jemi, herët a vonë do të dihet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.