Si të dini nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij

Kontaktet WhatsApp

Si të dini nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij Është një dyshim që mund të lindë spontanisht. Në këtë postim do të kërkojmë t'i përgjigjemi shqetësimit të ngritur më sipër dhe në mënyrë të thjeshtë.

Për shkak të numrit të madh të kontakteve dhe njerëzve me të cilët flasim çdo ditë, Disa nga këta përdorues mund të mos na kenë shtuar si kontakt. Nëse jeni kurioz nëse keni mbetur jashtë bllokut të tij, vazhdoni deri në fund, unë do t'ju jap disa truke interesante që të zbuloni nëse jeni në listën e tij apo jo.

Pa shpjegime të mëtejshme, sot do të zbulojmë se si të dimë nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij apo nëse ata ju shkruajnë pa e bërë këtë.

Truket si të dini nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij

Si të dini nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij 1

Nuk ka asnjë metodë të vetme për të parë nëse dikush ju ka shtuar në kontaktet e tij. Në këtë mundësi, ne do të fokusohemi drejtpërdrejt në platformën WhatsApp dhe gjithashtu, do të mprehim aftësitë tuaja detektive.

Mbani në mend se truket e dhëna më poshtë, kërkojnë një analizë mjaft bazë çfarë po bëjmë për të nxjerrë përfundimet tona. Madje mund të jetë e nevojshme të aplikoni më shumë se një për të konstatuar nëse numri ynë i kontaktit është shtuar në kontaktet e tyre.

Përdorni shtetet

Estados

Statuset ju lejojnë të ndani opsionalisht foto, video, mesazhe dhe më shumë. Kur postoni një status, kontaktet tuaja mund të vendosin nëse duan ta shohin apo jo, duke pasur deri në 24 orë për ta bërë këtë.

Aktualisht, për sa kohë që e keni opsionin e ekranit aktiv, do të mund të dini se kush i sheh statuset tuaja. Rëndësia e kësaj është se ju nuk mund ta shihni statusin e një përdoruesi, nëse nuk e kemi të shtuar në listën tonë të kontakteve. Kjo na bën të konkludojmë se nëse ata mund të shohin gjendjet tona, ata me siguri na kanë shpëtuar si mund te kontaktoj me ju.

Që kjo metodë të funksionojë, llogaria juaj duhet të konfigurohet siç duhet. Për atë, ju duhet ta keni opsionin aktiv që të gjitha kontaktet tuaja të mund të shikojnë statuset tuaja. Procedura që do të ndjekim do të jetë si më poshtë:

  1. Futni aplikacionin tuaj WhatsApp nga pajisja që keni zgjedhur. Hapat që duhen ndjekur do të jenë të njëjtë si në celularin tuaj, në aplikacionin e desktopit dhe në shfletuesin e internetit.
  2. Postoni një status, pavarësisht nëse është imazh, video, tekst ose audio.
  3. Prisni disa orë. Mos harroni se vlefshmëria e këtij lloji të publikimit nuk i kalon 24 orë.
  4. Futni shtetin tuaj, do të shihni një listë të përdoruesve që e kanë parë atë.

Nëse kontakti që po analizoni e ka parë historinë, atëherë Mund të konkludojmë se nëse ai ju ka ruajtur në fletoren e tij. Nëse jo, kjo nuk është përfundimtare, thjesht mund të mos i keni kontrolluar statuset në 24 orët e fundit. Nëse keni akoma dyshime, ju ftoj të kontrolloni metoda të tjera.

Zbuloni nëse jeni shtuar në një grup

Kontaktet

Për të qenë në gjendje të shtoni një person në një grup të caktuar, është e detyrueshme që ky kontakt të ruhet në librin tuaj të telefonave. Kjo është pjesë e politikave të privatësisë së WhatsApp, duke i penguar përdoruesit të shtojnë njerëz që nuk i njohin në grupe, kjo përkthehet në më pak postë të padëshiruar.

Përveç lidhjeve për t'u bashkuar me grupin, nuk ka asnjë mënyrë tjetër për t'u bashkuar me një grup. Kjo na ndihmon të konkludojmë, nëse jeni shtuar në një grup të caktuar nga një përdorues, me siguri jeni në listën e kontakteve të tij.

Statistikisht, kjo metodë është një nga më pak të mundshmet, sepse nuk po marrim vazhdimisht ftesa për grupe. Pavarësisht kësaj, nëse është një mostër përfundimtare, ajo që ju shtuan, do të tregonte se ata e kanë ruajtur kontaktin tuaj.

Foto dhe informacion kontakti

Profil

Ekziston një metodë tjetër shumë e dobishme, por si të tjerat, jo bindëse dhe bazohet në informacionin që mund të vlerësoni nga ai kontakt Çfarë ju bën kurioz nëse ju ka shtuar në orarin e tij. E vërteta është se cilësimet e privatësisë mund të ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme ato që mund të shihni ose jo. Por në formën e tij bazë, do të mund të shihni imazhin e profilit dhe informacionin e tij kur të shtoheni në listën e kontakteve.

Nëse, nga ana tjetër, personi e ka të bllokuar këtë opsion privatësie, nuk do të mund të shihni foton ose informacionin e profilit të tij.

Lista e transmetimit

difuzionit

Një metodë disi e lodhshme, por që është plotësisht përfundimtare, është nëpërmjet përdorimit të listave postare. Lista e postimeve është një mesazh që mund t'ua dërgoni kontakteve të shumta pa e ditur ata që po e bëni në këtë mënyrë. Kjo lloj liste, ndryshe nga grupet, ju lejon të ndani informacionin me një listë të kontakteve tuaja sikur ta bëni atë individualisht.

Një detaj me këto lista është shumë i ngjashëm me metodën për të shtuar në një grup, është e nevojshme që ai që merr, të ketë ndër kontaktet e tij atë që shkruan. Kjo do të thotë, nuk do të mund të merrni një mesazh transmetimi Nëse personi që shkruan nuk është ndër kontaktet tuaja.

Kjo na jep një avantazh të rëndësishëm, pasi ne mund të shohim se kush e ka marrë mesazhin. Është thelbësore të jeni të duruar dhe të prisni një kohë të arsyeshme, nëse pas disa orësh, personi që po përpiqemi ta deshifrojmë nuk e ka marrë, ka shumë të ngjarë që ne të mos jemi ndër kontaktet e tyre.

Pavarësisht se është një metodë disi e ngadaltë, besohet gjerësisht, duke qenë praktikisht të sigurt se, nga 2 deri në 48 orë, ne mund të përfundojmë hetimin tonë.

Opsioni i fundit

Si të dini nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij

Ekziston një opsion i fundit, ndoshta diçka për të cilën duhet të marrim guxim dhe të gëlltisim krenarinë tonë. Kjo e fundit është të pyesim personin drejtpërdrejt, qoftë me mesazh, telefon ose personalisht nëse na ka shtuar në listën e kontakteve të tij. E vërteta mund të lexohet diçka pa kuptim, por e vërteta është kjo do ta zgjidhnim pyetjen drejtpërdrejt dhe pa nxjerrë konkluzione si hetues privat.

Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp

Shpresoj se e kam zgjidhur pyetjen se si të di nëse dikush ju ka ruajtur në kontaktet e tij. Këto metoda mund të jenë në çdo kohë jo përfundimtare, kështu që kjo e fundit me siguri, pavarësisht se është disi ekstroverte, do të jetë më konciz.

Nëse dini ndonjë metodë tjetër që është lënë jashtë këtij shënimi, mund të më njoftoni përmes komenteve. Deri në një rast tjetër, do të lexojmë në një artikull tjetër.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.