Si të fshini mesazhet WhatsApp pa e ditur ata

Fshini mesazhin WhatsApp pa e ditur ata

Kush nuk ka bërë një gabim kur dërgon një mesazh WhatsApp? Kur kjo të ndodhë, ne shpejt kërkojmë një mënyrë për ta fshirë atë sa më shpejt të jetë e mundur. Gjithashtu, ndonjëherë na duhet të fshijmë mesazhet që kemi marrë. Prandaj, në këtë hyrje Do të shohim nëse fshirja e një mesazhi WhatsApp pa e ditur ata është e mundur dhe si të fshini lehtësisht mesazhet e dërguara dhe të marra.

Prej disa kohësh, WhatsApp ka lejuar përdoruesit e saj të fshijnë mesazhet që kanë dërguar ose marrë në bisedat e tyre. Megjithatë, sapo ta bëjmë, zakonisht mbetet një gjurmë e mesazhit të fshirë. A është e mundur të heqësh qafe këtë gjurmë? Më pas, le të shqyrtojmë këtë dhe pyetje të tjera të rëndësishme.

Si të fshini mesazhin WhatsApp pa e ditur ata

Bisedoni në WhatsApp

Shpatë si të fshini mesazhin WhatsApp pa e ditur ata është një nga pyetjet që përdoruesit e aplikacionit të mesazheve i bëjnë vetes shumë shpesh. Për fat të mirë, WhatsApp na lejon të tërheqim dhe fshijmë një mesazh të dërguar ose marrë gabimisht përmes një procedure të thjeshtë dhe të shpejtë.

Në fakt, ne nuk mund të fshijmë vetëm mesazhet me tekst, por edhe fotot, videot, shënimet zanore dhe video shënimet që kemi dërguar gabimisht. Në këtë mënyrë, personi tjetër Nuk do të keni asnjë mënyrë për të ditur se çfarë përmbajtje ju kemi dërguar. Dhe, në rastin e mesazheve të marra, askush tjetër përveç nesh nuk do ta shohë atë që kemi marrë. Le të fillojmë.

Fshini mesazhet e dërguara WhatsApp pa e ditur ata: a është e mundur?

Fshini mesazhin WhatsApp pa e ditur ata

A është e mundur të fshini një mesazh WhatsApp pa e ditur ata? Kur dërgojmë një mesazh përmes këtij aplikacioni të mesazheve, personi tjetër e merr atë menjëherë. Natyrisht, nëse të dy kemi një lidhje të mirë në internet. Prandaj, detyra e Fshirja e një mesazhi pa e vënë re të tjerët është shumë e vështirë. Fatkeqësisht, gjithmonë do të ketë një gjurmë që ne kemi fshirë një mesazh.

Fshi mesazhin për të gjithë

Për të fshirë të gjitha mesazhet që keni dërguar gabimisht në WhatsApp, do të keni një afat kohor prej 60 orësh ose dy ditë e gjysmë. Këto janë Hapat për të fshirë një mesazh të dërguar nga WhatsApp:

 1. Hapni WhatsApp në pajisjen tuaj
 2. Hapni bisedën ku është mesazhi që dëshironi të fshini
 3. Shtypni gjatë mesazhin
 4. Prekni ikonën e koshit të plehrave
 5. Zgjidhni "Fshi për të gjithë"
 6. Done!

Pasi të fshini mesazhin, as ju dhe as personi tjetër nuk do të mund të keni akses në atë që keni dërguar, qoftë mesazh, shënim zanor, video, foto, etj. Tani mbani mend atë Një njoftim "Ky mesazh është fshirë" do të shfaqet në bisedën e personit tjetër. Pra, edhe pse nuk do të jeni në gjendje të dini se çfarë ishte atje, do të dini se ne kemi fshirë një mesazh.

Po nëse personi tjetër e ka parë tashmë mesazhin ose ka filluar të luajë një video ose shënim zanor? Në momentin që prekni opsionin "Fshi për të gjithë", fotografia, videoja ose memorandumi zanor do të mbyllen me shpejtësi. Në këtë mënyrë, ata nuk do ta shohin më përmbajtjen që ju dërguat gabimisht, ose, të paktën, nuk do ta përfundojnë shikimin e saj. Në çdo rast, mbani mend se sa më shumë kohë të kalojë, aq më shumë ka të ngjarë që ata të marrin një pamje nga ekrani ose të ruajnë përmbajtjen e dërguar.

Fshije mesazhin për ty

Nga ana tjetër, ju gjithashtu keni mundësinë për të fshirë mesazhet e dërguara, por vetëm në bisedën tuaj. Si bëhet? Më pas, do të shihni hapat për të fshirë mesazhet vetëm për ju:

 1. Hapni WhatsApp
 2. Hyni në bisedën ku është mesazhi që dëshironi të fshini
 3. Shtypni gjatë mesazhin
 4. Prekni ikonën e koshit
 5. Klikoni në 'Fshi për mua'
 6. Done!

Redaktoni përmbajtjen e mesazhit

Redaktoni mesazhin WhatsApp

Meqenëse nuk është e mundur të fshihet një mesazh WhatsApp pa e ditur ata, ne kemi ende një mundësi për të provuar: të modifikojmë mesazhin që kemi dërguar. Për sa kohë që nuk kanë kaluar më shumë se 15 minuta nga dërgimi i mesazhit, ne mund të modifikojmë përmbajtjen e tij. Për shembull, mund ta zëvendësojmë me një emoji, një ngjitës ose disa fjalë.

Për të modifikuar një mesazh WhatsApp, bëni sa më poshtë:

 1. Futni bisedën që dëshironi
 2. Shtypni dhe mbani shtypur mesazhin që dëshironi të modifikoni
 3. Prekni tre pikat lart djathtas
 4. Zgjidhni 'Redakto'
 5. Ndryshoni përmbajtjen e mesazhit sipas dëshirës tuaj
 6. Gati! Në këtë mënyrë ju mund të modifikoni mesazhin e dërguar gabimisht

Tani mbani në mend atë WhatsApp gjithashtu njofton personin tjetër që ju keni redaktuar mesazhin. Si? Vetëm poshtë mesazhit do të shfaqet 'Edited' dhe koha kur e dërguat për herë të parë. Në këtë mënyrë, megjithëse nuk do ta fshini mesazhin, mund ta ndryshoni plotësisht.

Si të fshini mesazhet e marra në WhatsApp

WhatsApp

Nga ana tjetër, ju keni mundësinë e fshini mesazhet e marra WhatsApp pa e ditur ata. Njohja e procedurës është e nevojshme, veçanërisht kur nuk duam që askush, përveç nesh, të ketë akses në mesazhet që na kanë dërguar të tjerët. Cilado qoftë arsyeja, ekziston mundësia për ta arritur atë.

Po fshihet e gjithë biseda

Një mënyrë tjetër për të hequr qafe një mesazh WhatsApp është duke hequr plotësisht bisedën. Por, për çfarë qëllimi e fshijmë një mesazh të marrë? Një nga arsyet kryesore është të jesh në gjendje ta fshish pa pasur nevojë të hapësh bisedën. Në këtë mënyrë, personi tjetër nuk do të ketë si ta dijë nëse e kemi lexuar apo jo. Për ta bërë këtë, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni WhatsApp në pajisjen tuaj
 2. Gjeni bisedën që dëshironi të fshini
 3. Bisedë me shtyp të gjatë
 4. Prekni ikonën e koshit të plehrave
 5. Klikoni në 'Fshi bisedën'
 6. Gati! Në këtë mënyrë ju mund të fshini të gjithë bisedën

Aktivizoni mesazhet e përkohshme për të fshirë mesazhet WhatsApp pa e ditur ata

Aktivizoni mesazhet e përkohshme WhatsApp

Së fundi, ne do t'ju tregojmë se si mund të përfitoni nga një nga mjetet e WhatsApp për të fshirë mesazhet, qofshin ato të dërguara apo të marra, pa e ditur të tjerët. Ky mjet njihet si 'Mesazhe të përkohshme' dhe mund ta aktivizoni në bisedën që dëshironi. Objektivi i saj kryesor është që mesazhet fshihen pas 24 orësh, 7 ditësh ose 90 ditësh.

Për të aktivizuar këtë veçori, bëni sa më poshtë:

 1. Hapni bisedën në të cilën dëshironi të aktivizoni mesazhet e përkohshme
 2. Prekni foton e profilit të kontaktit
 3. Gjeni opsionin "Mesazhe të përkohshme".
 4. Përcaktoni kohëzgjatjen e mesazheve në bisedë
 5. Gati! Në këtë mënyrë mesazhet do të fshihen pas kohës që keni zgjedhur

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.