Si të hapni ueb WhatsApp pa kod QR

Si të hapni ueb WhatsApp pa kod QR

Si të hapni ueb WhatsApp pa kod QR është më shumë një pyetje, sepse fillimisht duhet të pyesim veten nëse mund të bëhet vërtet. Për të dyja pyetjet mund të thuash se po, mund të bëhet, thjesht duhet të dish metodën për ta arritur atë. Mos u shqetësoni, ky shënim shkon shumë më tej se një po e thjeshtë, kështu që unë do t'ju tregoj se si ta bëni atë dhe më besoni, nuk është aspak e komplikuar.

Disa vite më parë, WhatsApp ishte një platformë ekskluzive e mesazheve për aplikacionin celular. Më pas, me kalimin e viteve dhe me kërkesën e përdoruesve të tij, ai po hapej në platforma të tjera, deri në atë pikë sa mund ta përdorte në kompjuter.

Një nga masat më të mëdha paraprake të marra nga ekipi i zhvillimit të WhatsApp ka qenë gjithmonë privatësia e përdoruesve të tij, kështu që ka zhvilluar metoda të veçanta. Për t'u identifikuar ishte e nevojshme të skanoni një kod QR me celularin tuaj, i cili funksionoi si një çelës i përkohshëm për të hyrë në platformë. Aktualisht, kjo metodë është ende e vlefshme, por ka mënyra të tjera për të hyrë, ligjore, unë duhet të kufizoj.

Bëhuni gati, sot do të zbuloni se si të hapni WhatsApp pa një kod QR, të gjitha në mënyrë të thjeshtuar dhe koncize. Lexojeni deri në fund, pasi do t'ju tregoj disa detaje interesante.

Zbuloni se si të hapni WhatsApp Web pa kod QR

Si të hapni ueb WhatsApp pa kodin QR 0

Ka shumë truke në ueb për pothuajse çdo gjë, por bazuar në performancën e WhatsApp për mbrojtjen e të dhënave dhe privatësinë, ne nuk e mendonim se kjo do të ndodhte. Kjo metodë, ndryshe nga ajo që mund të supozoni, Kërkon vetëm lidhje me celularin tuaj, më saktë, me numrin tuaj të filialit.

Numri i filialit është në thelb numri ynë i telefonit, me të cilin hyjmë në WhatsApp për herë të parë dhe përmes të cilit kontaktet tona na gjejnë. E vërteta është se pavarësisht se çfarë të dhënash përfshijmë, numri ynë i telefonit në WhatsApp, do të jetë çelësi e shumë gjërave.

Sistemi klasik për të hyrë në versionet kompjuterike të WhatsApp, si versioni i desktopit ose versioni i shfletuesit të internetit, ishte kodi QR. kjo, thjesht u shfaq në ekranin e kompjuterit dhe ne duhej ta skanonim atë me aplikacionin në celularin tonë. Për pak sekonda, identifikimi u krye dhe ne mund të hynim.

Aktualisht, ekziston një metodë e re, e cila ju lejon të hyni në platformë pa pasur nevojë të skanoni kodin QR. Është ideal kur kemi probleme me përdorimin e kamerës celulare ose thjesht nuk duam të hyjmë në atë mënyrë.

Ne fillojmë WhatsApp Web pa skanuar kodin QR

Më pas, do të gjeni një hap pas hapi se si të hapni ueb-in WhatsApp pa një kod QR. Kjo metodë është një alternativë e besueshme për të parën, e cila kërkonte kapjen me kamerën celulare. Mos u shqetësoni, nuk është e nevojshme të keni njohuri të avancuara mbi këtë temë, për këtë ju tregoj metodologjinë që duhet të ndiqni:

 1. Hapi i parë është të hyni në faqen e internetit të WhatsApp Web, e cila do të duket kështu.W1
 2. Më pas, është e nevojshme të klikoni në lidhjen në fund të majtë, e cila tregon "Lidhja me numrin e telefonit".
 3. Menjëherë do të shfaqet një formular shumë i thjeshtë, ku duhet të zgjidhni shtetin në të cilin është regjistruar numri i telefonit, i cili do t'ju ndihmojë me kodin e çdo kombi. Pastaj duhet të shkruani numrin tuaj të telefonit në kutinë më poshtë. Është e rëndësishme të vendosni kodin e operatorit tuaj.W2
 4. Ngarkuar informacionin e kërkuar, duhet të bëni një klikim të thjeshtë në butonin jeshil që thotë "në vazhdim".
 5. Në ekranin e kompjuterit, do të shihni një kod të përbërë nga 8 karaktere. Kjo duhet të futet në celularin tuaj. Ju do ta bëni atë në mënyrën e mëposhtme:
  1. Hapni aplikacionin WhatsApp në celularin tuaj.
  2. Shkoni në këndin e sipërm djathtas, te tre pikat e rreshtuara vertikalisht. Pastaj klikoni në "Pajisjet e lidhura".
  3. Në ekranin e ri, duhet të klikoni në butonin "pajisje lidhëse".
  4. Kamera do të hapet, por në vend që të skanojmë kodin, ne thjesht do të zgjedhim opsionin në fund, "Lidhja me numrin e telefonit“. Klikoni mbi të.
  5. Futni kodin që shfaqet në ekranin e kompjuterit. Android1
  6. Pothuajse menjëherë, do të fillojë sinkronizimi i aplikacionit me celularin.

Nuk është e nevojshme të merren parasysh shkronjat e mëdha dhe të vogla, pasi sistemi do t'i shkroi të gjitha shkronjat që shkruani. Në varësi të shpejtësisë së lidhjes suaj të internetit, kjo mund të zgjasë disa sekonda shtesë, por do të bëhet në mënyrë të sigurt.

Si të lidhni aplikacionin e desktopit WhatsApp pa kodin QR

Si të hapni ueb WhatsApp pa kodin QR 1

Pavarësisht suksesit të lidhjes së WhatsApp Web pa kodin QR, opsioni nuk është ende i disponueshëm për versionin e desktopit. Unë jam i sigurt se ka mbetur pak kohë që të jetë në dispozicionPor tani për tani, do të duhet të presim.

Shumë njerëz pretendojnë se metoda e hyrjes pa QR është provë, megjithatë, WhatsApp na ka mësuar me sigurinë, Unë nuk mendoj se diçka delikate është lëshuar ndonjëherë në bazë të testit.

Dilni nga uebi i WhatsApp

Ne kemi parë tashmë se si të hapim ueb WhatsApp pa një kod QR, por a keni ndonjë ide se si ta mbyllni atë? E vërteta nuk është aspak komplekse dhe në disa hapa mund ta arrini atë. Ideja e daljes nga llogaria është të ruani sa më shumë privatësinë tuaj dhe të parandaloni përdoruesit e tjerë nga i njëjti kompjuter të lexojnë bisedat tuaja.

Ka dy mënyra për të dalë, të dyja shumë të lehta. E para është bëjeni atë nga vetë uebi i WhatsApp. Për ta bërë këtë, duhet të shkoni te tre pikat e rreshtuara vertikalisht pranë fotografisë suaj të profilit. Kur klikoni mbi këto, do të shfaqet një meny, artikulli i fundit është "Kontrollo". CS1

Duke klikuar, seanca thjesht do të përfundojë dhe për të lexuar përsëri mesazhet tuaja në shfletues, do të duhet të përsërisni procesin e hyrjes.

Në rast se dëshironi të dilni nga celulari juaj, ai është gjithashtu shumë i shpejtë. Thjesht duhet të futeni në aplikacion dhe të shkoni te tre pikat në këndin e sipërm të djathtë. Më pas klikoni në “Pajisjet e lidhura“. Hapi tjetër është të klikoni në pajisjen e çiftuar dhe më në fund, "Kontrollo".

Krijo një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas 0
Artikulli i lidhur:
Krijo një ftesë ditëlindjeje për WhatsApp falas

Siç mund ta shihni, përgjigjja se si të hapni WhatsApp Web pa një kod QR është shumë e thjeshtë. Në disa hapa mund ta bënikështu që nuk keni asgjë për t'u shqetësuar. Tregojuni miqve tuaj këtë zbulim të ri dhe na tregoni në komente se çfarë mendoni.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.