Si të keni shumë llogari në të njëjtën WhatsApp

Telefon celular me dy logo WhatsApp

A duhet të keni më shumë se një llogari WhatsApp në celularin tuaj? Prej disa kohësh ne kemi mundur ta klonojmë këtë aplikacion në pajisjet tona, qoftë përmes një aplikacioni të palës së tretë ose duke përdorur funksione të para-instaluara. Sidoqoftë, WhatsApp së fundmi njoftoi se tani është e mundur të përdoren të paktën dy llogari nga aplikacioni. Prandaj, në këtë hyrje do të shohim si të keni shumë llogari në të njëjtën WhatsApp.

Shumë përdorues e shohin të nevojshme, madje thelbësore, që të kenë disa llogari të hapura në këtë aplikacion mesazhesh. Për shembull, në rastin e ata që nuk duan të përziejnë jetën e tyre personale dhe profesionale, të kesh më shumë se një WhatsApp është shumë e rëndësishme. Dhe, padyshim, është shumë më e rehatshme të përdorësh një telefon celular të vetëm në vend të dy, ose të duhet të identifikohesh dhe të dalësh gjatë gjithë kohës. Le të shohim se si të përfitojmë nga kjo veçori e re.

Si të keni shumë llogari në të njëjtën WhatsApp?

Dy llogari në të njëjtën WhatsApp

Pra, si të keni shumë llogari në të njëjtën WhatsApp? Gjatë muajit tetor 2023, WhatsApp bëri një njoftim të rëndësishëm për përdoruesit e tij: opsionin për të pasur shumë llogari në WhatsApp. Edhe pse për momentin është një funksion që Është i disponueshëm vetëm për pajisjet Android, e vërteta është se është nga më të priturat nga të gjithë.

Ok tanisi të konfiguroni një llogari tjetër në të njëjtin WhatsApp? Mbani në mend se për të konfiguruar një llogari tjetër WhatsApp në telefonin tuaj, duhet të keni dy numra telefoni, ose me një kartë SIM ose duke pasur një telefon celular që pranon shumë karta SIM ose eSIM. Pasi të siguroheni për këtë, procedura është shumë e shpejtë dhe e thjeshtë, le të shohim se për çfarë bëhet fjalë.

Hapat për të pasur shumë llogari në të njëjtën WhatsApp

Nëse keni të instaluar aplikacionin zyrtar në celularin tuaj, do të mund të shijoni këtë funksion të ri të shpallur nga Meta. Më pas, ju lëmë hapat për të pasur llogari të shumta në të njëjtën WhatsApp:

 1. Hapni aplikacionin WhatsApp
 2. Futni Cilësimet ose Konfigurimin
 3. Prekni shigjetën e vogël pranë emrit tuaj
 4. Tani zgjidhni opsionin "Shto llogari".
 5. Shto numrin e telefonit për të konfiguruar llogarinë
 6. Gati. Në këtë mënyrë mund të keni dy llogari në të njëjtën WhatsApp

Per momentet, Është e mundur vetëm të kesh deri në dy llogari në të njëjtin aplikacion. Në përgjithësi, WhatsApp i ka bërë shumë të qarta avantazhet e funksionit të ri. Një prej tyre është se ju do të jeni në gjendje të kontrolloni cilësimet e privatësisë dhe njoftimet në secilën llogari në mënyrë të pavarur. Dhe një përfitim tjetër është se nuk do të duhet të shqetësoheni për dërgimin e mesazheve nga llogaria e gabuar. Le të shohim mënyra të tjera për të pasur më shumë se një WhatsApp në celularin tuaj.

Si të keni disa llogari WhatsApp në celularin tuaj: mënyra të tjera

Dy llogari WhatsApp në të njëjtin celular

Nëse kjo veçori e re e WhatsApp nuk është ende e disponueshme në versionin tuaj të Android, mos u shqetësoni. ekzistojnë mënyra të tjera zyrtare për të pasur më shumë se një WhatsApp në telefonin tuaj. Nga njëra anë, mund të përdorni funksionin për të kopjuar aplikacionet që vijnë të para-instaluara në disa pajisje. Dhe, nga ana tjetër, mund të shkarkoni një aplikacion të dytë WhatsApp. Le të shohim se si mund të bëni në secilin rast.

Përdorni funksionin e kopjimit të aplikacioneve në celularin tuaj

Falë mundësisë për të patur SIM të dyfishtë në celularin tuaj, ju gjithashtu mund të keni më shumë se një llogari të aplikacioneve tona të preferuara. Mesazhimi i dyfishtë është një nga funksionet e përfshira jashtë kutisë në disa telefona Android. Në rastin e telefonave Samsung quhet 'Dual Messaging', në Xiaomi njihet si 'Clone Apps' dhe në Huawei 'App Twin'. Pra, çdo prodhues ju jep emrin që dëshironi.

keni shumë llogari WhatsApp në një Samsung, ndiqni këto hapa:

 1. Futni Cilësimet e sirtarit të aplikacionit tuaj celular.
 2. Shkoni te hyrja e Veçorive të Avancuara.
 3. Tani klikoni mbi Mesazhimi i Dyfishtë (ju lejon të përdorni dy llogari të pavarura për të njëjtin aplikacion).
 4. Më pas zgjidhni WhatsApp kur të shihni listën e aplikacioneve të përputhshme.
 5. Prekni Konfirmo për të aktivizuar funksionin.
 6. Së fundi, shtypni Install në mënyrë që një kopje e WhatsApp të instalohet në celularin tuaj.
 7. Gati. Në këtë mënyrë ju do të keni dy llogari WhatsApp në Samsung tuaj.

Nëse keni një celular Xiaomi, kjo është ajo që duhet të bëni për të klonuar WhatsApp dhe kështu ta keni në të njëjtin telefon:

 1. Hapni Cilësimet në sirtarin e aplikacionit
 2. Zgjidhni "Aplikacionet"
 3. Tani zgjidhni opsionin "Aplikacione të dyfishta".
 4. Zgjidhni WhatsApp nga opsionet e disponueshme
 5. Tani trokitni lehtë mbi çelësin e aplikacioneve të dyfishta.
 6. Jepni lejet e nevojshme
 7. Prisni që aplikacioni të përfundojë klonimin
 8. Gati. Në këtë mënyrë do të keni dy aplikacione WhatsApp në celularin tuaj Xiaomi.

 Përdorni WhatsApp Business

WhatsApp Biznes

Është e vërtetë që ka shumë aplikacione që ju lejojnë të keni më shumë se një llogari WhatsApp në celularin tuaj. Sidoqoftë, mbani në mend se duke qenë se ky është një aplikacion personal, rreziqet janë më të mëdha kur përdorni aplikacione jozyrtare. Në këto raste ka një aplikim i dytë ideal për ju: WhatsApp Biznes.

Biznesi i WhatsApp
Biznesi i WhatsApp
zhvilluesi: WhatsApp Inc.
Çmimi: Falas+
WhatsApp Biznes
WhatsApp Biznes
zhvilluesi: Whatsapp LLC
Çmimi: Falas

Kjo është e drejtë, nuk është absolutisht e nevojshme që të keni një biznes ose kompani për të përdorur WhatsApp Business. Mund ta përdorni këtë aplikacion për të pasur një llogari të dytë WhatsApp në celularin tuaj. ¿Si ta përdorni këtë aplikacion për të pasur shumë llogari WhatsApp në të njëjtin telefon? Për ta bërë këtë, bëni sa më poshtë:

 1.  Shkoni në Google Play dhe shkarkoni WhatsApp Business
 2. Regjistroni numrin tuaj tjetër
 3. Në kategorinë e biznesit zgjidhni "Jo një biznes" ose "Kategoria tjetër"
 4. Vendosni profilin me emrin dhe foton tuaj
 5. Gati. Në këtë mënyrë ju do të keni llogarinë tuaj të dytë WhatsApp.

Në rast se jeni të shqetësuar për faktin se nuk jeni kompani, mos u shqetësoni! WhatsApp nuk do të bllokojë numrin tuaj ose nuk do të vendosë ndonjë pengesë në rrugën tuaj kur përdorni llogarinë tuaj. Përkundrazi, do të keni në majë të gishtave funksione të tjera që nuk janë të disponueshme në aplikacionin kryesor WhatsApp. Megjithatë, mbani në mend se Kontaktet tuaja do të shohin një identifikues si 'llogaria e kompanisë' në profilin tuaj. Por nuk është diçka që ndikon negativisht në përdorimin e aplikacionit.

Si të keni disa llogari në të njëjtën WhatsApp: përfundim

Personi që përdor celularin

Siç e pamë në këtë hyrje, të kesh disa llogari në të njëjtën WhatsApp është e mundur. Falë veçorisë së re, Modaliteti me shumë llogari është tani i disponueshëm për disa pajisje Android. Nëse në rastin tuaj nuk keni ende akses në këtë përditësim, thjesht duhet të prisni pak dhe të mbani të përditësuar aplikacionin tuaj WhatsApp. Dhe, nëse nuk mund të prisni më, mund të përdorni opsionet e tjera që shqyrtojmë këtu. Në çdo rast, shpresojmë që të përfitoni sa më shumë nga kjo veçori e re nga Meta.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.