Si të krijoni një llogari në Gmail

Si të krijoni një llogari gmail

Si të krijoni një llogari në Gmail

Edhe pse është e vërtetë që pothuajse çdokush në mbarë botën me akses në internet ka një ose më shumë llogaritë falas online të emailit, çdo vit, përdoruesve të rinj kanë nevojë për të paktën një. Dhe meqenëse, shërbimi i postës gmail, së bashku me të tjera si p.sh Hotmail dhe yahoo, janë një nga më të njohurat dhe më të mirat ekzistuese, sot do të trajtojmë se si "krijoni një llogari Gmail", për përfitimin, mbi të gjitha, të atyre fillestarëve në këto çështje.

Përveç kësaj, kjo temë gjithashtu do të plotësojë bukur tonën koleksion artikujsh dhe mësimesh rreth Gmail, për të mirën e të gjithëve tanë lexues të rregullt dhe vizitorë të rastit.

fshini llogarinë e gmail

Dhe para se të fillojmë tonën tema e sotme se si "krijoni një llogari Gmail", ju rekomandojmë që në fund të leximit të eksploroni të tjera postimet e mëparshme të lidhura për të mësuar më shumë rreth Gmail:

Artikulli i lidhur:
Si të fshini plotësisht llogarinë tuaj Gmail

Artikulli i lidhur:
Si të lironi hapësirë ​​në Gmail pa paguar

Krijoni një llogari Gmail: Tutorial për fillestarët

Krijoni një llogari Gmail: Tutorial për fillestarët

Pse të krijoni një llogari Gmail?

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se Gmail është një nga shërbimet kryesore më të vjetra të Google.. Dhe për këtë arsye, përdoret si çelësi për pothuajse të gjitha shërbimet e tjera të ofruara. Kjo do të thotë, kur regjistrohemi në Gmail, ne po krijojmë gjithashtu një Llogari Google. Llogaria (username dhe password) me të cilën mund të aksesojmë edhe shërbime si p.sh YouTube, Google Play dhe Google Drive, ndër shumë të tjerë.

E njëjta gjë me të tjerët. Gjigantët e teknologjisë në botësiç janë Microsoft, Yahoo, Yandex dhe Baidu. Prandaj, me siguri, shumë përdorues zakonisht jo vetëm "krijoni një llogari Gmail", por krijoni llogari të ndryshme emaili nga ofrues të ndryshëm të shërbimeve IT rajonale dhe globale.

Krijimi i një llogarie Google

Hapat për të krijuar një llogari Gmail

Fillimisht krijoni një llogari Google

Duke ndjekur rekomandimet zyrtare të Google para krijoni një llogari gmailHapat e nevojshëm për të kryer këtë proces janë si më poshtë:

 1. Shkoni në faqen zyrtare të internetit të rregulluar për krijimin e llogarive Google përmes sa vijon lidhje. E cila tregohet siç shihet në imazhin menjëherë më lart.
 2. Filloni dhe përfundoni procesin e regjistrimit deri në fund, duke ndjekur hapat e treguar dhe duke plotësuar fushat e informacionit të kërkuara nga web-wizard për të konfiguruar llogarinë e nevojshme të përdoruesit, si: Emri, Mbiemri, emri i përdoruesit të llogarisë së emailit për të krijuar dhe fjalëkalimi i lidhur me atë.
 3. Pasi hapi i mëparshëm të ketë përfunduar me sukses, shtypni hapin tjetër lidhje për të hyrë në Gmail. Për t'u identifikuar në shërbimin e përmendur falas të postës elektronike përmes butonit Access që ndodhet në krye të dritares së hapur.

Krijimi i drejtpërdrejtë i një llogarie Gmail

Krijimi i drejtpërdrejtë i një llogarie Gmail

 1. Nëse zgjidhet kjo metodë, duhet të shtypni drejtpërdrejt sa vijon lidhje për të hyrë në Gmail. Për të vazhduar procesin, shtypni butonin Access, i cili ndodhet në krye të dritares së hapur. Siç tregohet në imazhin menjëherë më lart.
 2. Pasi të shtypet butoni Krijo një llogari, do të na shfaqet i njëjti imazh që mund të shohim kur kryejmë hapin 1 të metodës së parë të treguar. Prandaj, ne duhet të bëjmë saktësisht të njëjtin proces të plotësimit të fushave të informacionit të kërkuara nga magjistari i uebit për të konfiguruar llogarinë e nevojshme të përdoruesit.
 3. Pasi të ketë përfunduar me sukses krijimi i Llogarisë Gmail, ne do të mund të hyjmë pa problem, aq herë sa na nevojitet përmes sa vijon lidhje. Siç tregohet në imazhin e mëposhtëm:

Hyni në një llogari të Gmail

Këshilla dhe informacione të rëndësishme

Poshtë disa këshilla të rëndësishme në lidhje me krijoni një llogari Gmail:

 1. Përdorni një emër përdoruesi origjinal kur krijoni një llogari Gmail: Për këtë, rekomandohet përdorimi i një kombinimi të numrave dhe shkronjave nga 8 deri në 24 karaktere, në mënyrë që të mos na thotë Gmail (Google) se nuk mund të përdoret për arsye të shumta, si p.sh.: Është tashmë në përdorim. , është shumë i ngjashëm me një tjetër emër përdoruesi ekzistues ose i njëjtë ose i ngjashëm me atë të krijuar dhe fshirë më parë, ose të rezervuar prej tyre, për të parandaluar spamin ose abuzimin.
 2. Herën e parë që krijojmë një llogari Gmail, Google nuk na detyron të përfshijmë një numër celular: Megjithatë, herën e dytë po. E bën këtë sepse kontrolloni adresën IP nga ku po krijojmë llogarinë e përdoruesit, dhe nëse ka tashmë një llogari tjetër me atë adresë IP të regjistruar, protokolli i sigurisë anti-spammer aktivizohet për të mbrojtur sistemin. Megjithatë, për të shmangur regjistrimin e numrit celular me raste, ne mund të përdorim një VPN ose vetëm të tregojmë në kuti Telefon celular, prefiksin e vendit tonë të origjinës në formularin e krijimit të llogarisë.
 3. Regjistroni një numër të pajisjes celulare dhe një llogari emaili rikuperimi: Për të zgjidhur lehtësisht dhe shpejt ato raste në të cilat mund të humbasim aksesin në të.
 4. Personalizo opsionet e sigurisë dhe të privatësisë si parazgjedhje, pasi të krijohet një llogari: Për të optimizuar aspekte të tilla si ruajtja e aktivitetit tonë në ueb dhe në aplikacione të ndryshme ose shfaqja e reklamave të personalizuara sipas profilit tonë.

Së fundi, për më shumë informacion zyrtar mbi krijoni një llogari gmail ose probleme ose dyshime të tjera të ngjashme, ne gjithmonë mund të përdorim Qendra e ndihmës Google.

Artikulli i lidhur:
Rikuperimi i fjalëkalimit të Gmail: të gjitha opsionet
Artikulli i lidhur:
21 hackime të Gmail që do t'ju befasojnë

Përmbledhje e artikullit në Mobile Forum

Përmbledhje

Me pak fjalë, Gmail është, dhe me siguri do të vazhdojë të jetë për një kohë të gjatë, një i madh menaxher falas i postës në internet në shkallë globale. Prandaj, duke ditur në një mënyrë të shpejtë, të thjeshtë dhe praktike, si "krijoni një llogari Gmail" Mund të jetë i dobishëm për shumë njerëz në mbarë botën. Dhe siç kemi treguar, në të vërtetë është një proces shumë i thjeshtë, e cila vështirë se na kërkon të ofrojmë disa informacion personal. Në mënyrë të tillë që çdokush të mund të krijojë, për herë të parë, një ose më shumë llogaritë e gmail kur te duash.

mos harroni ta ndani këtë tutorial i ri për këtë njohje menaxher falas i postës elektronike, nëse ju duket e dobishme për veten ose të tjerët. Dhe mos harroni të eksploroni web tonë për mësime më të dobishme, mbi tema të ndryshme teknologjike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.