Si të largoheni nga një grup WhatsApp

Si të largoheni nga një grup WhatsApp 1

Si të largoheni nga një grup WhatsApp Është një pyetje që ne të gjithë priremi ta bëjmë në një moment. Shumë herë, miqtë, kolegët ose anëtarët e familjes na shtojnë pa konsultim paraprak dhe mund të bëhet një torturë e vërtetë. Sot do të zbuloni metodat për ta bërë atë shpejt.

Jo të gjithëve na pëlqejnë grupet WhatsApp, ndonjëherë merrni mesazhe të vazhdueshme që janë të parëndësishme për ne mund të na pushtojnë. Zgjidhja në këto raste mund të jetë mbyllja e tyre në heshtje dhe mos rishikimi i saj, megjithatë, shumë njerëzve u duket tronditëse të shohin numra të gjelbër të mesazheve të palexuara.

Nëse vërtet dëshironi të largoheni nga grupi në të cilin jeni shtuar, sot do t'ju tregoj se si të largoheni nga një grup WhatsApp nga pajisje të ndryshme. qëndroni deri në fund, me siguri do të gjeni atë që ju përshtatet më shumë.

Metodat se si të largoheni nga një grup WhatsApp

Si të largoheni nga një grup WhatsApp 3

Siç e kemi parë më parë, funksionalitetet e platformës së mesazheve WhatsApp, fmund të ndryshojë në varësi të pajisjes. Në këtë rast, funksioni për t'u larguar nga grupi mbetet pavarësisht nëse lidhemi nga celulari, aplikacioni i desktopit ose nga shfletuesi i internetit, por metodologjia mund të ndryshojë pak.

Këto janë metodat se si të largoheni nga një grup WhatsApp nga pajisje të ndryshme:

Si të largoheni nga një grup WhatsApp nga celulari juaj

Për të ekzekutuar këtë metodë, Ju nuk keni nevojë për njohuri të thelluara të aplikacionit WhatsApp. Në thelb, e vetmja gjë që ju duhet për të dalë nga një grup është të jeni brenda një grupi. Më pas, hap pas hapi si ta arrini atë. Unë do t'ju jap dy metoda shumë të ngjashme dhe me të njëjtat rezultate:

Metoda 1:

 1. Hyni në aplikacionin WhatsApp siç bëni zakonisht.
 2. Gjeni grupin që dëshironi të largoheni. Mund të përdorni rrotullën, duke shfletuar seksionin Chats ose thjesht të përdorni mjetin e kërkimit në krye të ekranit tuaj.
 3. Pasi të gjeni grupin, mbajeni gishtin të shtypur për disa sekonda mbi të. Nuk është e nevojshme ta futni këtë, thjesht prisni që të shfaqet një menu e sipërme ndryshe nga zakonisht.
 4. Në këndin e sipërm djathtas, do të shfaqen tre pika të rreshtuara vertikalisht. Shtypni lehtë mbi këto për opsione të reja.
 5. Opsioni i parë që do të shfaqet është "Largohu nga grupi”, klikoni mbi të.
 6. Një mesazh pop-up do t'ju kërkojë të konfirmoni daljen nga grupi, ku duhet të klikojmë në "Largohu nga grupi". RHCP1

Metoda 2:

 1. Do të përsërisim hapat 1 dhe 2 të metodës së parë.
 2. Pasi të gjeni grupin, duhet ta futni atë. Për ta bërë këtë, thjesht klikoni mbi emrin e tyre.
 3. Gjatë hyrjes, duhet të hyni në menunë dhe të dhënat e grupit, për këtë duhet të shtypni shiritin e sipërm, pikërisht aty ku ndodhet në emrin e grupit.
 4. Do të kuptoni se jeni në vendin e duhur kur të shihni imazhin e madh të profilit dhe mund të lexoni përshkrimin e grupit, si dhe pjesëmarrësit e tij. RHCP2
 5. Lëvizni me ndihmën e rrotullës në fund të ekranit. Këtu do të shfaqen dy opsione me të kuqe, duke qenë ai i interesit tonë: "Largohu nga grupi".
 6. Një mesazh pop-up do t'ju kërkojë të konfirmoni që dëshironi të largoheni nga grupi. Për të konfirmuar, thjesht duhet të klikoni në "dalje". RHCP3

Në të dyja metodat, kur dilni nga pishina, kjo do të mbetet midis bisedave tuaja, por pa marrë ose pa mundur të dërgoni mesazhe në të. Ideja e kësaj është që ju mund të rikuperoni disa të dhëna ose biseda të vjetra. Në rast se asgjë nuk ju intereson, mund ta fshini grupin dhe çdo gjurmë e lënë pas do të zhduket.

Mësoni se si të largoheni nga një grup WhatsApp nga versioni i tij në internet

Si të largoheni nga një grup WhatsApp

Mënyra e largimit nga grupet tuaja versioni në internet është gjithashtu shumë i thjeshtë Dhe ka gjithashtu dy mënyra për ta bërë atë. Unë do t'ju tregoj të dyve në rast se doni të provoni se cili do të jetë i preferuari juaj.

Metoda 1:

 1. Hyni në faqen zyrtare të WhatsApp Web. Për ta bërë këtë, duhet të keni celularin tuaj në dorë ku përdorni aplikacionin WhatsApp.web1

  Skanoni kodin QR që shfaqet në shfletues dhe prisni disa sekonda.

 2. Lëvizni nëpër biseda dhe gjeni grupin që dëshironi të largoheni.
 3. Zhvendosni mbi të dhe kliko me të djathtën, gjë që do të shfaqë opsione të reja.
 4. Zgjidhni një nga "Largohu nga grupi".
 5. Konfirmoni në mesazhin pop-up që do të shfaqet, për ta bërë këtë klikoni në "dalje".

Metoda 2:

 1. Përsëritni hapat 1 dhe 2 të përshkruar në metodën 1.
 2. Hyni në grup.
 3. Futni përshkrimin e grupit, për ta bërë këtë, klikoni mbi emrin në krye të ekranit.
 4. Lëvizni në fund të përshkrimit, nën kontaktet, do të gjeni opsionin "Largohu nga grupi".
 5. Konfirmoni që dëshironi të dilni.

Ashtu si në versionin në internet, grupi do të mbetet mes bisedave tuaja derisa të vendosni ta fshini. Ju takon juve të merrni vendimin.

Zbuloni se si të largoheni nga një grup WhatsApp nga aplikacioni i desktopit në kompjuterin tuaj

Aplikacioni desktop është pothuajse po aq i gjithanshëm sa aplikacioni celular, me avantazhin që ne kemi miun. Si në rastet e mëparshme, ka më shumë se një metodë për të dalë nga një grup WhatsApp, do t'ju tregoj të dyve dhe do t'ju lë të vendosni se cili ju pëlqen më shumë.

Metoda 1:

 1. Futni aplikacionin e desktopit. Në rast se nuk e keni bërë më parë, duhet të mbështeteni në kodin QR që do të shfaqet në ekranin e kompjuterit. Kjo duhet të skanohet me aplikacionin WhatsApp.
 2. Pasi të jeni brenda, duhet të kërkoni grupin ku dëshironi të dilni. Për ta bërë këtë, mund të lundroni midis bisedave tuaja ose të përdorni mjetin e kërkimit në krye të ekranit.Aplikimi 1
 3. Pa pasur nevojë të futeni në grup, klikoni me të djathtën mbi emrin e tyre, i cili do të shfaqë opsione të reja.Aplikimi 2
 4. Ne do të lemë klikoni në "Largohu nga grupi".
 5. Një dritare kërcyese nuk do të na kërkojë të konfirmojmë vendimin. Nëse jemi të sigurt, thjesht do të klikojmë në "dalje".aplikacioni3

Metoda 2:

 1. Ne përsërisim hapat 1 dhe 2 të metodës së mëparshme.
 2. Kur gjejmë grupin, futemi në të dhe thjesht klikojmë mbi emrin e grupit.Aplikimi 4
 3. Në fund të menusë, do të gjeni dy butona, ai i interesit tonë është "Largohu nga grupi".
 4. Përsëri, një dritare pop-up do të na kërkojë konfirmim. Ku duhet të klikojmë në "dalje".

Ashtu si në rastet e mëparshme, grupi do të vazhdojë të jetë i pranishëm në bisedat tona, megjithatë, ju nuk do të merrni apo dërgoni mesazhe. Na takon ne ta fshijmë atë dhe të heqim dorë nga çdo mesazh ose material që ka ekzistuar më parë në të.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.