Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp

Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp

Si të mos shfaqesh në internet në WhatsApp Është një nga dyshimet më të shpeshta që përsëriten vazhdimisht. Kjo do të lejojë privatësi më të madhe, ku kontaktet tuaja nuk do ta dinë nëse jeni duke përdorur platformën. Në këtë artikull do t'ju tregojmë hap pas hapi se çfarë të bëni për të çaktivizuar opsionin "Online".

WhatsApp, një nga platformat më të mëdha dhe më të rëndësishme të mesazheve në botë, privatësia është marrë shumë seriozisht të përdoruesve të saj. Prej disa vitesh ata janë përkushtuar për të bërë ndryshime në sistemin e tyre, kryesisht duke vënë në pah enkriptimin e përmbajtjes së përdoruesit.

Një element tjetër që gjithashtu ka një kuotë përkatëse të privatësisë është kur a jemi ne internet apo kur ka qene lidhja e fundit. Kjo në shumë raste bëhet kufizuese për shumë përdorues, të cilët nuk duan që kontaktet e tyre të dinë se po përdorin aplikacionin në çdo moment.

Një avantazh i kësaj është se ka një mënyrë, pa asnjë lloj truke, për të çaktivizuar opsionin. Bashkohuni me mua për të mësuar se si të mos shfaqeni online në WhatsApp.

Çfarë do të thotë të jesh online dhe si funksionon

Oazë

Ju mund të mos keni një ide konkrete se çfarë do të thotë saktësisht të jesh online, e vërteta është diçka shumë e thjeshtë. Aplikacioni e konsideron atë një përdorues është online kur e përdor atë.

Në atë kohë, të gjithë përdoruesit që vizitojnë bisedat e bëra me ju, ata do të mund të shohin nën emrin tuaj fjalët "Online". Kjo mund të shihet edhe kur nuk jeni duke vizituar bisedën, e cila mund të jetë kur jeni duke shkruar ose lexuar grupe ose biseda të tjera.

funksioni ELinja n është plotësisht publike, kështu që kushdo mund të dijë nëse jeni i lidhur apo jo. Aplikacioni do të heqë gjendjen kur ta mbyllni plotësisht aplikacionin, ndërsa nëse ai funksionon në sfond, mund të duhet pak më shumë kohë që të zhduket.

Ideja fillestare e këtij funksioni është se kontaktet tuaja mund të shohin nëse po përdorni aplikacionin dhe t'ju shkruajnë në atë moment. Kjo nuk është shumë qesharake për shumë përdorues dhe ata po kërkojnë një përgjigje se si të mos shfaqeni online në WhatsApp.

Disa mënyra për të mos u shfaqur në internet në WhatsApp

WhatsApp

Ka disa metoda për të qenëe padukshme ne whatsapp”, por zyrtarisht është vetëm një. Është e rëndësishme të keni parasysh se ky lloj modifikimi mund të bëhet vetëm përmes celularit tuaj, as versioni i desktopit dhe as ueb-i nuk kanë mundësi ta bëjnë këtë.

Mundësia e të mos jesh në internet është një opsion relativisht i funditDaton nga mesi i vitit të kaluar. Në versionet e mëparshme ne mund të kufizonim vetëm kohën e lidhjes sonë të fundit për të qenë publike.

Një tjetër opsion i disponueshëm në versionet e mëparshme ishte përdorni beta, i cili përmbante elementë në zhvillim, duke përdorur modalitetin ninja. Pavarësisht kësaj, ne jemi të kënaqur të tregojmë se që nga data e shkrimit të këtij shënimi, ai është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit.

Mënyra për të mos u shfaqur në internet në WhatsApp

hap pas hapi

Metoda që do të shihni më poshtë është mjaft e thjeshtë, nuk kërkon njohuri të thella në aplikacionThjesht ndiqni hapat e mëposhtëm. Pa u zgjatur, këto janë:

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp në mënyrën tradicionale. Në këtë rast, gjithmonë nga celulari.
 2. Në këndin e sipërm të djathtë të ekranit, do të mund të shihni tre pika të rreshtuara vertikalisht, aty do të shtypim një herë.
 3. Kur shfaqen opsionet e reja, ju duhet të na gjeni në të fundit, të titulluar "settings“. Klikoni një herë mbi fjalën.
 4. Ju do të jeni në gjendje të vizualizoni një sërë opsionesh, duke qenë në interesin tonë në këtë moment "intimitet”, ku do të hyjmë me një prekje të lehtë. andro1
 5. Këtu do të gjeni detajet se kush mund t'i shohë të dhënat tuaja personale, si fotot e profilit, statuset, informacionet dhe lidhjen. Ne zgjedhim të parën,Herën e fundit kohë dhe në internet". ando2
 6. Këtu mund të vendosni se kush mund ta shohë kohën e fundit të lidhjes suaj dhe kur jeni në linjë. Për të bërë ndryshime, nuk ju nevojitet një buton ruaj, thjesht kontrolloni opsionet që ju interesojnë. Kur largohen ato do të ndërrohen.

Ju lutem vini re që këto ndryshime jo gjithmonë ndodhin menjëherë, në shumë raste duhet pritur disa minuta apo edhe orë, është e ndryshueshme.

Ndryshe nga metoda për të hequr konfirmimin nga mesazhet, në këtë nëse do të jeni ende në gjendje të shihni se cilët përdorues të tjerë janë në linjë. Mund ta çaktivizoni me besim dhe pa rrezik për ta humbur atë informacion.

Në rast se pendoheni për procedurën që sapo keni kryer, ekziston mundësia e kthimit të saj pa shqetësime. Për ta bërë këtë, duhet të përsërisni hapat nga 1 në 6, duke riaktivizuar opsionin e paracaktuar.

Lexoni mesazhet tuaja pa u shfaqur në internet

Si të mos shfaqeni online në WhatsApp 1

Është e mundur që në këtë pikë nuk ka më nevojë për të kryer truket që të mos jeni online dhe të shfletoni akoma WhatsApp, por do t'ju tregoj edhe për ato më të njohurat.

 • Duke përdorur shfletuesin WhatsApp: Kjo metodë funksionon njësoj si me grupet, ky është një truk mjaft i vjetër, por nuk garanton sukses. Në disa versione, thjesht duke nisur WhatsApp, do të shfaqeni si online.
 • Aktivizimi i modalitetit të aeroplanit: Mund të tingëllojë paksa e ekzagjeruar, por është plotësisht funksionale. Thjesht, duhet të aktivizoni modalitetin e aeroplanit dhe do të mund të shfletoni WhatsApp në kohën e lirë. Mund t'u përgjigjeni edhe mesazheve, kur të dilni dhe të aktivizoni përsëri lidhjen, ato do të dalin.
 • Ekzekutoni miniaplikacionin e platformës– Widget-et janë aplikacione që funksionojnë drejtpërdrejt në desktop dhe WhatsApp ka një të tillë. Këtu mund t'i shihni bisedat pa hyrë drejtpërdrejt në aplikacion. Përpiquni ta bëni Widget-in të ketë një madhësi të madhe, kjo do t'ju lejojë të shihni numrin më të madh të mesazheve pa pasur nevojë të hyni në aplikacion.
 • Lexoni dhe përgjigjuni drejtpërdrejt nga njoftimet: Njoftimet e WhatsApp ju lejojnë të lexoni apo edhe t'u përgjigjeni mesazheve pa pasur nevojë të hapni aplikacionin. Kjo metodë është shumë e kufizuar, pasi ju do t'i përgjigjeni vetëm bisedave të fundit dhe të njoftuara në shiritin e sipërm.
vendos herën e fundit whatsapp false
Artikulli i lidhur:
Si të vendos lidhjen time të fundit të rreme WhatsApp? të gjitha truket

Shpresoj se ju kam ndihmuar të zgjidhni pyetjen se si të mos shfaqeni në internet në WhatsApp. Siç mund ta shihni, Është një metodologji mjaft e thjeshtë dhe praktike, të cilin mund ta përfundoni në pak sekonda dhe të arrini rezultate të shkëlqyera. Shpresoj se do të lexojmë së shpejti në një shënim tjetër, faleminderit që lexoni Forumin Móvil.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.