Si të ndani një video në Facebook në WhatsApp

Si të ndani një video në Facebook në WhatsApp

Dy nga projektet më të rëndësishme të Metës kanë një lidhje direkte, ndaj në këtë rast do t'ju tregojmë si të ndani një video në facebook me whatsapp, kjo pa pasur nevojë për aplikacione të jashtme.

Ndani videot tuaja nga Facebook për platformat e tjera është mjaft e thjeshtë, mjafton të ndiqni disa hapa shumë të thjeshtë, të cilët do t'i shihni në këtë artikull të shkurtër.

Tutorial se si të ndani një video në Facebook nga WhatsApp hap pas hapi

Aplikacioni në Facebook

Gjatë këtij shënimi, ne do t'ju tregojmë se si të ndani lehtësisht nga celulari ose kompjuteri juaj, shpejt.

Si të ndani një video nga Facebook në WhatsApp përmes kompjuterit

Këtu do t'ju tregojmë për dy metoda shumë të ngjashme, të thjeshta dhe në disa hapa. Para se të filloni, mbani mend se duhet të keni të instaluar aplikacionin WhatsApp në kompjuterin tuaj ose të autorizoni shfletuesin tuaj për ta përdorur atë. versioni i uebit.

Metoda 1

 1. Ne hyjmë në llogarinë tonë në Facebook, për këtë do të kërkojmë kredencialet, si emaili ose numri i telefonit, dhe sigurisht të dimë fjalëkalimin tuaj. Facebook Kryesore
 2. Hapni WhatsApp në kompjuterin tuaj, qoftë përmes aplikacionit desktop ose në versionin e tij të shfletuesit. Për ta bërë këtë, ju duhet skanoni me aparatin tuaj celular kodin QR që do t'ju tregojë. WhatsappWEB
 3. Në profilin tuaj, kërkoni videon që dëshironi të shpërndani, përpara se ta shpërndani, verifikoni që llogaria që po shikoni nuk është private, pasi nuk do t'ju lejojë t'ua tregoni përmbajtjen e saj përdoruesve që nuk kanë leje ta ndjekin.
 4. Në fund të videos do të gjeni tre opsione që me siguri i dini shumë mirë, "Më pëlqen","Komentoni"Dhe"pjesë". VideoFacebook
 5. Duke qëndruar pezull mbi "pjesë” dhe klikoni, do të shfaqet një menu me opsione. Shpërndaje nëpërmjet
 6. Ne klikojmë në "Shpërndaje nëpërmjet” dhe do të shfaqen opsione të reja. Dërguar nga
 7. Opsioni i fundit në listë është "Dërgo me WhatsApp”, kjo do të jetë ajo që do të zgjedhim dhe më vonë do të na ridrejtojë në një skedë të re, duke kërkuar leje për të hapur aplikacionin e desktopit. Lejet e WhatsApp
 8. Nëse përdorim aplikacionin, duhet të klikojmë butonin “Hapni WhatsApp”, i cili do të na ridrejtojë te aplikacioni.
 9. Nëse versioni i uebit është i hapur, procesi do të jetë më i drejtpërdrejtë, duke zgjedhur drejtpërdrejt kontaktin(ët) të cilëve duam t'i dërgojmë videon.
 10. Direkt, do të shfaqet një listë e bisedave tuaja të fundit, për t'i dërguar atyre videon, thjesht kontrolloni kutitë e rreshtuara në të majtë të kontaktit dhe më pas dërgojeni me butonin e ngjashëm me një plan letre. dërgoni video
 11. Butoni i dërgimit do të aktivizohet kur të shënoni një ose më shumë kontakte. Butoni i dorëzimit
 12. Në rast se kontakti me të cilin dëshironi të ndani videon nuk shfaqet në listën fillestare, mund të shkruani emrin e tij në shiritin e kërkimit, që ndodhet në krye.
Facebook Gaming: çfarë është dhe si të bëni një transmetim të drejtpërdrejtë
Artikulli i lidhur:
Facebook Gaming: çfarë është dhe si të bëni një transmetim të drejtpërdrejtë

Metoda 2

Kjo është shumë më e parëndësishme dhe Do t'ju ndihmojë të ndani jo vetëm në WhatsApp, por në rrjete të tjera sociale apo edhe dërgoni me email.

 1. Do të ndjekim të njëjtat hapa si në metodën e mëparshme, nga 1 në 4.
 2. Në opsionet e mëposhtme të videos, ne do të klikojmë në "pjesë".
 3. Ne klikojmë në "Kopjo Lidhjen”, i cili do të gjenerojë një lidhje që do të kopjohet në kujtesën e kompjuterit tonë. Kopjo Lidhjen
 4. Një njoftim do të shfaqet shkurtimisht në fund të majtë të ekranit që tregon se lidhja është kopjuar.
 5. Ne do të shkojmë në WhatsApp-in tonë, pavarësisht nëse është versioni në ueb ose desktop.
 6. Ne kërkojmë kontaktin me të cilin duam të ndajmë videon.
 7. Në zonën e tekstit, ku shkruajmë mesazhet tona, do të klikojmë me butonin e djathtë të miut dhe kur të shfaqet menyja e opsioneve, ne do të zgjedhim "Për të ngjitur". Për të ngjitur
 8. Do të shfaqet një lidhje e shkurtuar dhe duke shtypur hapësirën dhe duke pritur disa sekonda, do të shfaqet vrojtimi dhe përshkrimi i videos. përshkrimi i videos
 9. Do të dërgojmë me butonin në formë shigjete që ndodhet në të djathtë të mesazhit.

Si të ndani një video nga Facebook në WhatsApp nga pajisja juaj celulare

ndarja e përmbajtjes është shumë e lehtë

Metodologjia se si ndarja e një videoje nga Facebook në WhatsApp në një pajisje celulare është shumë më e lehtë sesa në kompjuter, pasi rregullisht aplikacionet janë të ndërlidhura.

Sa i përket kompjuterit, ekzistojnë dy metoda shumë praktike dhe të shpejta, ne do t'ju tregojmë hap pas hapi në një mënyrë të thjeshtë.

Metoda 1

 1. Hyjmë në aplikacionin Facebook, i cili me siguri tashmë do të ketë filluar sesionin tonë.
 2. Ne kërkojmë videon që dëshirojmë ta ndajmë me kontaktet e WhatsApp.
 3. Në fund të videos, do të gjejmë tre opsione, "Më pëlqen","Komentoni"Dhe"pjesë”, duke zgjedhur të tretën.
 4. Duke klikuar në "pjesë” do të shfaqen opsionet e reja.
 5. Me gisht do të lëvizim horizontalisht në ikonat që do të shfaqen në pjesën e poshtme të ekranit, duke lokalizuar ikonën WhatsApp.
 6. Duke klikuar, do të na ridrejtojë automatikisht në aplikacionin WhatsApp.
 7. Në këtë pikë do të na japë mundësinë të dërgojmë në një ose disa kontakte, si dhe të publikojmë në statusin tonë për një periudhë 24 ore.
 8. Për të zgjedhur disa kontakte, duhet të shtypim për disa sekonda ato që duam të përfshijmë, ato do të ndryshojnë pak ngjyrën, duke treguar se janë përzgjedhur.
 9. Kur zgjidhni të paktën një, një shirit jeshil do të shfaqet në fund të ekranit me emrin e kontakteve të zgjedhura dhe një buton rrethor me një shigjetë, kjo do t'ju lejojë të dërgoni.
 10. Në rast se dëshironi ta ndani në statusin tuaj, ne duhet të zgjedhim opsionin e parë në listë dhe të klikojmë në butonin jeshil që do të shfaqet në këndin e poshtëm djathtas.
 11. Këtu mund të modifikojmë tekstin që do të shoqërojë lidhjen.

ndani nga facebook në whatsapp

Metoda 2

ndani facebook në whatsapp

 1. Ne do të ndjekim të njëjtën seri hapash të kryera në metodën 1, duke kryer nga 1 në 4.
 2. Ne do të lëvizim me gishtin tonë horizontalisht në shiritin me ikona që do të shfaqen në fund të ekranit.
 3. Ne gjejmë opsionin "Kopjoni lidhjen”, e cila do të ketë një ikonë blu me dy lidhje zinxhirësh.
 4. Një njoftim i shpejtë i vogël nuk do të thotë se lidhja është kopjuar me sukses në kujtesën e fragmenteve.
 5. Hapim aplikacionin WhatsApp dhe kërkojmë kontaktin ose kontaktet të cilëve duam t'i dërgojmë videon.
 6. Në rast se ka disa kontakte, ai mund të dërgohet si një transmetim i ri ose thjesht t'i zgjidhni ato nga lista jonë e bisedave.
 7. Do të vendosim në zonën e tekstit, ku shkruajmë mesazhet dhe e lëmë të shtypur për disa sekonda, kjo deri në opsionin “Për të ngjitur" shfaqet. Ne klikojmë.
 8. Menjëherë do të shfaqet lidhja e kopjuar dhe disa sekonda më vonë përshkrimi i videos.
 9. Ne dërguam dhe shpërndamë një video në Facebook përmes WhatsApp.

video nga facebook në whatsapp


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.