Si të ndryshoni ngjyrën e ikonës WhatsApp?

Ndrysho ngjyrën në ikonën WhatsApp

Nëse jeni një nga ata që preferojnë të personalizojnë pajisjen tuaj celulare sa më shumë që të jetë e mundur, atëherë me shumë mundësi do të jeni të interesuar të dini si të ndryshoni ngjyrën e ikonës WhatsApp. Të gjithë e dimë logon e pagabueshme të këtij aplikacioni të mesazheve: një ikonë jeshile me një telefon të bardhë. Tani, në këtë postim do t'ju tregojmë për mënyra të ndryshme për të ndryshuar ngjyrën sipas shijeve tuaja personale.

E vërteta është se ju nuk keni nevojë të shkarkoni aplikacione të klonuara WhatsApp dhe të vendosni në rrezik privatësinë dhe sigurinë tuaj. E vetmja gjë që duhet të bëni është ndryshoni shkurtoren e WhatsApp që shfaqet në ekranin bazë dhe në sirtarin e aplikacioneve të celularit tuaj. Por a është vërtet e mundur të ndryshosh ngjyrën e ikonës origjinale të WhatsApp? Le të shohim.

A është e mundur të ndryshohet ngjyra e ikonës WhatsApp?

Logot WhatsApp në ngjyra të ndryshme

Si fillim, a mund të ndryshoni ngjyrën e ikonës WhatsApp në celularin tuaj? Përgjigja e shkurtër është po, është e mundur të ndryshoni ngjyrën e kësaj ikone. Tani, si bëhet? Edhe pse është e vërtetë që vetë aplikacioni WhatsApp nuk ka një opsion amtare për të kryer modifikimin e ngjyrave, ka disa mjete që e bëjnë të mundur.

Nga njëra anë, të njëjtat shtresa personalizimi të Android na lejojnë të bëjmë transformime në telefonat tanë. Dhe, nga ana tjetër, lëshuesit për Android janë përgjegjës bëjnë modifikime të tmerrshme në to. Për shembull, mund të kemi një Modaliteti WhatsApp Mario Bros, ndryshoni llojin e fontit, ndryshoni ikonat e desktopit, etj.

Tani, mbani në mend se nëse përdorni një paketë ikonash në shtresën e personalizimit të Android-it tuaj, të gjitha ato do të ndryshojnë, jo vetëm ajo e WhatsApp. Gjithsesi, duke qenë se arrin objektivin që kërkon, mjafton të zgjedhësh atë që i përshtatet shijeve të tua dhe kaq. Më pas, Le të shohim se si të ndryshojmë logon e WhatsApp në:

 • Samsung
 • Xiaomi
 • Çdo Android tjetër

Si të ndryshoni ngjyrën e ikonës WhatsApp në një Samsung?

Aplikacioni Good Lock Samsung

Aplikacioni Good Lock / Dyqani Galaxy

Nëse keni një Samsung Galaxy, mund të përdorni një aplikacion nga e njëjta kompani për të bërë ndryshime në celularin tuaj. Eshte per Kyçja e Google, një aplikacion që mund ta shkarkoni direkt nga Galaxy Store, nëse telefoni juaj nuk e ka të parainstaluar. Pasi ta keni në celularin tuaj, ndiqni këto Hapat për të ndryshuar ngjyrën e ikonës WhatsApp në Samsung:

 1. Hapni Good Lock dhe instaloni modulin "Theme Park".
 2. Më pas, hapni Parkun e Temave dhe zgjidhni "Ikonën".
 3. Klikoni në "Krijo të re" për të krijuar një temë të re.
 4. Klikoni në tre pikat e sipërme të menusë dhe klikoni në "Ndrysho ikonat".
 5. Tani kërkoni aplikacionin WhatsApp, takoni mbi të dhe zgjidhni "Ndrysho ikonën".
 6. Prekni "Ngjyrën e ikonës" dhe zgjidhni ngjyrën e re të ikonës WhatsApp.
 7. Kthehuni në menunë kryesore dhe pranoni ndryshimet.
 8. Prekni shigjetën e shkarkimit dhe emërtoni temën.
 9. Në listën e temave të Parkut të Temave, zgjidhni atë që keni krijuar dhe do të keni ikonën WhatsApp në ngjyrën që keni bërë.

Gati. Në këtë mënyrë ju mund të modifikoni ngjyrën e logos WhatsApp pa ndikuar në pamjen dhe ndjesinë e aplikacioneve të tjera të celularit tuaj.

Si të ndryshoni ngjyrën në Xiaomi?

web icons8es ndryshojnë ngjyrën Ikona WhatsApp

Pamja e ekranit në ueb icon8.es

Epo, Samsung nuk është i vetmi telefon me të cilin mund të modifikoni pamjen e ikonave të aplikacioneve që keni instaluar. Në telefonat e markës Xiaomi, OPPO dhe OnePlus mund ta personalizoni gjithashtu duke përdorur paketat e ikonave. Si bëhet? Një mënyrë është duke përdorur aplikacionin X Icon Changer. Pasi ta keni instaluar në celularin tuaj, ndiqni këto hapa:

 1. Hyni në faqen e internetit ikonat8.es për të modifikuar ikonën WhatsApp.
 2. Klikoni në Ngjyra dhe ndryshoni sipas dëshirës tuaj. Pastaj, klikoni Done.
 3. Tani, trokitni lehtë mbi Shkarko dhe zgjidhni madhësinë, mund të jetë 240×240.
 4. Në menaxherin e skedarëve, hiqni zip-në e shkarkuar.
 5. Hapni aplikacionin X Icon Changer dhe zgjidhni aplikacionin WhatsApp.
 6. Në opsionin Ndrysho ikonën, zgjidhni Foto. Shikoni videon që ju tregojnë për të kaluar në hapin tjetër.
 7. Zgjidhni ikonën që keni shkarkuar nga galeria dhe prekni Ok në krye.
 8. Prano lejen për të shtuar shkurtore dhe kaq. Në këtë mënyrë do të keni ikonën me ngjyrën që keni zgjedhur.

Tani, mbani në mend se aplikacioni X Icon Changer nuk e ndryshon ngjyrën e ikonës në sirtarin e aplikacionit. Thjesht ndryshoni atë në desktop ose në ekranin bazë të celularit tuaj. Nëse dëshironi që kjo të ndryshojë plotësisht dhe kudo në telefonin tuaj, duhet të instaloni një lëshues. Më tej, ne do t'ju tregojmë pak për këtë metodë.

Si të ndryshoni ikonën WhatsApp në çdo Android?

Launcher Nova

Nova Launcher / Luajnë Store

Deri më tani kemi parë se është e mundur të ndryshoni ngjyrën e ikonës suaj WhatsApp në telefonat Samsung, Xiaomi, OPPO dhe One Plus falë disa aplikacioneve. Megjithatë, ekziston një alternativë që ju lejon të bëni ndryshime në çdo model celular Android që keni: një lëshues. Ndër të tjera, un lëshuesi ju lejon të ndryshoni pamjen e sirtarit të aplikacionit, të desktopit dhe shiritit të poshtëm.

Një nga lëshuesit që do t'ju ndihmojë të modifikoni ikonat në telefonin tuaj celular është Launcher Nova. Është një aplikacion falas që mund ta shkarkoni nga dyqani i aplikacioneve celulare. Me të mund të bëni modifikime të pafundme që do ta bëjnë telefonin tuaj të duket krejtësisht ndryshe.

¿Si të përdorni Nova Launcher për të ndryshuar ngjyrën e një ikone aplikacioni? Për ta arritur këtë, ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Krijoni ikonën WhatsApp me ngjyrën që dëshironi në faqen e internetit iconos8.es, klikoni U krye dhe shkarkoni.
 2. Zhzip skedarin zip që është shkarkuar me menaxherin e skedarëve.
 3. Shkoni në desktopin celular dhe mbani të shtypur ikonën WhatsApp derisa opsioni Edit të shfaqet në krye.
 4. Klikoni në meny dhe më pas në ikonën e gjelbër të aplikacionit.
 5. Tani, shkoni te Aplikacionet dhe ngarkoni ikonën që keni krijuar nga menaxheri i skedarëve tuaj celular.
 6. Më pas, do të duhet të rregulloni madhësinë e ikonës në mënyrë që të duket mirë në Nova Launcher.
 7. Më në fund, klikoni mbi Done dhe kjo është e gjitha. Që nga ai moment, ikona juaj WhatsApp do të ketë ngjyrën që keni zgjedhur për të.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.