Si të regjistroni video thirrjet WhatsApp?

Regjistroni video thirrje WhatsApp

Ka kaq shumë mjete video-konferencash në dispozicion këto ditë. Në përgjithësi, funksioni i thirrjeve video WhatsApp është një nga më të përdorurit. Në këtë kuptim, a është e mundur të regjistroni këto biseda në celularin apo kompjuterin tuaj? Nëse po, si bëhet? Në këtë postim do të analizojmë opsione të ndryshme që keni kur regjistroni video thirrjet WhatsApp.

Në fakt, WhatsApp nuk ka funksionin e vet për të regjistruar ndërsa jemi në një video-telefonatë. Kjo do të thotë që do t'ju duhet të përdorni aplikacione të jashtme për ta arritur këtë. Për shembull, mund të përdorni regjistruesin e ekranit që vjen me pajisjet Android 10 dhe më të reja. Ose edhe funksioni i regjistrimit të ekranit të celularëve iOS. Le të shohim se si.

Si të regjistroni video thirrjet WhatsApp?

Si të regjistroni një video thirrje

Së pari, mund të përdorni regjistruesin e ekranit të celularit tuaj. Ky opsion funksionon në mënyrë të përkryer për të regjistruar video gjithçka që bëni në telefonin tuaj, duke përfshirë një videotelefonatë. Tani, mbani mend se gjatë një videotelefonate, WhatsApp përdor mikrofonin për të transmetuar zërin tuaj. Kështu që tingulli i videos mund të mos regjistrohet.

Pra, si të regjistroni një video thirrje WhatsApp me regjistruesin e celularit tuaj Android? Ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Hapni Qendrën e Kontrollit të celularit tuaj
 2. Klikoni në regjistruesin e ekranit
 3. filloni regjistrimin
 4. Kryeni një videotelefonatë ose merrni atë
 5. ndaloni videon dhe ruajeni
 6. Done!

Epo, çfarë mund të bëni regjistroni imazhe dhe tinguj në videotelefonatë? Në një rast të tillë, duhet të futni cilësimet e Regjistruesit të Ekranit. Nga atje, lëvizni poshtë te opsioni "Burimi i zërit" dhe zgjidhni "Mikrofoni". Në këtë mënyrë, videoja gjithashtu do të regjistrojë atë që thoni dhe gjithçka që ndodh në anën tjetër të ekranit.

Regjistroni video thirrje në iPhone

Regjistroni video thirrje në WhatsApp

Nëse celulari juaj është iOS, mund të regjistroni edhe video thirrjet në WhatsApp. Në fakt, duke filluar me versionin 11, funksioni i regjistrimit të ekranit është i integruar në të gjitha pajisjet. Kjo do të thotë se ju nuk keni nevojë të shkarkoni një aplikacion të palëve të treta për ta arritur atë. Procedura është shumë e thjeshtë, mjafton të bëni sa më poshtë:

 1. Shkoni te Cilësimet dhe shtoni regjistruesin e ekranit në listën e kontrolleve.
 2. Hapni Qendrën e Kontrollit dhe trokitni lehtë mbi opsionin "Regjistrimi i ekranit".
 3. Filloni regjistrimin e telefonatës tuaj video.
 4. Aktivizoni altoparlantin dhe aktivizoni mikrofonin.
 5. Ndalo regjistrimin dhe ruaje videon.
 6. Done!

Regjistroni video thirrje WhatsApp në Mac

Regjistroni video thirrje në Mac

Regjistrimi i një videotelefonate në kompjuterin tuaj Mac është gjithashtu i mundur dhe i lehtë. Për këtë mundeni përdorni programin QuickTime Player, i cili tashmë është i instaluar paraprakisht. Kjo jo vetëm që ju lejon të regjistroni, por edhe të redaktoni, luani dhe ndani skedarët tuaj audiovizualë. Për të regjistruar ekranin në një telefonatë video, bëni sa më poshtë:

 1. Hapni programin QuickTime Player.
 2. Zgjidhni 'File' dhe 'New Screen Recording'.
 3. Klikoni 'Regjistro'.
 4. Klikoni në ekran për të regjistruar të gjithë ekranin ose zgjidhni seksionin që dëshironi të regjistroni.
 5. Shtypni butonin 'Stop' për të përfunduar videon.
 6. Klikoni në 'File' dhe 'Save'.
 7. Done!

Ju lutemi vini re se nëse e përdorni këtë aplikacion në Mac, ju mund të zgjidhni të regjistroni me ose pa zë. Kjo bëhet duke zgjedhur opsionet 'Asnjë' ose 'Mikrofoni i integruar' pasi të keni shtypur butonin 'Regjistro'. Përveç kësaj, ju keni gjithashtu opsione si 'Trego klikimet nga maus në regjistrim' nëse dëshironi që ato të shfaqen në videon e telefonatës suaj video.

Aplikacione për të regjistruar video thirrje në WhatsApp

Çfarë metode tjetër mund të përdorni për të regjistruar thirrjet tuaja video WhatsApp? Aplikacionet e jashtme disponohen në dyqane si Play Store ose App Store. Këto aplikacione ju lejojnë të regjistroni gjithçka që ndodh në ekranin tuaj, duke përfshirë thirrjet video. Më pas, le të hedhim një vështrim në disa prej tyre.

Regjistrues i DU

Aplikacioni DU Recorder regjistron thirrjet video WhatsApp

DU Recorder është një aplikacion shumë i dobishëm për regjistrimin e ekranit i disponueshëm për pajisjet Android, iOS, Windows ose macOS. Është një aplikacion falas dhe përdoret për të regjistruar video me cilësi të lartë, për të redaktuar, për të kapur ekranin dhe për të rregulluar cilësinë dhe madhësinë e videos.. Në fakt, ai është i aftë të regjistrojë video në 1080, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për cilësinë e tij.

Redaktori që përfshin DU Recorder ju lejon të shkurtoni videot, t'i gruponi ose t'i ndani ato. Përveç kësaj, do të keni mundësi të bëni pamje nga ekrani gjatë videos dhe të modifikoni imazhet e marra. Për të regjistruar video thirrjet tuaja në WhatsApp me këtë aplikacion, gjithçka që duhet të bëni është ta shkarkoni, të filloni të regjistroni ekranin tuaj dhe të bëni videotelefonën. Kur të përfundojë, videoja do të ruhet automatikisht.

AZ Regjistrues i ekranit

AZ Regjistrues i ekranit

AZ Screen Recorder është një tjetër mundësi kur bëhet fjalë për regjistrimin e thirrjeve tuaja video WhatsApp. Ky aplikacion falas është i disponueshëm për pajisjet Android dhe iOS dhe është shumë i lehtë për t'u përdorur.. Pasi të shkarkohet, aplikacioni ka një sërë ikonash që do të shfaqen në ekranin tuaj. Këto ju lejojnë të filloni regjistrimin në çdo kohë që dëshironi, si dhe të ndaloni ose ruani regjistrimin.

Me këtë aplikacion mund të modifikoni gjithashtu videon dhe të bëni pamje nga ekrani. Përveç kësaj, është e mundur të transmetohet drejtpërdrejt në platforma të tilla si YouTube, Twitch ose Facebook. Për më tepër, nuk do t'ju duhet të shqetësoheni për kufizimet kohore në videot tuaja, as për reklamat ose filigranët.

Regjistruesi i Ekranit Mobizen

Aplikacioni i Regjistrimit të Ekranit Mobizen

Nëse nuk ju pëlqen të përdorni aplikacionet e mëparshme, Mobizen Screen Recorder është një tjetër aplikacion që është ideal për regjistrimin e asaj që ndodh në ekranin tuaj, si thirrjet video. Është një aplikacion falas që nuk kërkon abonim dhe ofron shumë përfitime kur bëhet fjalë për video. Për shembull, ai regjistron në 1440p, kështu që mos u shqetësoni për rezolucion të keq.

Regjistruesi i Ekranit Mobizen
Regjistruesi i Ekranit Mobizen
zhvilluesi: MOBIZEN
Çmimi: Falas

Nga ana tjetër, brenda aplikacionit do të gjeni një shumëllojshmëri të gjerë mjetesh redaktimi për videot tuaja. Për shembull, mund të shtoni një hyrje, kredite, muzikë në sfond, të bëni pamje nga ekrani ose të shkurtoni videot tuaja. Më në fund, mund t'i ndani videot tuaja edhe në lojëra ose aplikacione në internet.

Regjistrimi i telefonatave tuaja video në WhatsApp nuk është më problem

Siç mund ta shihni, aktualisht keni shumë opsione kur bëhet fjalë për regjistrimin e thirrjeve video në WhatsApp. Në një dorë, mund të përfitoni nga funksioni i regjistruesit të ekranit që vjen i parainstaluar në celularët Android ose iOS. OSE, përdorni një nga aplikacionet e jashtme krijuar për këtë qëllim. Sido që të jetë, tani mund t'i përjetësoni këto momente duke përdorur këto mjete dixhitale.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.