Si të rikuperoni bisedat e fshira në WhatsApp

Mesazhet e fshira WhatsApp

Pavarësisht fshirjes së mesazheve, ato mbeten të ruajtura në pajisjen tonë për një kohë. Prandaj, këtë herë do t'ju tregojmë shkurtimisht si të rikuperoni bisedat e fshira në whatsapp.

Në terma teknikë, politikat e privatësisë së WhatsApp nuk lejon rikuperimin e mesazheve, pasi këto hiqen menjëherë nga serveri. Nga ana tjetër, aksesi i jashtëm është praktikisht i pamundur për shkak të kriptimit të përmbajtjes.

Sidoqoftë, eKa disa metoda mjaft interesante për rikuperimin e bisedave të fshira brenda WhatsApp-it tuaj. Nëse nuk doni të ngatërroni, thjesht përpiquni të mos i fshini ato. Pa zgjatje të mëtejshme, le të fillojmë.

Mësoni se si të rikuperoni bisedat e fshira në WhatsApp me metoda të ndryshme

Si të rikuperoni bisedat e fshira në WhatsApp

Në këtë rast do t'ju tregojmë shkurtimisht për dy mënyra për të rikuperuar bisedat tuaja të fshira në WhatsApp, kjo pavarësisht nëse e keni bërë vullnetarisht apo gabimisht.

Përmes kopjeve rezervë

rikuperoni bisedat e fshira WhatsApp

Kjo është një teknikë mjaft e besueshme dhe nuk thyen asnjë protokoll privatësie apo element ligjor. Nga ana tjetër, rezulton një nga metodat më praktike për të rikuperuar bisedat në WhatsApp.

Para se të fillojmë, është e rëndësishme të theksohet se kjo metodë nuk është plotësisht e pagabueshme, në varësi tërësisht nga konfigurimi në datat e kopjeve rezervë.

Vegla rezervë është e pranishme në WhatsApp si parazgjedhje, thjesht kërkon që t'i japim disa informacione se si të kopjohet dhe sa shpesh. Këto kopje, edhe nëse e gjithë përmbajtja e aplikacionit është fshirë, ju lejon të rivendosni plotësisht përmbajtjen tuaj.

Rezervimi lejon jo vetëm rikuperimin e mesazheve, por gjithashtu ofron foto, video dhe skedarë që mund t'i kishim fshirë më parë.

Cilësimet e rezervimit

Hapat që duhen ndjekur për të konfiguruar dhe ekzekutuar kopjen rezervë në WhatsApp janë:

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp si zakonisht.
 2. Klikoni në tre pikat që janë në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.
 3. Zgjidhni opsionin "settings”, i cili do t'ju japë akses në elementët e konfigurimit të përgjithshëm. metoda android
 4. Në këtë listë të re ne duhet të gjejmë opsionin "chats".
 5. Këtu do të shfaqen një sërë opsionesh, por ajo që na intereson është e parafundit.rezervë". rikuperimi rezervë

këtu ne mund të ruajmë drejtpërdrejt dhe menjëherë përmbajtjen e aplikacionit tonë, duke dhënë mundësinë për të kursyer në celular ose në një llogari në Google Drive. Opsioni i dytë është tërheqës, pasi ne mund të rikuperojmë të dhënat edhe kur ndryshojmë pajisjen.

Ndër opsionet mund të konfigurojmë periudhat në të cilat duam të bëjmë kopje rezervë. Gjithashtu na lejon të zgjedhim nëse duam të ruajmë edhe video.

Si të di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në celularin WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si ta di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në WhatsApp

Si të rikuperoni nga rezervimi

Është e rëndësishme jini të qartë se kur është biseda nga e cila duam të rikuperojmë, sepse në varësi të konfigurimit që kemi, mund të vazhdojmë me restaurimin e rezervës së fundit ose të një të mëparshmi.

Kjo metodë që do t'ju shpjegojmë mund të duket disi e ekzagjeruar, por Është më e thjeshta dhe më e shpejta për të rikuperuar përmbajtjen. Hapat që duhet të ndjekim janë:

 1. Çinstaloni WhatsApp nga pajisja juaj celulare. Po, ndërsa lexoni, duhet ta çinstaloni.
 2. Pasi të jetë hequr, shkoni në dyqanin tuaj zyrtar të aplikacioneve dhe riinstaloni atë.whatsapp google play
 3. Hapni aplikacionin, në këtë moment ai do të kërkojë kredencialet tuaja për të hyrë në llogarinë tuaj WhatsApp.
 4. Kur gjithçka të jetë pothuajse gati, WhatsApp do të na tregojë se ka gjetur një kopje rezervë. Kjo do të pasohet nga pyetja nëse duam ta kthejmë atë.
 5. Ne klikojmë në butonin "kthej” dhe prisni disa sekonda.

Vlen të theksohet se në këtë mënyrë, vetëm rezervimi i fundit do të merret parasysh. Në rast se ju duhet të rikuperoni një kopje rezervë të mëparshme, do të na duhen elementë të tjerë.

Gjëja e parë që kërkohet është një menaxher skedari, i cili na lejon të lëvizim nëpër kopje rezervë të ndryshme ruajtur dhe më pas gjeni skedarin me shtesën ".db.crypt12” të datës së kërkuar.

Rikthim

Në këtë hap, skedari me interes duhet të riemërtohet në msgstore.db.crypt12, i cili do të zëvendësojë kopjen e fundit rezervë. Së fundi, ne përsërisim hapat e mëparshëm dhe pajisja do të marrë atë që sapo e riemëruam si të fundit, duke rikuperuar të gjithë përmbajtjen e saj.

Rikuperoni duke përdorur aplikacione të palëve të treta

aplikimet

Do të gjejmë gjithmonë aplikacione që kryejnë procese të ndryshme interesante dhe rikuperimi i bisedave nuk bën përjashtim. Para se të vraponi për t'i kërkuar, është e rëndësishme që mbani në mend se shumë prej tyre mund të jenë të rrezikshme, kryesisht për privatësinë tuaj.

Shumë aplikacione mund të bëhen të vjetëruara në çdo moment, mos harroni se WhatsApp bën vazhdimisht përditësime me synimin për të përmirësuar elementet e tij dhe për të përforcuar privatësinë.

Këto janë disa aplikacione të palëve të treta që do t'ju lejojnë të rikuperoni lehtësisht bisedat e fshira WhatsApp:

WhatIsRemoteded+

WhatIsRemoved+

Ky aplikacion gjeneron një rekord të gjithçkaje që ndodh në WhatsApp-in tonë, si dhe aplikacionet e tjera të mesazheve, për sa kohë që njoftimet janë aktive.

Parimi mbi të cilin funksionon aplikacioni është marrjen e të dhënave të njoftimit, duke ekzekutuar një kopje rezervë të jashtme që lejon leximin e mesazheve dhe marrjen e skedarëve multimedialë. Për të rikuperuar të dhënat është e nevojshme që ato të jenë instaluar në periudhën që duhet të konsultojmë.

Në përgjithësi, WhatIsRemoved+ do t'ju lejojë monitoroni njoftimet dhe dosjet, duke identifikuar skedarët e modifikuar ose të fshirë. Kur të gjejë ndonjë ndryshim, ai do t'ju njoftojë dhe do të lejojë rikuperimin e tij.

Mund të shkarkohet direkt nga Google Play falas. Komuniteti ka dhënë rezultatin 4.2 dhe ka më shumë se 10 milionë shkarkime.

WAMR

WAMR

Kjo do t'ju lejojë të rikuperoni jo vetëm tekstin, por edhe përmbajtjen multimediale. Për të filluar, është e nevojshme ta shkarkoni, ta instaloni dhe t'i jepni lejet e nevojshme.

Funksionimi i tij është i ngjashëm me aplikacionin e mëparshëm, ku baza është rezervimi i mesazheve dhe përmbajtjes bazuar në njoftime. Për të rishikuar skedarët ose mesazhet e fshira, aplikacioni duhet të jetë instaluar gjatë periudhës në të cilën bisedat janë fshirë.

WAMR është plotësisht falas për t'u shkarkuar, thjesht duhet të shikoni disa reklama në aplikacion. Është pozicionuar në mënyrë të shkëlqyer bazuar në vlerësimet e tij. Me 4.6 nga 5 yje të mundshëm. Ka më shumë se 50 milionë instalime, gjë që jep një ide për cilësinë e saj.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.