Si të rikuperoni mesazhet e fshira WhatsApp

fshirë mesazhet whatsapp

WhatsApp ishte tashmë aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve të çastit në botë kur opsioni i fshirjes së mesazheve të dërguara në një bisedë u zbatua nga aplikacioni. Një funksion shumë praktik në rrethana të caktuara që të gjithë e kemi përdorur më shumë se një herë. Por çfarë nëse duam të kthehemi? Si mund të rikuperoni mesazhet e fshira të WhatsApp?

Dhe është se shumë herë kemi nxituar të përdorim opsionin e fshirjes dhe Kemi fshirë gabimisht disa mesazhe. Një që do të kishim dashur ta mbanim, për çfarëdo arsye. Edhe kjo na ka ndodhur të gjithëve. Frika kryesore, veçanërisht kur bëhet fjalë për përmbajtje të rëndësishme, është se mund ta kishim humbur atë përgjithmonë.

Rikuperimi i mesazheve të fshira në WhatsApp nuk është i lehtë. Ndoshta është pak më shumë për përdoruesit e Android, pasi ky sistem lejon të paktën të rikuperohet përmbajtjen e njoftimeveedhe pse ka mjaft kufizime. Ekziston edhe një metodë tjetër, e cila funksionon po aq mirë për telefonat Android dhe iOS, bazuar në kopjet rezervë të telefonit.

Whatsapp në ekranin e një smartphone
Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni historinë e WhatsApp

E vërteta është se jo çdo herë do të mund të rikuperojmë atë që kemi fshirë, por me pak fat dhe duke ndjekur këshillat që shpjegojmë më poshtë, do të kemi shanse shumë më të mira për sukses. Le t'i analizojmë të gjitha zgjidhjet e mundshme nje nga nje:

Historiku i njoftimeve

rikuperoni mesazhet whatsapp

Kjo është një metodë që ne do të mund ta përdorim vetëm në telefonat Android dhe se mund ose nuk mund të funksionojë në varësi të cilësimeve të personalizimit që kemi aplikuar. Kjo është ajo që duhet të bëni për të rikuperuar mesazhet e fshira të WhatsApp:

 1. Para së gjithash, duhet të shtypni dhe mbani sfondin e celularit tonë në mënyrë që të menuja kryesore.
 2. Në të, ne shkojmë drejtpërdrejt në Widgets.
 3. Tjetra, klikoni në opsionin «Cilësimet» dhe e mbajmë të shtypur që të mund ta lëvizim nëpër desktop.
 4. Në listën që shfaqet, ne zgjedhim opsionin "Regjistri i njoftimeve" (të mos ngatërrohet me "njoftimet"), me të cilin widget-i do të shfaqet në desktop me një ikonë, sikur të ishte thjesht një aplikacion tjetër.
 5. Kur marrim njoftime për mesazhe WhatsApp, klikoni në ikonën e re Regjistri i njoftimeve për të hyrë në to.
 6. Gjëja tjetër është që hapet një ekran ku shfaqet një listë me të gjitha njoftimet e marra.
 7. Së fundi, ka vetëm klikoni në njoftimin WhatsApp që duam të lexojmë për të parë përmbajtjen e tij, edhe nëse është hequr nga aplikacioni.

Është e rëndësishme të dini se ky sistem i rikthimit të mesazheve ka disa kufizimet:

 • Nëse mesazhi i fshirë është marrë gjatë kohës që përdornim WhatsApp, nuk do të jetë gjeneruar asnjë njoftim, kështu që do të jetë e parikuperueshme duke përdorur këtë metodë.
 • Përmbajtja e mesazhit që shfaqet në njoftim brenda fushës android.text, tregoni vetëm të parat 100 karaktere të mesazhit.
 • Njoftimi është i disponueshëm vetëm për orë të caktuara. Kjo do të thotë se kemi një kohë të kufizuar për të rikuperuar mesazhin e fshirë.

backups

kopje rezervë e whatsapp

Kjo është një metodë që do të na shërbejë si në iOS ashtu edhe në Android. Të bëjë një rezervë Do të jetë e dobishme për ne vetëm të rikuperojmë mesazhet që janë ruajtur në atë kopje. Nëse ato fshihen dhe bëjmë një kopje të re, ato do të zhduken. Gjëja më e kujdesshme është që këto kopje të bëhen rregullisht dhe t'i ruani për t'iu referuar në rast nevoje.

Një truk i mirë për të rikuperuar këto kopje rezervë është çinstaloni aplikacionin WhatsApp dhe instaloni përsëri. Duke vepruar kështu, aplikacioni rikthen automatikisht kopjet rezervë të fundit të lidhura me numrin tonë të telefonit. Në fakt, gjatë instalimit do të na bëhet shprehimisht kjo pyetje.

Zbatime të jashtme

Ekziston edhe mundësia e rikuperoni mesazhet e fshira WhatsApp me ndihmën e aplikacioneve të palëve të treta. Është një metodë shumë praktike, edhe pse jo perfekte. Ashtu si me njoftimet, teksti i marrë nuk do të kalojë kufirin prej 100 karakteresh. Të tjera pengesë e përdorimit të aplikacioneve është se kërkon që ne të ndajmë përmbajtjen e njoftimeve dhe të dhëna të tjera personale me kompanitë e palëve të treta.

Këto janë disa nga aplikacionet më të përdorura për të kryer këtë detyrë:

Historia e Njoftimeve

historia e njoftimeve

Një mjet shumë i dobishëm që do të na ndihmojë të kemi një rekord historik e njoftimeve që arrijnë në telefonin tonë. Sidoqoftë, është e rëndësishme ta kufizojmë këtë funksion në WhatsApp, në mënyrë që të parandalojmë që aplikacioni të na vërshojë me regjistrat e njoftimeve nga aplikacionet e tjera.

Link: Historia e Njoftimeve

mSpy

mSpy

Ky nuk është një aplikacion i krijuar vetëm për të rikuperuar mesazhet WhatsApp, megjithëse kjo është një nga gjërat me të cilat mund të bëjmë gjithashtu mSpy. E vetmja pengesë e tij është se funksionaliteti i tij i gjurmimit në distancë të celularit (i ndaluar me ligj në shumë vende) do të thotë se mund të mos jetë i përputhshëm në disa pajisje.

Link: mSpy

WhatIsRemoved+

çfarë hiqet

Me këtë aplikacion falas, ne do të mund të shohim të gjitha mesazhet e fshira në WhatsApp, edhe ato që përmbajnë një foto ose skedar.

Link: WhatIsRemoved+


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.