Si të rregulloni më shumë se 3 biseda në WhatsApp?

Rregulloni më shumë se 3 biseda në WhatsApp

Nuk ka dyshim se WhatsApp është bërë pjesë e pandashme e përditshmërisë sonë. Për këtë arsye, është e drejtë dhe e nevojshme që të mësojmë të përfitojmë sa më shumë nga ky aplikacion i mesazheve. Një nga mjetet që ka WhatsApp është funksioni i zgjedhjes së disa bisedave dhe rregullimit të tyre. Tani, si të rregulloni më shumë se 3 biseda në WhatsApp? A është e mundur kjo? Le t'u përgjigjemi këtyre dhe pyetjeve të tjera të bëra shpesh.

Funksioni i fiksimit të bisedës WhatsApp është vërtet i dobishëm, veçanërisht kur bisedojmë shpesh me disa nga kontaktet tona. Falë saj, është e mundur të keni një bisedë shumë më të shpejtë brenda mundësive, pasi ato janë automatikisht ndër të parët në listë. Megjithatë, duke qenë se numri i bisedave të gozhduara është i kufizuar në tre, duhet të dini nëse është e mundur të tejkaloni kufirin dhe si ta bëni këtë.

Si të rregulloni më shumë se 3 biseda në WhatsApp?

Pin bisedat në WhatsApp

Para se të shihni se si të vendosni më shumë se 3 biseda në WhatsApp, është e kujdesshme të dini si të vendosni nga një në tre biseda në aplikacion. Në pajisjet Android, procedura është mjaft e thjeshtë, do t'ju duhet vetëm të ndërmerrni hapat e mëposhtëm:

 1. Hyni në WhatsApp
 2. Shkoni te seksioni "Biseda".
 3. Zgjidhni bisedat që dëshironi të gozhdoni
 4. Prekni ikonën 'Pin' që duket si një tavolinë
 5. Gati! Në këtë mënyrë mund të vendosni deri në 3 biseda

Nëse ju doni vendosni një bisedë nga një iPhone, ndiqni këto hapa:

 1. Hyni në WhatsApp
 2. Gjeni seksionin "Biseda".
 3. Zgjidhni bisedën që dëshironi të gozhdoni dhe rrëshqiteni djathtas
 4. Trokit te 'Rigjo'
 5. Done!

Në rastin e vendosni biseda nga WhatsApp Web, kjo është procedura:

 1. Hyni në llogarinë tuaj të internetit WhatsApp
 2. Shkoni te seksioni "Biseda".
 3. Shkoni te biseda që dëshironi të gozhdoni
 4. Klikoni me të djathtën në bisedë
 5. Zgjidhni opsionin "Pin Chat" nga menyja rënëse
 6. Gati! Në këtë mënyrë do të shihni dy biseda fikse në ueb WhatsApp

Sigurisht, me siguri keni vënë re se kur përpiqeni të rregulloni më shumë se tre, Unë marr një paralajmërim që thotë "Mund të pin vetëm deri në 3 biseda". Siç e dimë, kjo është paksa e papërshtatshme sepse ndonjëherë na duhet të kemi katër ose më shumë biseda WhatsApp brenda mundësive. Por, a do të jetë e mundur të vendosni më shumë se tre në llogarinë tonë WhatsApp?

A është e mundur të pin më shumë se 3 biseda në WhatsApp?

Pyetja prej miliona dollarësh qëndron ende, a është vërtet e mundur të vendosni më shumë se tre biseda në WhatsApp? Përgjigja është po, por jo në versionin celular. Kjo është e drejtë, për fat të keq nëse përdorni WhatsApp vetëm nga një celular Android ose një iPhone, nuk do të jeni në gjendje të vendosni më shumë se tre biseda në aplikacion.

Megjithatë, ekziston një truk që mund ta aplikoni në rast se përdorni edhe WhatsApp nga kompjuteri juaj. Duke vepruar kështu, ju do pin ose pin një numër të pafund bisedash në WhatsApp Web, pervec aksesit ne shume mundesi te tjera.Cili eshte truku per te cilin po flasim? Le të shohim.

Truk për të rregulluar më shumë se 3 biseda në ueb WhatsApp

Zgjatja WA Web Plus

Ekziston një procedurë që ju lejon të vendosni më shumë se tre biseda në WhatsApp. Për ta realizuar atë, duhet të keni parasysh të paktën dy faktorë të rëndësishëm. Para së gjithash, mbani mend këtë Ky truk funksionon vetëm në versionin ueb të WhatsApp, nuk do të funksionojë në celularin tuaj, nëse përdorni një pajisje Android ose iOS.

Së dyti, Sigurohuni që të përdorni motorin e kërkimit Google Chrome, pasi duhet të instaloni një shtesë të quajtur WA Web Plus e cila ofrohet në Dyqanin e Uebit të Chrome. Pra, pasi të keni instaluar shtesën në shfletues, ndiqni këto hapa për të vendosur më shumë se tre biseda në WhatsApp Web:

 1. Hyni në Google Chrome
 2. Prekni ikonën Zgjerime
 3. Kërkoni dhe instaloni shtesën 'WA Web Plus' dhe fiksojeni për ta gjetur më shpejt
 4. Hapni llogarinë tuaj të internetit WhatsApp si zakonisht
 5. Pasi të hyni në seksionin Chats, trokitni lehtë mbi ikonën e shtesës 'WA Web Plus'
 6. Zgjidhni "Vendosni biseda të pakufizuara" nga lista e opsioneve
 7. Shtoni të gjitha bisedat e kontakteve që dëshironi të gozhdoni
 8. Prekni "Ruaj" dhe keni mbaruar

Me këtë procedurë të thjeshtë është e mundur të ankorohen më shumë se tre biseda në WhatsApp; madje ju mund të pin një numër të pakufizuar bisedash. Në këtë mënyrë, do të jetë më e lehtë për të hyrë në kontaktet tuaja të shpeshta, pasi ato do të jenë në krye të listës suaj të bisedave WhatsApp.

Cilat janë avantazhet e të pasurit biseda të gozhduara në WhatsApp?

vendosni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android

Duke rregulluar biseda të ndryshme në WhatsApp-in tonë është e mundur t'i kemi në dorë sa herë që na duhen. Për shembull, ne mund të rregullojmë bisedën e partnerit tonë, prindërve tanë ose atij shokut me të cilin flasim çdo ditë. Kështu që, mesazhet që marrim në celular do të vendosen nën bisedat që kemi vendosur.

Një tjetër avantazh i kësaj veçorie WhatsApp është se ne mund të vendosim biseda individuale dhe grupe. Ky funksion na e bën më të lehtë të kujtojmë t'i përgjigjemi një mesazhi ose të themi diçka të rëndësishme në një bisedë në grup. Meqenëse këto biseda do t'i kemi në krye, praktikisht do të jetë e pamundur t'i humbim ato.

Sa herë mund të gozhdohet ose zhgozhdohet një bisedë? Edhe pse tashmë e dimë që kufiri i bisedave që mund të rregullohen në celular është tre, e vërteta është se bisedat fikse mund t'i ndryshojmë sa herë të duam. Gjithçka që duhet të bëni është të hiqni një nga bisedat dhe të vendosni një të re, në varësi të nevojave tuaja.

Si të zhgozhdoni një bisedë në WhatsApp?

Tani, bisedat që keni vendosur mund ta kenë përmbushur tashmë funksionin e tyre. Kështu që, si të hiqni një bisedë në WhatsApp? në një iPhone, thjesht duhet ta rrëshqitni sërish chat-in djathtas, trokitni lehtë mbi opsionin 'Zgjidh' dhe kaq. Në rastin e Pajisjet Android, duhet të shtypni dhe mbani chat-in për disa momente, trokitni lehtë mbi opsionin 'Zgjidh chat' dhe kaq.

Për më tepër, nëse përdorni versionin në internet, ndiqni këto hapa të thjeshtë Për të hequr gozhdën e bisedave në WhatsApp Web:

 1. Hyni në llogarinë tuaj të internetit WhatsApp
 2. Shkoni te seksioni "Biseda".
 3. Zgjidh bisedën e gozhduar
 4. Klikoni me të djathtën në bisedë
 5. Zgjidhni opsionin "Unset".
 6. Gati! Kështu që ju mund të gozhdoni ose zhgozhdoni bisedat sa herë të dëshironi.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.