Si të ruani një audio WhatsApp

La Aplikacioni i mesazheve të çastit WhatsApp Është ende ndër më të përdorurit nga përdoruesit në mbarë botën. Ka shumë veçori për t'ju mbajtur në kontakt me miqtë dhe familjen tuaj, duke përfshirë mesazhet audio. Nëse keni menduar ndonjëherë se si të ruani audion e WhatsApp për ta luajtur përsëri në çdo kohë, këtu do të gjeni alternativat.

Përmes funksionit mesazhet audio ne mund të ndajmë më shumë informacion në më pak kohë. Mund t'i dëgjoni përsëri pasi të jenë ngarkuar në bisedën tuaj, ose mund t'i shkarkoni në mënyrë që të futen në galerinë tuaj. Në këtë mënyrë ju mund ta dëgjoni atë nga çdo audio player dhe madje edhe pa hapur WhatsApp.

Hapat për të ruajtur audion WhatsApp në celular

Ruani audion WhatsApp në celularët Android

L Hapat për të ruajtur audion WhatsApp në Android ato janë shumë të thjeshta. E vetmja gjë që na duhet është të hapim bisedën me mesazhin audio, ta zgjedhim dhe ta mbajmë të shtypur dhe do të shfaqen opsionet shtesë. Klikojmë në butonin me tre pika në këndin e sipërm djathtas dhe zgjedhim opsionin Share. Do të ketë opsione të ndryshme për ndarjen e aplikacioneve dhe kontakteve, por ne duhet të zgjedhim eksploruesin e skedarëve të telefonit. Pasi futemi brenda, zgjedhim dosjen ku duam të ruajmë audion dhe kaq. Mund ta aksesojmë atë nga shfletuesi i skedarëve Android ose duke e lidhur pajisjen me një kompjuter.

Shkarkoni audio WhatsApp në telefonat iOS

Procedura për të ruajtur audion WhatsApp në telefonat iOS është e ngjashme. Hap pas hapi do të bëjmë sa më poshtë:

 • Hapim WhatsApp-in dhe bisedën me audion që duam të ruajmë.
 • Mbajmë shtypur për të shfaqur menunë kontekstuale.
 • Ne zgjedhim opsionin Ridërgo.
 • Shtypim butonin në formën e një shigjete brenda një katrori.
 • Klikoni në Ruaj në skedarë.
 • Nga menaxheri i skedarëve iCloud ne zgjedhim dosjen për të ruajtur audion.
 • Ne konfirmojmë operacionin Ruaj.

Ruani audiot WhatsApp në kompjuter

Ekziston një alternativë tjetër për shkarkoni audiot e bisedave tona zanore nga WhatsApp. Mund të përdorim versionin ueb për të shkarkuar skedarët direkt në kompjuter. Hapat janë shumë të thjeshtë pasi është një ndërfaqe intuitive për këtë lloj veprimi.

Me bisedën të hapur, shtypim ikonën me tre pika në këndin e sipërm djathtas.
Ne zgjedhim "Zgjidh mesazhet" dhe theksojmë audion që duam të shkarkojmë.
Shtypim butonin e shkarkimit (një shigjetë me drejtim poshtë) dhe zgjedhim dosjen e destinacionit.

Cili është përdorimi i shkarkimit të skedarëve audio?

Nëse keni Lidhja në internet përmes WiFi ose të dhënave, nuk do të keni probleme me luajtjen e mesazheve tuaja audio në WhatsApp. Sidoqoftë, ne gjithmonë duhet të hapim aplikacionin e mesazheve për t'i luajtur ato në mënyrë origjinale. Duke i ruajtur në pajisje ose kompjuter, mund t'i hapim nga luajtësi dhe nuk ka nevojë të lidhemi me WhatsApp.

Kjo është veçanërisht e dobishme nëse nuk duam që përdoruesit e tjerë të na shohin të lidhur, ose nëse kemi të aktivizuar "Modalitetin e aeroplanit". Mesazhet me tekst, nga ana tjetër, rezervohen në Google Drive, por nuk mund të aksesohen nëse nuk krijojmë një skedar txt. Me audiot është më e lehtë sepse ato mund të shkarkohen direkt në dosjen që duam dhe t'i luajmë ashtu siç duam.

Ku ruhen audiot WhatsApp në Android?

Si të ruani audion WhatsApp në disa hapa

Një pyetje shumë e zakonshme është se ku ruhen si parazgjedhje mesazhet zanore që mbërrijnë në një pajisje. biseda whatsapp. Nëpërmjet një eksploruesi të skedarëve Android ne mund t'i lokalizojmë në pajisjet me sistemin operativ Google. Ndiqni këto hapa për të parë dosjen e paracaktuar të audios:

 • Hapni shfletuesin e skedarëve (Google Files).
 • Zgjidhni opsionin Explore dhe më pas Ruajtja e brendshme.
 • Hapni dosjen WhatsApp dhe më pas dosjen Media.
 • Ka një dosje për çdo përmbajtje, në Audio ka tingujt dhe në Shënimet zanore shënimet zanore.
 • Shfletoni dosjet e organizuara sipas datës për të gjetur skedarin audio që po kërkoni.

Konkluzione

Për të qenë në gjendje merrni mesazhet tuaja audio kudo, duhet të kryejmë shkarkimin manual në kompjuter, në memorien e brendshme të iPhone ose të eksplorojmë dosjen e paracaktuar në Android. Ju gjithashtu mund të kontrolloni dosjet sipas datës në Android dhe të kopjoni audiot që dëshironi, por është pak më e rëndë sesa shkarkimi direkt nga biseda.

Sistemi operativ iOS është më i lodhshëm në këtë seksion, sepse nuk i ruan audiot si parazgjedhje. Në çdo rast, me procesin e shpjeguar më sipër, ju mund ta përcillni mesazhin e zgjedhur në memorien tuaj të brendshme. Mos harroni se duke ruajtur audion zanore, mund të keni gjithmonë informacione të rëndësishme në dispozicion.

Veprimi është veçanërisht i rëndësishëm për ata që ndajnë shumë biseda ose të dhëna përmes audios zanore. Nëse dëshironi të mbani një regjistrim të mesazheve ose të dhënave përkatëse, mos ngurroni të shkarkoni çdo audio në celularin ose kompjuterin tuaj. Procedura zgjat disa sekonda pasi të mësoni hapat që duhet të ndiqni. mund të provoni gjithashtu çfarë është whatsapp plus dhe instalojeni për personalizim të mëtejshëm në bisedat tuaja.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.