Si të shihni mesazhet e fshira të WhatsApp? të gjitha mënyrat

Shikoni mesazhet e fshira të WhatsApp

A keni qenë ndonjëherë kurioz të shihni se çfarë thoshte një mesazh i fshirë në WhatsApp? Edhe pse është e vërtetë që zyrtarisht nuk ka asnjë mënyrë për t'i rikuperuar, ka disa truke që do t'ju lejojnë t'i shihni ato. Prandaj, në këtë postim do të shohim si të shikoni mesazhet e fshira të whatsapp. Së pari, me ndihmën e kopjimit të WhatsApp. Së dyti, përmes një aplikacioni të palës së tretë dhe, së fundi, me ndihmën e cilësimeve të celularit.

Në thelb, mesazhet WhatsApp mund të fshihen në dy mënyra. Së pari, ju ose personi tjetër mund ta keni fshirë mesazhin. Në atë rast, në bisedë do të ketë gjithmonë prova me mbishkrimin "E fshive këtë mesazh" ose "Ky mesazh është fshirë". Nga ana tjetër, ndoshta e keni fshirë gabimisht bisedën dhe tani doni ta riktheni atë. Në secilin rast, ka mënyra për të parë përmbajtjen që është hequr.

Si të shikoni mesazhet e fshira WhatsApp?

Shiko mesazhin e fshirë të WhatsApp

Dëshironi të dini se si të shihni mesazhet e fshira të WhatsApp? Të them të drejtën, zyrtarisht WhatsApp nuk ofron një mënyrë për të parë përmbajtjen e mesazheve të fshira. Kjo pasi, duke prekur "Fshi për të gjithë" ato fshihen nga biseda jonë, nga biseda e tjetrit dhe gjithashtu nga celulari. Gjithashtu, për arsye sigurie, as WhatsApp nuk i ruan mesazhet tona.

Tani, a do të thotë kjo se nuk ka asnjë mënyrë për të parë mesazhet e fshira? Jo, e kemi thënë tashmë këtë ka disa truke që mund t'i kryejmë për t'i parë ato. Më tej, le të diskutojmë se si mund të përdorni kopjen rezervë të WhatsApp për të rikuperuar mesazhet e fshira, si dhe fotot, videot dhe shënimet zanore. le të fillojmë

Me kopje rezervë të WhatsApp

Rezervoni WhatsApp

Nëse parashikoni se çfarë mund të ndodhë me mesazhet tuaja WhatsApp, do të jetë shumë më e lehtë t'i lexoni përsëri nëse ato janë fshirë. Kjo është ajo për të cilën ekziston rezervimi i WhatsApp. Me ndihmën e Google Drive ose iCloud mund të shmangni këtë lloj shqetësimi. Si të shikoni mesazhet dhe bisedat e fshira duke përdorur rezervimin e WhatsApp? Ndiqni këto hapa:

 1. Çinstaloni WhatsApp dhe instaloni përsëri.
 2. Filloni WhatsApp me numrin tuaj të telefonit.
 3. Shtypni "Rivendosni" për të rikuperuar bisedat e WhatsApp që janë ruajtur në renë kompjuterike.
 4. Prekni "Next" për të vazhduar procesin.
 5. Gati! Në këtë mënyrë ju mund të rikuperoni bisedat tuaja në WhatsApp.

Tani, mbani në mend se ky truk do të funksionojë vetëm nëse bëni kopje rezervë përpara se personi tjetër t'i fshijë mesazhet ose që e keni fshirë bisedën. Prandaj, mos harroni se ndoshta do të humbni disa mesazhe dhe nuk do të mund të shihni të gjithë përmbajtjen multimediale që është fshirë.

Me një aplikacion për të parë mesazhet e fshira të WhatsApp

Mënyra e dytë për të parë mesazhet e fshira të WhatsApp është duke hyrë në njoftimet që ato gjenerojnë. Ka aplikacione që mund të krijojnë një lloj kopje rezervë të njoftimeve që hyjnë në celularin tuaj. Kjo do të thotë se do të mund të shihni mesazhet që kanë gjeneruar një njoftim edhe pse janë hequr.

Disa nga aplikacionet që mund të përdorni për të parë mesazhet e fshira të WhatsApp janë si më poshtë:

WAMR

Aplikacioni WAMR

Ky aplikacion do t'ju ndihmojë krijoni një histori të mesazheve WhatsApp dhe njoftimeve të medias. Ai është përgjegjës për ruajtjen e përmbajtjes së njoftimeve që nuk i keni shqyrtuar dhe kështu mund t'i qaseni më vonë, edhe nëse ato janë fshirë. Përveç kësaj, aplikacioni ju lejon të shkarkoni statuset e kontakteve tuaja në WhatsApp.

WAMR: Zhfshij mesazhet!
WAMR: Zhfshij mesazhet!
zhvilluesi: drilens al
Çmimi: Falas

WhatisRemoved +

Aplikacioni WhatisRemoved

Ky aplikacion tjetër ruan gjithashtu një histori njoftimi të aplikacionit që dëshironi, duke përfshirë WhatsApp. Aplikacioni krijon një dosje në telefonin tuaj ku ruhet përmbajtja e mesazheve në mënyrë që t'i shihni ato pasi të fshihen.

WhatisRemoved +
WhatisRemoved +
zhvilluesi: Ngjyrat e zhvillimit
Çmimi: Falas

Epo, mbani mend se për të parë mesazhet duhet të kenë gjeneruar një njoftim, kështu që nuk do të mund të rilexoni ato që keni marrë gjatë bisedës dhe janë fshirë. Nga ana tjetër, mbani mend se këto aplikacione nuk do të rikuperojnë mesazhet që janë fshirë përpara se të instaloheshin. Së fundi, mbani në mend se duke përdorur një aplikacion të palëve të treta, ju mund të komprometoni privatësinë tuaj dhe atë të të tjerëve.

Me historikun e njoftimeve celular

Njoftimet e historisë fshinë mesazhet WhatsApp

Opsioni i fundit që do të analizojmë në këtë postim është shikoni mesazhet e fshira me historikun e njoftimeve të androidit tuaj. Nëse telefoni juaj përfshin një histori njoftimi, i përsosur, është e mundur të shihni përmbajtjen e mesazheve që kanë hyrë në pajisjen tuaj dhe janë fshirë. Megjithatë, jo të gjithë celularët e përfshijnë këtë opsion, vetëm ata që punojnë me sistemin operativ Android 11 ose versionet e mëvonshme.

Gjithashtu, kini parasysh se me këtë opsion do të mund të shihni vetëm 100 karakteret e para të mesazhit, sasia e limitit që mbështetet për njoftim në pajisjet Android. Kështu që, Si të shihni mesazhet e fshira të WhatsApp përmes historisë së njoftimeve? Për ta bërë këtë, ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Shkoni te Cilësimet ose Cilësimet në celularin tuaj.
 2. Tani, gjeni hyrjen "Më shumë cilësime".
 3. Pastaj, klikoni në "Historiku i njoftimeve".
 4. Tani kërkoni WhatsApp midis opsioneve.
 5. Kërkoni për mesazhin e fshirë, mundësisht deri në momentin që është fshirë.
 6. Gati! Kështu që ju mund të shihni mesazhet e fshira të WhatsApp.

Shikoni mesazhet e fshira të WhatsApp: disa të meta

whatsapp çfarë nuk mund të bësh

Epo, megjithëse është e vërtetë që historia e njoftimeve mund t'ju ndihmojë të shihni mesazhet e fshira, ka disa mangësi që bëni mirë t'i merrni parasysh:

 • Historia e njoftimeve do të ruajë gjithçka që lidhet me njoftimin, jo vetëm mesazhin. Prandaj, ka të ngjarë që, përveç tekstit, të shihni kode të tilla si: 'Android.text'. Prandaj, duhet të jeni të durueshëm për të lexuar përmbajtjen e mesazhit.
 • Ju do të jeni në gjendje të rikuperoni vetëm mesazhet që kanë gjeneruar një njoftim dhe që i keni lexuar më parë. Përndryshe, në regjistër do të shihni vetëm njoftimin 'Ky mesazh është fshirë'.
 • Ju nuk keni akses në përmbajtjen e medias si fotografitë, videot ose skedarët audio, vetëm tek teksti që është hequr.
 • Nëse Android rifreskon historikun tuaj të njoftimeve përpara se të mund të kërkoni për mesazhin tuaj, harroni të shikoni përsëri mesazhet.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.