Si të shihni gjendjet e WhatsApp pa e vënë re

Shikoni gjendjet e WhatsApp pa e vënë re

Eshte e mundur shikoni shtetet e whatsapp pa e vënë re? Kjo mund të jetë lehtësisht një pyetje shumë tërheqëse për këdo në këto kohë kur ndërveprimet sociale ndodhin kryesisht përmes aplikacioneve. WhatsApp është, në fakt, rrjeti social më i popullarizuar nga të gjithë, kështu që spiunimi i dikujt në këtë platformë mund të jetë një ide me interes për shumicën dërrmuese.

Sot do të flasim për statuset e WhatsApp, një nga formatet më të njohura të përmbajtjes në rrjetet sociale. Ne do t'ju mësojmë në mënyrë specifike se si t'i shihni ose spiunoni pa e vënë re askush, ndaj kushtoni vëmendje, sepse tutoriali i mëposhtëm është i ngarkuar me shumë informacione.

Cilat janë statuset e WhatsApp?

Statistikat e WhatsApp

Statuset e WhatsApp janë pothuajse njësoj si tregimet në rrjetet sociale si Instagram, Facebook ose Snapchat. Ato përmbahen në formën e videove ose imazheve që ne ndajmë me kontaktet tona dhe që zgjasin vetëm 24 orë. Prandaj quhen Estados, në fakt, pasi qëllimi i tij është që një person të tregojë se si po i kalon dita dhe më pas publikimi të zhduket.

Kur shohim gjendjet e dikujt, ai person mund ta kuptojë atë, sepse një tregues i vizë duke treguar se e pamë postimin. Sot do t'ju mësojmë se si të parandaloni dikë që ta dijë se ju e keni parë statusin e tij.

Si të shikoni statuset e WhatsApp pa i vërejtur ata?

Nëse dëshirojmë shikoni shtetet e whatsapp pa e vënë re, objektivi ynë kryesor është të shmangim personit që i dërgohet njoftimi i parë kur hap ose shikon statusin e përmendur. Ka mënyra të ndryshme për ta arritur këtë, madje edhe vetë WA na ofron një metodë vendase për ta bërë atë. Pra, më poshtë, ne shpjegojmë 3 mënyra për ta bërë atë në një mënyrë të thjeshtë.

Paaftësia e faturave të leximit

Çaktivizo faturën e leximit

Çaktivizimi i Konfirmimet e leximit WhatsApp, ne e parandalojmë aplikacionin të dërgojë një njoftim të parë kur lexojmë një mesazh dhe, më e rëndësishmja, kur shohim një status. Natyrisht, duhet të dini se ashtu siç telefoni juaj do të ndalojë së dërguari njoftime për lexim, edhe ju do të ndaloni marrjen e tyre, kështu që nuk do të jeni në gjendje të dini se kur kontaktet tuaja kanë parë statuset tuaja. Tani, hapat për të çaktivizuar këtë opsion janë:

 1. Hapni WhatsApp.
 2. Prekni ato Pikë 3 në këndin e sipërm të djathtë.
 3. Vizitë Cilësimet> Privatësia.
 4. shtyp Konfirmimet e leximit për ta çaktivizuar atë.

Duke përdorur një menaxher skedari

A e dini se WhatsApp parangarkon gjendjet në një dosje të krijuar posaçërisht për këtë detyrë? Kjo është e drejtë, dhe ju mund ta gjeni këtë dosje duke përdorur një menaxher skedari, për të parë gjendje "ngarkesat paraprake" pa qenë e nevojshme t'i hapni ato në vetë aplikacionin WA, pasi kjo do t'i dërgonte një çek personit tjetër.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të aktivizoni opsionin «Trego skedarë të fshehur» në menaxherin tuaj të skedarëve:

Trego skedarë të fshehur

 1. Hapni menaxher skedari nga telefoni juaj.
 2. Futni cilësimet e menaxherit të skedarëve.
 3. Shikoni për opsionin «Trego skedarë të fshehur» dhe çaktivizoni atë.

Tani gjeni dosjen .Statuset nga WhatsApp:

Shikoni menaxherin e skedarëve të statuseve të whatsapp

 1. Hapni aplikacionin tuaj të menaxherit të skedarëve.
 2. Kalo te shfletimi i dosjeve.
 3. Entra a WhatsApp > Media > .Statuset.
 4. Shikoni të gjitha statuset që dëshironi pa e vënë re askush.

Shkëputja e celularit nga rrjeti

Çaktivizo Wi-Fi për të parë gjendjet e WhatsApp pa e vënë re

Një metodë e fundit që, megjithëse më pak konvencionale, nuk mund të përjashtohet as, konsiston në shkëputjen e celularit nga rrjeti i internetit dhe më pas hapjen e statusit të WhatsApp dhe rilidhjen e tij. Në këtë mënyrë, ne parandalojmë që njoftimi i shikimit t'i dërgohet personit tjetër dhe për të ekzekutuar këtë metodë duhet:

 1. Hapni aplikacionin WhatsApp në celularin tuaj.
 2. Aktivizo modalitetin e aeroplanit në cilësimet e telefonit.
 3. Shikoni statusin që dëshironi të spiunoni.
 4. Hapni cilësimet dhe kërkoni Aplikacionet > WhatsApp > Pastro të dhënat > Pastro cache.
 5. Çaktivizo modalitetin e aeroplanit dhe rihap aplikacionin WhatsApp.

Mbaj mend pastroni cache-in e whatsapp Është një hap thelbësor, sepse përndryshe memoria e aplikacionit do të regjistrojë që ne kemi hapur statusin dhe personit tjetër do t'i dërgohet çeku kur të rilidhemi në rrjet.

Si të di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në celularin WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si ta di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në WhatsApp
Çfarë është dhe si ta instaloni atë, WhatsApp Plus
Artikulli i lidhur:
Çfarë është WhatsApp Plus dhe si ta instaloni atë

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.