Si të shkarkoni rezervë WhatsApp nga Google Drive?

Si të shkarkoni kopje rezervë të WhatsApp nga Google Drive

Si të shkarkoni kopje rezervë të WhatsApp nga Google Drive

Njësoj ose më shumë se në kompjuterët tanë, në pajisjet tona celulare ne zakonisht ruani informacione jetike ose shumë të rëndësishme për fusha të ndryshme të jetës sonë. Për shembull, informacion puna, studimi, familja ose miqtë dhe kolegët. Për këtë arsye, kur për ndonjë arsye nuk mund të aksesojmë informacionin e përmendur, si përkohësisht ashtu edhe përgjithmonë, problemet që paraqesim janë zakonisht të shumta, të llojeve të ndryshme dhe niveleve të ndryshme të ashpërsisë.

Rrjedhimisht, a praktikë e mirë e sigurisë kompjuterike është të bëjmë kopje rezervë të nevojshme dhe të shpeshta, online dhe offline, të gjithçkaje thelbësore dhe jetike që zakonisht ruajmë në kompjuterët dhe celularët tanë, si brenda tij në formën e skedarëve, ashtu edhe brenda aplikacioneve në formën e shënimeve ose mesazheve. Duke qenë shembull i mirë i kësaj të fundit, informacioni që po grumbullojmë në aplikacionin WhatsApp. Prandaj, sot do të shqyrtojmë "Si të shkarkoni kopje rezervë të whatsapp nga google drive" shpejt dhe në mënyrë efektive.

rezervë

Para fillimit, vlen të theksohet se, në raste të tjera, kemi prekur çështje rezervë si në sistemet operative celulare, Android dhe iOS, si dhe në aplikacione të rëndësishme të postës elektronike, ose aplikacionet e mesazheve të çastit si WhatsApp.

Prandaj, nëse dikush dëshiron të eksplorojë pak rreth temës që lidhet me krijimin, vendndodhjen dhe menaxhimin e kopjeve rezervë të WhatsApp, ju lëmë botimin tonë të radhës lidhur me këtë temë, për leximin tuaj të mëvonshëm.

rezervë
Artikulli i lidhur:
Ku ruhet kopja rezervë e WhatsApp?

Si të shkarkoni kopje rezervë të WhatsApp nga Google Drive

Si të shkarkoni kopje rezervë të WhatsApp nga Google Drive

Hapat për ta arritur atë

Para së gjithash, për të arritur objektivin tonë, është e nevojshme të kemi një kopje rezervë të bisedave tona, sa më të përditësuara. Në këtë mënyrë, më vonë mund të rivendosni kopjen rezervë të përmendur në një pajisje të re Android.

Krijo një kopje rezervë të përditësuar

Për të kryer me sukses këtë proces, është e nevojshme të kryhen hapat e mëposhtëm:

 1. Ne hapim aplikacionin tonë aktual WhatsApp në pajisjen celulare të përdorur.
 2. Më pas, shtypim menunë e opsioneve (3 pika vertikale në këndin e sipërm djathtas).
 3. Më pas, shkojmë te opsionet e Cilësimeve, më pas Chats dhe në fund, Rezervimi.
 4. Pasi të jemi atje, ne zgjedhim ose konfigurojmë llogarinë e saktë të Google për të ruajtur kopjen rezervë të të gjitha bisedave tona në Google Drive. Megjithëse, një kopje rezervë lokale gjithashtu mund të krijohet në pajisjen celulare të përmendur.
 5. Dhe së fundi, klikojmë në butonin Ruaj për të pasur një kopje rezervë të fundit dhe më të fundit. Kështu që, pasi të përfundojë ky proces, ne mund të heqim WhatsApp-in tonë nga ajo pajisje dhe ta instalojmë atë në pajisjen e re Android.

E gjithë kjo, siç tregohet në vijim screenshots:

Pamja e ekranit 1

Pamja e ekranit 2

Shkarkoni kopjen rezervë të përditësuar

Për të kryer me sukses këtë proces, domethënë për të shkarkuar një kopje rezervë në një pajisje të re Android, duhet të kryeni hapat e mëposhtëm:

 1. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin WhatsApp nga Play Store.
 2. Ne hapim aplikacionin WhatsApp dhe futim numrin aktual të telefonit dhe klikojmë në butonin Next.
 3. Pasi WhatsApp na thotë se ka gjetur kopjen tonë rezervë, ne klikojmë në butonin Restore.
 4. Në fund shtypim sërish butonin Next, në mënyrë që procesi i identifikimit të përdoruesve tanë në aplikacionin WhatsApp të vazhdojë.

E gjithë kjo, siç tregohet në vijim screenshots:

Shikoni rezervimin e WhatsApp në celular

Shënim: Për të rivendosur saktë një kopje rezervë të ruajtur në Google Drive, duhet të kihet parasysh se duhet të përdorim të njëjtin numër telefoni dhe të njëjtën llogari Google që kemi përdorur për ta krijuar atë në pajisjen e mëparshme celulare. Dhe që pas rikthimit të bisedave dhe mesazheve të tyre tekstuale, vazhdon restaurimi i skedarëve multimedialë.

koshi i google drive

Më shumë se si të shkarkoni kopje rezervë të WhatsApp nga Google Drive

Tani që është e qartë se si ta kryejmë këtë detyrë shpejt dhe në mënyrë efektive, ne mund të shtojmë si zakonisht se, për më shumë informacion mbi përdorimin e Rezervat e WhatsApp ose tema të tjera të ndryshme, ju mund të eksploroni pa asnjë problem Shërbimi i ndihmës në internet WhatsApp.

Dhe ne gjithashtu rekomandojmë eksplorimin, të gjitha të tjerat tona publikime (Lajme, Tutoriale dhe Udhëzues) në WhatsApp në dispozicion deri më sot. Ku, me siguri do të gjeni përmbajtje të dobishme dhe argëtuese në lidhje me aplikacionin e mesazheve të menjëhershme në fjalë.

Rezervimi në renë kompjuterike nga një pajisje Android
Artikulli i lidhur:
Mësoni si të bëni kopje rezervë në Android

kopje rezervë e whatsapp

Shkurtimisht, shpresojmë që kjo udhëzues i ri i shpejtë"Si të shkarkoni kopje rezervë të whatsapp nga google drive", u lejon shumë njerëzve të jenë në gjendje të ekzekutojnë procedurën e përmendur, kur ata e kërkojnë atë dhe në çdo pajisje celulare. Në këtë mënyrë, ju mund të shijoni aplikacionin e mesazheve të çastit WhatsApp me të gjithë përmbajtjen tuaj të rezervuar deri në datën më të fundit të mundshme.

Dhe, nëse e keni ekzekutuar tashmë me sukses këtë procedurë ose një tjetër të ngjashme më parë, ju ftojmë të na tregoni për përvojën ose mendimin tuaj. me anë të komenteve per te njejten. Gjithashtu, në rast se ju duket interesante dhe e dobishme kjo përmbajtje, ju ftojmë ndaje me të tjerët. Gjithashtu, mos harroni të eksploroni më shumë nga udhëzuesit tanë, mësimet, lajmet dhe përmbajtjet e ndryshme që nga fillimi web tonë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.