Si të shkarkoni shënime video WhatsApp? Në celular dhe kompjuter

Shkarkoni shënimet video WhatsApp

A duhet të dini se si të shkarkoni shënime video WhatsApp në celular dhe kompjuter? Meqenëse video shënimet kanë mbërritur më në fund në WhatsApp, është e mundur që celulari juaj të jetë plot me to. Pa dyshim, ato janë një mënyrë shumë argëtuese dhe personale për të komunikuar me të gjitha kontaktet tuaja. Megjithatë, Ku përfundon çdo shënim video që shkarkoni? A është e mundur të ruani shënime video për t'i parë ato jashtë WhatsApp? Le t'i përgjigjemi këtyre dhe pyetjeve të tjera.

Siç e dini tashmë, shënimet video WhatsApp janë klikime të shkurtra video me kohëzgjatje 60 sekonda. Me këtë funksion ju mund të regjistroni audio dhe video njëkohësisht, duke përdorur kamerën e përparme ose të pasme të celularit tuaj. Kur merrni një nga këto mesazhe, thjesht prekni për ta shkarkuar dhe luajtur. Nëse përdorni ueb WhatsApp, është gjithashtu e mundur të shkarkoni shënimet video dhe t'i shikoni ato duke përdorur çdo luajtës tjetër.

Si të shkarkoni shënime video WhatsApp nga celulari juaj

Shkarkoni shënimet video WhatsApp në celular

WhatsApp është aplikacioni më i përdorur i mesazheve në botë, me më shumë se 2.000 miliardë njerëz që përdorin shërbimet e tij çdo muaj. Aplikacioni së fundi shtoi opsionin për të dërguar shënime video në bisedat tuaja, një veçori që e kemi parë tashmë në aplikacione të ngjashme si Telegram. Me këtë mjet të ri, WhatsApp u ofron përdoruesve të saj një formë më argëtuese dhe personale të komunikimit.

Shënime video WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të dërgoni një shënim video WhatsApp?

Për të shijuar shënimet video, gjithçka që duhet të bëni është të shkarkoni versionin më të fundit të WhatsApp ose të përditësoni aplikacionin. Nëse e keni bërë tashmë, me siguri e keni verifikuar se sa e këndshme është të dërgoni dhe merrni mesazhe në këtë format. Përveç kësaj, për arsye të ndryshme, është e mundur që dëshironi të ruani disa nga këto mesazhe për t'i parë më vonë, për të luajtur në një pajisje tjetër ose për t'i ndarë me dikë tjetër.

Si mundesh shkarkoni shënime video WhatsApp nga celulari? Për ta bërë këtë, thjesht ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Hapni bisedën ku keni marrë shënimin me video që dëshironi të shkarkoni.
 2. Prekni dhe mbani shënimin e videos derisa të zgjidhet dhe një shirit opsionesh të shfaqet në krye të ekranit.
 3. Prekni ikonën 'Share', e cila duket si një shigjetë që tregon djathtas.
 4. Zgjidhni aplikacionin ose shërbimin ku dëshironi të ruani ose dërgoni shënimin e videos. Mund të jetë galeria juaj, emaili juaj, reja juaj, etj.
 5. Ndiqni udhëzimet për aplikacionin ose shërbimin e zgjedhur për të përfunduar procesin.

Ku ruhen shënimet video që shkarkoni?

Kërkoni shënime video për celularin Android

Siç thamë më parë, video shënimet që marrim shkarkohen sapo klikojmë mbi to për t'i luajtur. Natyrisht, këta skedarë ruhen në një dosje në galerinë tuaj të mediave, që do të thotë se ata fillojnë të zënë hapësirë ​​në kujtesën e brendshme të celularit. Kështu që ia vlen të zbuloni se ku janë ruajtur shënimet video që shkarkoni, ose për t'i fshirë ose për t'i dërguar në kartën e kujtesës ose në një pajisje tjetër.

Për të gjetur dosjen ku janë ruajtur shënimet video që shkarkoni në celularin tuaj, ndiqni këto hapa:

 1. Hyni në Ruajtja e brendshme të celularit tuaj.
 2. Hapni dosjen «android".
 3. Brenda dosjes "Android", shkoni te "mesatare".
 4. Kërkoni dosjen «com.WhatsApp» dhe hyni në të.
 5. Tani hapni dosjen me emrin "WhatsApp".
 6. Hapni dosjen «Media» (përsëri) dhe kërkoni për «shënime video whatsapp".
 7. Më në fund arrijmë në dosjen ku ruhen shënimet video WhatsApp, të renditura sipas datës së marrjes ose regjistrimit.

Çfarë mund të bëni me klikimet e videove që ruhen në këtë dosje? Nëse nuk ju duhen dhe dëshironi të rikuperoni hapësirën e ruajtjes, është mirë t'i fshini përgjithmonë. Në vend të kësaj, nëse doni t'i mbani ato, mund t'i kopjoni shënimet e videos dhe t'i përcillni ato në microSD. Meqe ra fjala, nga kjo dosje mund të luani shënimet video jashtë WhatsApp, duke përdorur luajtësin e videos që keni instaluar në celularin tuaj.

Shkarkoni shënime video nga uebi i WhatsApp

WhatsApp Web në një Mac

Nëse punoni përpara kompjuterit, sigurisht që preferoni të hapni WhatsApp Web nga një dritare në shfletuesin tuaj të preferuar. Në këtë mënyrë, nuk keni pse të lëshoni miun dhe të merrni celularin sa herë që arrin një mesazh WhatsApp. Epo atëherë, nga uebi i WhatsApp-it mund të luani shënimet video që ju dërgohen dhe mund t'i ruani gjithashtu si një klik video në kompjuterin tuaj. Si

shkarkoni shënime video nga ueb WhatsApp në kompjuterin tuaj, ndiqni këto hapa:

 1. Klikoni në bisedën ku keni marrë shënimin e videos që dëshironi të shkarkoni.
 2. Tani klikoni me të djathtën në shënimin e videos.
 3. Zgjidhni opsionin "Ruaj videon si".
 4. Hapet një dritare ku mund të zgjidhni se ku ta ruani videon dhe ta riemërtoni.
 5. Më në fund, klikoni 'Ruaj' dhe keni mbaruar.

Shkarkimi i shënimeve video nga ueb WhatsApp është një mënyrë shumë e zgjuar për të shijuar këtë veçori pa mbushur hapësirën e brendshme të celularit tuaj. Gjithashtu, ju mund t'i luani këto klikime video duke përdorur çdo luajtës tjetër kur të dëshironi. Tani ju e dini si të shkarkoni shënime video WhatsApp, si në celular ashtu edhe në kompjuter.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.