Si të shoh ndjekësit e mi të fundit në Instagram

ndjekësit e IG

Llogaria juaj në Instagram po rritet. Kjo është sigurisht sepse përmbajtja juaj po bëhet më interesante. Por si e dini se cilët përdorues kanë filluar t'ju ndjekin? Ka mënyra për të zbuluar. Është gjithashtu interesante të dihet se çfarë kanë bërë përdoruesit ndjek ndaj një personi tjetër specifik. Edhe nëse është thjesht për kuriozitet. kështu mundemi shikoni ndjekësit më të fundit në instagram.

Në këtë artikull do të shqyrtojmë disa truke të reja në Instagram për të cilat mund të mos i dini dhe që mund të jenë mjaft të dobishme për ne. Sidomos për ata njerëz që duan të kenë gjithmonë kontroll. apo cilat janë ato pak thashetheme

Artikulli i lidhur:
Si të njihni emailin e një llogarie në Instagram

Para se të filloni me truket, duhet të dini se për të parë ndjekësit e një profili tjetër që ka një llogari private, do të jetë e mundur vetëm nëse jemi edhe ne ndjekës të kësaj llogarie. Me profile publike kjo pengesë nuk ekziston. Do të shohim se cilët janë hapat që duhen ndjekur për të parë ndjekësit më të fundit të Instagramit të një llogarie (tonën ose të një përdoruesi tjetër) nga telefoni dhe nga PC.

Ndjekësit e mi të fundit në Instagram

ndjekësit në instagram

Zbuloni çfarë më të fundit Ndjekësit që kanë filluar të na ndjekin në Instagram është shumë e thjeshtë. E vetmja gjë për të bërë është hyni në profilin tonë dhe klikoni në listën tonë të ndjekësve. Aty do të shfaqen të gjithë të renditur nga i fundit tek i pari, pra nga më i riu tek më i vjetri.

Nëse e kryejmë pyetjen nga një PC, mund të kufizojmë listën e ndjekësit e fundit nga 20 e fundit deri në 100 të fundit.

Duhet thënë se në këtë çështje Nuk ka rëndësi nëse përdorim Android apo iPhone, pasi në të dy sistemet do të gjejmë të njëjtën ndërfaqe në Instagram në të cilën ndjekësit renditen nga më të fundit tek më të vjetrit.

Shikoni ndjekësit më të fundit në Instagram të një llogarie tjetër

Për të zbuluar ndjekësit më të fundit në Instagram të një llogarie tjetër, metoda është disi më komplekse. Për të filluar, do të jetë një funksionimi pothuajse i pamundur nëse është një profil privat. E vetmja mundësi që kemi në atë rast është që ne vetë të jemi ndjekës të atij profili. Le të shohim se si ta bëjmë atë si nga një smartphone ashtu edhe nga një kompjuter:

Nga një smartphone

Këto janë hapat që duhet të ndiqni:

 1. Së pari, ne kemi qasje në aplikim zyrtar në Instagram dhe ne hyjmë
 2. Pastaj klikojmë në ikonën e përdoruesit tonë për hyni në profilin tonë.
 3. Më pas klikojmë në lista e "ndjekjeve", ndodhet në krye të profilit tonë. Duke vepruar kështu do të shfaqet një listë e të gjithë njerëzve që ndiqni në Instagram.

Ju duhet të ekzekutoni të njëjtat hapa nga profili i llogarive që ne jemi ndjekës. Siç ndodh kur eksplorojmë ndjekësit tanë, ato të kontakteve tona do të shfaqen gjithashtu të renditura nga më të rejat tek më të vjetrat. Nëse jo, mund të shtypni opsionin "Default" dhe në këtë mënyrë të renditni listën e ndjekur nga opsioni i përkohshëm.

Nga një PC


Të mund të njohësh ndjekësit e fundit në Instagram të një personi tjetër përmes një kompjuteri, Hapat që duhet të ndiqni janë ato:

 1. Së pari duhet të hyjmë në Faqja zyrtare e Instagramit me fillimin e sesionit tuaj, duke përdorur shfletuesin tonë të preferuar të internetit.
 2. Hapi tjetër është të klikoni në ikonën e përdoruesit dhe kështu me radhë. hyni në profilin tonë.
 3. Pastaj ju duhet të shkoni në seksion "Ndjek" shfaqet pranë emrit të profilit.
 4. Aty ne aksesojmë drejtpërdrejt opsionin "Profilet".

Ndryshe nga metoda për celularët, kur duam të shohim ndjekësit më të fundit në Instagram nga një PC radha në të cilën do të shfaqen ndjekësit do të jetë e rastësishme. Përveç kësaj, nuk ka asnjë mundësi për t'i renditur ato në mënyrë kronologjike dhe as për të aplikuar ndonjë filtër kërkimi.

Si përfundim, për të zbuluar se cilët janë ndjekësit më të fundit në Instagram të llogarisë suaj apo të një tjetri, është më mirë të bëni pyetjen përmes aplikacionit për telefonat celularë.

Si të merrni më shumë ndjekës në Instagram?

si të hiqni të parët në Instagram

E vërteta është se nuk është e lehtë të marrësh ndjekës të rinj në Instagram, edhe pse ka të tillë Tricks kush mund të na ndihmojë. Rritni listën tuaj të Ndjekësit me këto ide:

 • Nëse e keni llogarinë tuaj në modalitetin publik, kaloni në a llogari private. Në këtë mënyrë ju do t'i detyroni përdoruesit t'ju ndjekin për të parë përmbajtjen tuaj.
 • Kërko një foto atraktive dhe interesante e profilit.
 • Postoni me disa rregullsi dhe frekuencë, sidomos në fillim.
 • ndiqni llogaritë e tjera, duke marrë kështu më ndiq ose që ata të fillojnë t'ju ndjekin.
 • kujdesuni për përmbajtjen tuaj. Duhet të jetë interesante, të paktën për publikun të cilit i drejtohet fillimisht.
 • përdorime hashtags efektive në publikimet tuaja. Në fillim ju duket e vështirë, por pak nga pak do t'i përsosni në mënyrë që të jenë më të sakta dhe të suksesshme.

Një këshillë e fundit: jini të qëndrueshëm dhe të durueshëm. Siç thotë shprehja, "Roma nuk u ndërtua brenda një dite". Është punë e ngadaltë, megjithëse nëse bëhet mirë, së shpejti do të sjellë shpërblimin e saj.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.