Si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp

Si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp

Si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp është një pyetje që shumë ia bëjnë vetes. Sot, në këtë shënim, do të zbuloni hapat që duhet të ndiqni për të arritur qëllimin tuaj në mënyrë praktike dhe të përpiktë. Unë ju rekomandoj të qëndroni deri në fund të shënimit.

WhatsApp, duke kërkuar gjithmonë të përmirësojë sistemet dhe mjetet e saj të komunikimit, shtoi unjë opsion interesant në përditësimet më të fundit, shënimi në video. Nëse nuk e dini ende, mos u shqetësoni, do t'ju tregoj edhe pak për të. Duhet të jeni të përditësuar dhe të zbuloni se si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp.

Cilat janë shënimet video WhatsApp

Si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp 0

Me siguri tashmë e dini shënime zanore, një ide e shkëlqyer për kur duam të komunikojmë dhe nuk duam të shkruajmë. E vërteta është se ky është një nga mjetet më të habitshme për këtë lloj platforme, që përdoret nga të tjerë si Telegram, Instagram në mesazhet e tyre direkte apo edhe Blackberry Messenger që mungon.

Nga përditësimet më të fundit, lind opsioni i shënimeve video për WhatsApp. Shumë përdorues, pavarësisht se e kanë këtë përditësim, ata nuk e njihnin deri vonë, megjithatë, nuk është diçka e re e vjetër.

Ideja e shënimeve video në platformën WhatsApp janë në thelb të njëjta me shënimet zanore, por këtë herë duke treguar një format më të plotë ku mund të shihni kontaktin e homologut ose thjesht atë që ai dëshiron të shohë.

Nëse jeni të interesuar të dini se si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp, ju jeni në vendin e duhur.

Mënyra për të regjistruar një shënim video në WhatsApp

video thirrje whatsapp

Siç mund ta imagjinoni, inxhinierët e WhatsApp janë fokusuar në e bëjnë këtë proces shumë të thjeshtë dhe konsideroj se e kanë arritur në mënyrë të kënaqshme. Ndoshta, duke qenë diçka e re, mund të mendoni se nuk është e disponueshme për të gjithë përdoruesit, por e vërteta është se po, mund ta bëni tani.

Shënimet video janë të disponueshme jo vetëm për versionin normal të WhatsApp, por edhe për atë të Biznesit të njëjtën procedurë në të dyja rastet. Sidoqoftë, për aplikacionin e desktopit ose versionin në internet, do të duhet të presim pak për ta përdorur atë.

Procedura për dërgimin e një shënimi video është si më poshtë:

 1. Hyni në aplikacionin celular WhatsApp në mënyrën e zakonshme.
 2. Gjeni kontaktin me të cilin dëshironi të bisedoni dhe dërgoni shënimin.
 3. Kur hyni, në shiritin e poshtëm të ekranit, duhet të klikoni një herë në mikrofonin e vogël në këndin e poshtëm djathtas, i njëjti ku regjistroni audion. Ky trokitje duhet të jetë i shkurtër dhe i saktë, jo të mbajë ose të trokasë dy herë.
 4. Menjëherë, ikona do të ndryshojë nga mikrofoni tradicional që shihni në një videokamerë të vogël.
 5. Për të regjistruar, thjesht mbajeni për disa sekonda dhe do të shfaqet një rreth me një numërim mbrapsht.
 6. Në fund të llogarisë, do të filloni të shihni imazhin e videos.
 7. Kur të keni mbaruar regjistrimin, thjesht shtypni butonin e dërgimit.

Siç mund ta shihni, kjo procedurë është shumë e thjeshtë. në disa hapa mund ta përfundoni me sukses dhe merrni një shënim video në WhatsApp.

Hap pas hapi: si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp

shënim video

Me siguri do t'ju pëlqejë ky efekt, pasi ju lejon mbajeni kreativitetin tuaj në maksimumoy gjeneroni shënime të mahnitshme video. Ideja e ndryshimit të sfondit është që ju mund të hiqni plotësisht atë që shihet në sfond dhe të vendosni atë që dëshironi. Në përgjithësi, ky mjet, me ndihmën e një algoritmi, vetëm e lë objektin para kamerës, zakonisht ne, dhe zëvendëson atë që është pas.

Duhet ta bëj të qartë se aktualisht ky opsion Nuk është i disponueshëm për të gjitha llojet e celularëveDo të varet nga versioni i sistemit operativ që po përdorni. Nuk ka ende një informacion të qartë nëse do të jetë i disponueshëm në javët në vijim, por mund të jetë kështu.

Në rast se celulari juaj ka një sistem operativ të fundit, këta janë hapat që duhet të ndiqni dhe të mësoni se si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp:

 1. Gjëja e parë që duhet bërë, dhe në një mënyrë të thjeshtë, është të hyni në meny për të dërguar një shënim video, në thelb atë që përshkruhet në seksionin e mëparshëm.
 2. Kur butoni i shënimit video është aktiv, duhet të jemi shumë të vëmendshëm, sepse keni vetëm disa sekonda për të aktivizuar opsionin. Mos u shqetësoni, nëse nuk mund ta bëni në provën e parë, mund ta përsërisni procesin sa herë të doni.
 3. Pasi të shfaqet rrethi me imazhin e kamerës, gjeni një buton në zonën e sipërme djathtas. Ky quhet Efektet e Thirrjes Video dhe ju lejon të përdorni opsione të ndryshme. Klikoni mbi të.
 4. Këtu do të shfaqet një menu drop-down dhe koha që është shfaqur më parë do të ndërpritet, si dhe regjistrimi i videos.
 5. Pastaj ju duhet të zgjidhni opsionin "fondet“. Këtu mund të ndryshoni në një sfond me një ngjyrë, gradient ose të zgjidhni një imazh. Ky është opsioni i fundit.

Në rast se zgjidhni foton, mund ta merrni nga galeria juaj. Rekomandimi im është që të keni në mendje një rezolucion të mirë për të përfituar sa më shumë nga mjeti.

Mos u shqetësoni nëse shënimi i videos është i mbyllur, gjëja e rëndësishme është të mbani parasysh se sfondi i zgjedhur do të ruhet për shënimet e ardhshme.

Si të hapni ueb WhatsApp pa kod QR
Artikulli i lidhur:
Si të hapni ueb WhatsApp pa kod QR

Si të hiqni sfondin e personalizuar në një shënim video WhatsApp

Si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp 3

Ju mund ta keni provuar këtë opsion dhe nuk ju pëlqeu ose ju preferoni një sfond natyral, ekziston një mënyrë për t'u kthyer në opsionin e paracaktuar. Procesi është shumë i thjeshtë dhe shumë i ngjashëm me atë të përshkruar më sipër.

Në terma të përgjithshëm, ajo që duhet të bëni është i njëjti proces më lart, por në vend që të zgjidhni një ngjyrë të sfondit ose një imazh, përcaktoni "asnjë“. Duke zgjedhur këtë opsion, do të mund të shikoni sfondin tuaj pa elementë artificialë, vetëm atë që shfaqet pas jush.

Me siguri ju jeni të kënaqur me sa i lehtë është procesi. Shpresoj se ju kam ndihmuar për të dhënë një përgjigje konkrete. se si të shtoni një sfond të personalizuar në një shënim video WhatsApp. Me siguri, platforma e mesazheve do të na sjellë lajme në javët në vijim, të cilat do t'i presim me padurim.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.