Si ta di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në WhatsApp

Si të di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në celularin WhatsApp

Jo të gjitha kontaktet tona në WhatsApp do të na lejojnë të shohim statusin e tyre. Pavarësisht arsyes për këtë, në këtë publikim ju tregojmë si ta di nëse dikush më fsheh statusin e tij në whatsapp.

Aplikacioni popullor i mesazheve, WhatsApp, në vitin 2017 zbatoi një sistem statusi, të ngjashëm me atë të projekteve si Instagram dhe më vonë Facebook, ku quhen histori. Kjo i lejon kontaktet tuaja të shikoni mediat që ndani për një periudhë prej 24 orësh.

Fshehja e statuseve nga kontaktet që vendosim është diçka e fundit që kërkon të mbështesë privatësinë e njerëzve, duke filtruar se cilët kontakte mund të shohin statuset tona dhe cilat jo.

Zbuloni se si të dini nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në WhatsApp

Shkarkim WhatsApp

Ju mund të keni arritur deri këtu duke kërkuar për një formulë e mrekullueshme për të zbuluar ose një aplikacion që ju lejon ta bëni shpejt, megjithatë, e vërteta është se nuk mund të bëhet drejtpërdrejt.

Arsyeja pse një përdorues mund të parandalojë një tjetër që të shohë statuset e tyre është e larmishme, e cila mund t'i rrëshqasë nga duart kujtdo. Megjithatë, politikat e kompanisë së mesazheve në lidhje me privatësinë e bëjnë shumë të qartë që palët e treta nuk duhet ta shohin konfigurimin.

Deri me sot, WhatsApp është fokusuar në përmirësimin e përvojës dhe privatësisë së përdoruesit në përgjithësi, kështu që një mekanizëm për të zbuluar se kush na e fsheh statusin e tij, do të ishte kundër kësaj. Pavarësisht kësaj, ka metoda për ta zbuluar atë, ne do të testojmë aftësitë tuaja detektive dhe do t'ju tregojmë se si ta bëni atë.

Si të fshini një grup nga WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të fshini një grup nga WhatsApp

pyesni dikë tjetër

mënyra Si të di nëse dikush e fsheh statusin e tij nga unë në WhatsApp

Kjo metodë nuk do t'ju ndihmojë të shihni statuset e personit që mendoni se nuk i ka ndarë ato me ju, megjithatë, do t'ju ndihmojë do të japë të dhëna të qarta nëse ai e bëri apo jo.

Metoda është e thjeshtë, pyesni një person tjetër i cili ka shtuar gjithashtu kontaktin që ka ndaluar ndarjen e statuseve nëse po shton përmbajtje.

Nëse përgjigja është po, atëherë ne duhet të studiojmë opsione të tjera për të hetuar se çfarë ka ndodhur. Nëse përgjigja është jo, përdoruesi që dyshohet se ka fshehur statuset e tij mund të mos ketë ndarë asgjë për një kohë të gjatë.

Kontrolloni që nuk jeni bllokuar

Duke u bllokuar në WhatsApp shmangni të gjitha llojet e ndërveprimit midis përdoruesve, duke marrë parasysh që opsioni i thirrjeve, mesazheve, shikimit të informacionit apo edhe gjendjeve është eliminuar.

Dy ekzistojnë tregues që mund të konfirmojnë se jemi bllokuar, i pari është të shohësh informacionin e profilit, si fotografinë dhe informacionin. Në rast se nuk shfaqet asnjë, mund të provoni të dërgoni një mesazh. Nëse kjo merret, ne nuk bllokohemi.

Në rast të konfirmimit se jemi bllokuar, nuk ka mundësi tjetër përveçse prisni që ata të ndryshojnë bllokimin, e cila do të varet tërësisht nga përdoruesi.

kontaktoni personin

WhatsApp Web

Kjo mund të jetë paksa një mënyrë e turpshme, megjithatë, është plotësisht efektive për të konfirmuar dyshimet pa aktivizuar aktivitetet tuaja private të hetuesit.

Nëse jeni një person i besuar, ne mund t'ju dërgojmë një mesazh duke ju kërkuar nëse gjithçka është në rregull me pajisjen tuaj dhe se nuk mund t'i shohim statuset tuaja si më parë. Përgjigja do të jetë jetike për të ditur nëse na është hequr leja ose nëse nuk keni publikuar përmbajtje.

Kur flasim me dikë që nuk është plotësisht i besueshëm dhe me të cilin kemi pak kontakte, këshillohet të shpjegoni arsyen e pyetjes dhe cilat janë synimet tona kur shikojmë shtetet. Mos harroni se ne po flasim për privatësinë personale.

Arsyet pse nuk mund të shoh statuset e disa kontakteve

Shtetet

Siç e përmendëm edhe më parë, arsyet janë të ndryshme. Megjithatë, ne ju japim një listë të shkurtër se pse mund të mos e shohim statusin e kontakteve tona:

 • Versioni i vjetëruar i aplikacionit: Është e rëndësishme të përmendet se WhatsApp lëshon vazhdimisht përditësime të reja, të cilat duke mos i bërë ato mund të kemi probleme përputhshmërie me disa shtete.
 • Ne u bllokuam nga kontakti: Kjo është një mundësi e mundshme dhe e shpeshtë, ku mbajtësi i llogarisë vendos që nuk ka asnjë lloj ndërveprimi në WhatsApp, i cili përfshin shfaqjen e statuseve.
 • Mos ndani informacione personale: shumë herë kemi një libër kontakti të madh, ku shumë prej tyre janë klientë ose të njohur, të cilëve nuk duam t'u tregojmë informacione personale.
 • Llogaria u fshi: WhatsApp ka opsionin për të fshirë plotësisht llogarinë, një arsye mjaft e fortë për të mos parë postimin e statusit.
 • Ndryshimi i numrit: Megjithëse aplikacioni ju lejon të ndryshoni numrat dhe të informoni kontaktet, ky opsion duhet të miratohet nga mbajtësi i llogarisë.
 • Ne nuk jemi në listën tuaj të kontakteve: platforma ka një opsion që, kur aktivizohet, parandalon ata që nuk janë në listën tonë të kontakteve të shohin statusin ose foton e profilit.
 • Humbi pajisjen tuaj celulare: Mund të jetë budallallëk, megjithatë, pa një ekip celular, ne nuk mund të postojmë.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.