Si të rinovoni Avast Free për një vit tjetër

Si të rinovoni Avast Free për një vit tjetër

Nëse keni një kompjuter, ka të ngjarë që në më shumë se një rast të keni dëgjuar emrin e Avast. Dhe është se ky është një nga antivirusët më të njohur dhe më të përdorur në të gjithë botën, pasi është një nga më të efektshmit për të zbuluar viruse, malware dhe të gjitha llojet e kërcënimeve që mund të ndikojnë seriozisht në kompjuter.

Ky program ka një version falas dhe me pagesë. Siç pritej, ai me pagesë është ai që ofron më shumë funksione dhe efektivitet, por ai falas është po aq i mirë në shumë mënyra, prandaj është ai që shumica e përdoruesve zgjedhin në mënyrë që kompjuterët e tyre të jenë të lirë nga kërcënimet. Sidoqoftë, megjithëse nuk keni pse të bëni ndonjë pagesë herë pas here për të qenë në gjendje ta përdorni, Ju duhet ta rinovoni atë çdo vit, dhe nëse nuk dini si ta bëni, në këtë artikull do t'ju shpjegojmë.

Kështu që ju mund ta rinovoni lehtësisht Avast Free

Nëse instaloni Avast Free në kompjuterin tuaj, ai automatikisht do të ketë një pajtim 12-mujor për ta përdorur, pa bërë asgjë. Pas skadimit të kësaj kohe, do të duhet të rinovoni vetëm kur të mbarojë viti.

Për këtë, nuk ka nevojë të bëni ndonjë pagesë, aq më pak një procedurë të lodhshme që zgjat shumë. Isshtë çështje e vetëm disa sekondave se çfarë duhet për të rinovuar Avast Free dhe këtu janë hapat që duhet të kryeni:

 1. Para së gjithash, duhet të klikoni me butonin e djathtë të miut ose miut në ikonën Avast që ndodhet në shiritin e detyrave të kompjuterit tuaj Windows. Ndoshta ajo është e fshehur dhe për ta shfaqur atë duhet të klikoni në shigjetën lart për të shfaqur mini dritaren, në të cilën do të shfaqet logoja Avast Free; Kjo është në këndin e poshtëm të djathtë të ekranit. Si të rinovoni Avast Free për një vit tjetër
 2. Pastaj shtypni më Informacioni i regjistrimit për të hyrë në program dhe për të hyrë në seksionin e abonimit Avast.
 3. Pasi të jeni brenda Informacioni i regjistrimit, lokalizoni butonin Update, e cila është e gjelbër. Si të rinovoni Avast Free për një vit tjetër
 4. Pas kësaj do të futni një dritare në të cilën keni mundësinë të azhurnoni programin në versionin e paguar, i cili është Avast Premium Security dhe të rinovoni Avast Free, që është ajo që na intereson kësaj here.
 5. Gjeni butonin Zgjidh, e cila është poshtë specifikimeve të funksioneve dhe veçorive të Avast Free dhe klikoni mbi të.
 6. Atëherë do të shihni një mesazh që tregon se rinovimi i programit është kryer me sukses për rreth 12 muaj.
 7. Në fund, mbyllni mesazhin, duke klikuar në "X" dhe voila, pa zhurmë të mëtejshme.

Importantshtë e rëndësishme të mbani të azhurnuar pajtimin tuaj në Avast Free në mënyrë që programi të ketë mbrojtjen më të fundit dhe një bazë të të dhënave të azhurnuar. Nëse pajtimtaria juaj Avast Free ka skaduar dhe ju nuk e rinovoni atë, kompjuteri juaj do të kërcënohet nga çdo lloj virusi, qofshin malware ose spyware që mund të vërë skedarët, të dhënat dhe informacionin tuaj në rrezik, dhe, në të njëjtën kohë, të ekspozojë identitetin tuaj në internet, i cili mund të ketë pasoja të ndryshme nëse bie në duar të gabuara.

Në të njëjtën mënyrë, antivirusi ju njofton kur abonimi juaj ka skaduar dhe ju kujton që vazhdimisht të rinovoni Avast Free. Shtë gjithashtu i disponueshëm për kompjuterë me sistem operativ Mac, përveç që është kryesisht për Windows. Dhe, sikur të mos mjaftonte kjo, ajo është gjithashtu e disponueshme për celularët me sistemin operativ Android përmes Google Play Store dhe faqeve të internetit të depove të aplikacioneve.

Avast si antivirus

Avast Free Antivirus

Avast është një referencë në botën e antivirusit si një nga më të mirat për kompjuterët me sisteme operative Windows dhe Mac. Së bashku me disa të tjerë si Kasperky, Norton, McAfee dhe Norton, është një nga më me përvojë dhe gjithashtu një nga më të shkarkuar dhe përdorur.

Versioni falas plotëson bazat, duke mbrojtur çdo kompjuter nga shumica dërrmuese e kërcënimeve që ndjekin kryesisht internetin, dhe në një botë në të cilën ka miliona viruse që përpiqen të hyjnë në kompjuterët tanë çdo ditë, ai ofrohet si një mundësi e shkëlqyeshme për të na mbajtur të sigurt.

Disa nga tiparet e tij përfshijnë skanim i thjeshtë dhe gjithëpërfshirës, skanimet e planifikuara, mburojat themelore të programueshme, një kontrollues Wi-Fi për të zbuluar problemet e rrjetit, Mos shqetëso, një azhurnues i vjetër i softuerit për të mbajtur azhurnuar programet e kompjuterit tuaj, etj.

Sigurisht, ka një bazë të dhënash që azhurnohet vazhdimisht për të eleminuar pozitivët e rremë dhe për të rritur në mënyrë dramatike efikasitetin e skanimit për viruset më të rinj dhe më të rrezikshëm që janë në rritje çdo ditë.

Nga ana tjetër, ka disa versione dhe programe të Avast që përmbushin role të ndryshme.

Dallimet midis versionit falas dhe versionit të paguar

Gjëja e parë dhe më e rëndësishme për t'u theksuar në këtë drejtim është se, Ashtu si versioni me pagesë, versioni falas është po aq i fuqishëm dhe efektiv në zbulimin dhe heqjen e viruseve dhe ransomware, një lloj jashtëzakonisht i rrezikshëm i malware që mund të kufizojë hyrjen në të dhënat personale dhe skedarët, programet dhe pjesët e sistemit. Sidoqoftë, versioni i paguar është shumë më superior në fusha të tjera.

Karakteristikat kryesore që ka Avast Premium Security, të cilat Avast Free nuk i ka, përfshijnë mbrojtja e dokumenteve private. Në të njëjtën kohë, është mbrojtja më e mirë për përdorimin e Internetit, pasi siguron siguri dhe privatësi kur bëni blerje në internet, mbron transaksionet bankare, fsheh PC-në prapa një firewall-i të avancuar dhe qëndron përballë sulmeve të hakerëve. Të cilët dëshirojnë të hyjnë të dhëna personale dhe konfidenciale.

Në të njëjtën kohë, ai ofron mbrojtje ndaj faqeve të internetit të falsifikuara me qëllime dashakeqe dhe parandalon spiunimin përmes kamerës së internetit ose ndonjë kamere tjetër të lidhur me kompjuterin. Gjëja tjetër është se për rreth 2 dollarë ose euro në muaj është e mundur të blini Avast Premium Security.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.