Si të hiqni "parë" në Instagram

si të hiqni të parët në Instagram

Për çfarëdo arsye, në shumë raste ne nuk duam të lëmë "të parë" në mesazhe të caktuara që marrim në Instagram. Në këtë postim do të analizojmë mënyrat e ndryshme që ekzistojnë për ta bërë atë. Ne ju themi si të hiqni të parët në Instagram.

Para së gjithash, duhet të specifikohet çfarë është saktësisht ky thirrje dhe cili është funksioni i tij. Duke folur gjerësisht, mund të thuhet se "parë" është për Instagram ajo që është "kontrolli i dyfishtë" blu për WhatsApp. Në të dy rastet, një sistem që na lejon të dimë nëse imazhet ose mesazhet e dërguara janë marrë dhe lexuar nga marrësi. Dhe gjithashtu të dimë nëse janë injoruar apo jo.

Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni mesazhet e fshira direkte në Instagram

Shtë një sistem shumë i dobishëm dhe praktik, përveç në ato raste kur, si marrës të mesazhit, ne nuk duam që ky informacion të dihet. Kjo, të gjitha gjërat që konsiderohen, është një mënyrë më shumë për të mbrojtur privatësinë tonë. Në WhatsApp mjafton thjesht të çaktivizoni këtë mundësi, por në Instagram nuk e kemi këtë mundësi. Pra, çfarë të bëjmë? Si të hiqni pamjen në Instagram? Le të shohim cilat janë tre metodat më efektive:

Metoda 1: Aktivizoni njoftimet në celular

aktivizoni njoftimet në Instagram

Aktivizoni njoftimet në Instagram për t'i lexuar nga email (dhe shmangni "parë")

Kjo metodë është në dispozicion për përdoruesit e Android dhe iPhone. Kur shkarkoni Instagram në pajisjen tonë, njoftimet aktivizohen si parazgjedhje. Sidoqoftë, ne mund të sigurohemi duke kontrolluar përsëri konfigurimin. Këto janë hapat që duhet të ndiqni:

 1. Futni profilin tuaj në Instagram. Në këndin e sipërm të djathtë, klikoni në ikonën me tre vija horizontale për të zgjedhur opsionin atje "Vendosja".
 2. Pastaj kliko në "Njoftimet" dhe pastaj ne "Mesazhet e drejtpërdrejta".
 3. Aty mund të kontrolloni nëse aktivizohen njoftimet: kërkesa për mesazhe, mesazhe që vijnë nga "Main" dhe ato që vijnë nga "General". Nëse ato paraqiten në ngjyra blu Do të thotë që këto njoftime janë aktivizuar. Tani është çështja e zgjedhjes se cilat duam të vazhdojmë kështu dhe cilat jo.
 4. Shkoni poshtë derisa të arrini "Opsione shtesë të konfigurimit të sistemit" për të bërë këtë përzgjedhje të opsioneve sipas preferencave tuaja.

Çfarë përfitojmë nga kjo? Shumë e thjeshtë: duke pasur njoftime aktive, ato do të mbërrijnë së pari në kutinë tuaj të postës elektronike. Nga atje, pa qenë e nevojshme t'i hapni ato dhe për këtë arsye të shfaqeni si pamje, mund t'i lexoni, t'i përgjigjeni (nëse dëshironi) dhe madje t'i fshini.

E rëndësishme: që kjo të funksionojë dhe kështu të parandaloni që shenja "e parë" të shfaqet në sytë e personit që na dërgon mesazhin, ju duhet sigurohuni që nuk e keni bisedën të heshtur.

Metoda 2: Përdorni "Modalitetin e aeroplanit"

Gjendje e airoplanit

Një përdorim më shumë i Modalitetit të Aeroplanit në celularin tuaj: fshehni "parë" në mesazhet e Instagram

Aq e thjeshtë. Shumë njerëz nuk e dinë atë, por ky funksion që tashmë përfshijnë të gjithë celularët mund të jetë shumë i dobishëm për qëllimin tonë. Nuk i përgjigjet pyetjes se si të hiqni të parët në Instagram por zgjidh problemin gjithsesi.

Si funksionon kjo gjë? Duke vendosur celularin në «Gjendje e airoplanit" Lidhja e Internetit dhe funksionet e tjera të telefonit ndërpriten. Atëherë është koha për të hyrë në aplikacionin Instagram dhe për të rishikuar mesazhet pa u shfaqur "parë" dhe pa lënë asnjë gjurmë.

Në të vërtetë, ideja është e thjeshtë dhe metoda funksionon, por nuk është zgjidhja perfekte. Nëse do ta përdorni këtë hile për të lexuar mesazhet në Instagram pa lënë gjurmëDuhet ta dini se të gjithë ata do të shënohen me "parë" në momentin që ju riaktivizoni lidhjen e internetit. Me fjalë të tjera: me "mënyrën e aeroplanit" sesa të shmangim "të parët" ajo që ne do të bëjmë është të vonojmë në momentin që shfaqet.

Metoda 3: E padukshme

i padukshëm

Lexoni mesazhet tuaja në Instagram "të fshehta" me Të Padukshmet

i padukshëm (që fjalë për fjalë do të thotë "nuk shihet" në anglisht), është një aplikacion falas praktik dhe interesant. Ndoshta ai që do të na ndihmojë më shumë kur bëhet fjalë për gjetjen e një mënyre për të hequr të “parë” në Instagram.

Artikulli i lidhur:
Si të vendosni kohëmatësin ose numërimin mbrapsht në Instagram

Mund të shkarkohet falas për Android nga Google Play. Sapo të instalohet në pajisjen tonë, kështu do ta përdorim:

 1. Së pari duhet të shkarkoni aplikacionin në këtë link: i padukshëm.
 2. Pas instalimit, ne duhet të zgjedhim aplikacionet e bisedave sociale në telefonin tonë ku duam të bëjmë funksionimin e funksioneve të papara. Në këtë rast, ju duhet të bëni zgjidhni Instagram.
 3. Tjetra ju duhet të autorizoj hyrjen e paparë te njoftimet.

Në këtë mënyrë, çdo herë që merrni njoftime në celularin tuaj në aplikacionet e shënuara më parë, ato së pari do të kalojnë përmes "filtrit" të Padukshëm, i cili do të kujdeset që aktiviteti juaj të jetë i fshehur në mënyrë të përshtatshme. Kështu, do të jeni në gjendje të lexoni mesazhet e Instagram-it pa u shfaqur shënuesi "i parë", në një mënyrë krejtësisht diskrete dhe të sigurt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.