Shtetet e bukura të WhatsApp

Shtetet e bukura të WhatsApp

Përpiquni shtetet e lezetshme të WhatsApp Është ideale, pasi të afërmit, kolegët e punës, miqtë apo edhe klientët mund të shijojnë imazhe ose tekst që ne vendosim të ndajmë. Besoni apo jo, kjo ofron mundësi më të mëdha për ndërveprim apo edhe funksionon si një formë shprehjeje.

Statuset e WhatsApp janë shumë më tepër se një tekst apo imazh, ato mund të jenë një pasqyrim i gjendjes sonë shpirtërore, mënyrës sonë të të qenurit apo edhe asaj që duam që kontaktet tona të vlerësojnë tek unë.

Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë llojet e gjendjeve dhe disa shembuj për t'u përdorur, si dhe një mjet ueb në mënyrë që të mund të bëni gjendje interesante të WhatsApp. Mos qëndroni pa mësuar më shumë për këtë botë të gjerë dhe interesante.

Formatet e statusit të WhatsApp

Mobile

Që nga fillimi i tij, Shtetet e WhatsApp kanë evoluar, duke kaluar nga një tekst i thjeshtë në mundësinë e ngarkimit të imazheve, videove, lidhjeve dhe më shumë. Kjo përmbajtje ka ruajtur strukturën e saj vertikale.

Në thelb, platforma ka prodhuar një sistem që lejon ndërveprojnë përmes elementeve multimediale me të gjitha kontaktet tona, duke shmangur të qenit një rrjet social, por duke dhënë mundësinë e simulimit të tij.

Fillimisht, shtetet kishin disa karaktere për të shkruar tekst, tek të cilët mund të redaktohej fonti dhe ngjyra e sfondit. Kjo ka mbetur pothuajse e pandryshuarMegjithatë, aktualisht platforma ju lejon të përdorni disa imazhe në formatin GIF, gjë që padyshim i jep statusit një prekje të veçantë.

Nga ana tjetër, WhatsApp ofron mundësinë e ngarkoni video ose imazhe që kemi ruajtur në celularin tonë, ku mund të vendosim edhe një përshkrim relativisht të gjerë.

Pavarësisht nga formati që përdorim, të gjitha WhatsApp thotë se 24 orët zgjasin, ku kontaktet do të mund të shohin dhe të ndërveprojnë.

Si të përdorni WhatsApp në dy pajisje +
Artikulli i lidhur:
Si të përdorni WhatsApp në dy pajisje

Llojet e gjendjeve për WhatsApp me shembuj

Shtetet

Në varësi të tuajat disponimin ose atë që dëshironi të reflektoni ndaj kontakteve tuaja, gjendjet e WhatsApp janë të ndryshme. Për shembull, përmbajtja e treguar nga një avokat që kërkon të promovojë profesionalizmin e tij dhe t'u japë besim klientëve të tij nuk do të jetë e njëjtë me atë të një humoristi që përpiqet të kontaktojë familjen dhe miqtë.

Këtu është një listë e vogël e llojet e shteteve, zgjidhni atë që mendoni se ju përshtatet më së miri. Sikur të mos mjaftonte kjo, do të keni disa shembuj për t'i përdorur pa problem.

Gjendje fantastike të dashurisë WhatsApp

Shtetet e bukura WhatsApp duan

Nuk ka asgjë më të mirë se dashuria, dhe shprehjet e WhatsApp-it përdoren për ta shprehur atë, qoftë partnerit, familjes dhe miqve tanë. Përkushtojeni shtetin tuaj me shumë dashuri përmes fjalive të mëposhtme:

 • "Dashurie çmendurisht, dashuria nuk zgjat përgjithmonë."
 • “Sa herë që mendoj për lumturinë, fytyra jote më kthehet në mendje”.
 • “Të dalim së shpejti, i ftoj puthjet”.
 • "Bëbëza e syve të tu më transporton në një univers tjetër."
 • "Ti je dielli im, sepse bota ime rrotullohet rreth teje".

Shtetet e lezetshme dhe qesharake të WhatsApp

Humor

Një mënyrë e mirë për t'u afruar me njerëzit është përmes humorit. Duhet të keni parasysh se kush do t'i lexojë gjendjet tuaja, shumë herë ky lloj ka disa kruarje dhe kuptim të dyfishtë. Këtu janë disa shembuj që mund të përdorni në shtetet tuaja:

 • “Truri punon që nga lindja derisa të biesh në dashuri”.
 • “Inteligjenca më ka ndjekur gjithmonë, por unë jam më i shpejtë”.
 • "Unë kurrë nuk harroj një fytyrë, por do të jem i lumtur të bëj një përjashtim për ju."
 • "Ka një botë më të mirë, por është shumë e shtrenjtë."
 • “Dua të të përkëdhel në shi... Por me një kabllo tensioni të lartë”.

Gjendje interesante të reflektimit dhe sugjerimeve të WhatsApp

indirekte

Shumë njerëzve u pëlqen të dërgojnë mesazhe ose toni indirekt i frazave për statuset e tyre në WhatsApp. Nëse vendosni ta bëni këtë, bëjini ato të freskëta. Këtu është një listë e shkurtër e shembujve:

 • "Më mirë vetëm sesa në shoqëri të keqe".
 • "Sa e lehtë është të thuash të dua, është e vështirë të ndiesh vërtet."
 • “Do të më vlerësosh kur të mos jem më pranë”.
 • Zilia do të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj, por nuk do t'ju bëjë kurrë të lumtur.
 • "Armiku më i madh është ai që pretendon të jetë një mik i mirë."

Canva, një opsion për gjendjet e lezetshme të WhatsApp

Canva

Nëse dëshironi të dizajnoni statusin tuaj bazuar në imazhe të personalizueshme, ka disa opsione, por njëra që mund t'ju ndihmojë shumë është platforma. Canva. Mund të pohoj se këtu, në thelb, ju mund të bëni produkte të ndryshme vizuale plotësisht i personalizueshëm pa njohuri të thelluara të dizajnit.

Hapat për të hartuar statuse interesante të WhatsApp nga Canva janë:

 1. Hyni në Canva dhe identifikohuni. Mund të identifikoheni drejtpërdrejt duke përdorur llogarinë tuaj të emailit Gmail.
 2. Në ekranin fillestar do të gjeni një menu kryesore që mund t'ju ndihmojë në një mënyrë të shkëlqyer. Zhvendosni mbi fjalën "Modele" dhe do të shfaqen një seri opsionesh të reja.
 3. Nën seksionin "social networking"do te gjesh"Statistikat e WhatsApp”, ku do të klikojmë.Kanavacë 1
 4. Një ekran i ri do të shfaqet një sërë shabllonesh për gjendjet e WhatsApp, të strukturuara dhe të renditura sipas temave.Kanavacë 2
 5. Ne do të zgjedhim atë që na pëlqen dhe që i përshtatet asaj që duam të tregojmë kontaktet tona. Për ta bërë këtë, ne klikojmë mbi të.Kanavacë 3
 6. Pasi mund ta shikojmë paraprakisht në një dritare që shfaqet, klikojmë në butonin "Personalizojeni këtë shabllon".Kanavacë 4
 7. Menyja e re është krijuar për të modifikuar dhe personalizuar përmbajtjen e shabllonit, të gjitha mjetet gjenden në kolonat në anën e majtë të ekranit. Këtu mund të ndryshoni nga ngjyrat, madhësia e shkronjave, sfondi ose elementët grafikë. Kanavacë 5
 8. Kur të përfundoni redaktimin e përmbajtjes dhe jeni të sigurt që dëshironi të publikoni, në këndin e sipërm djathtas do të shihni një buton të quajtur "pjesë”, i cili do t'ju lejojë të shkarkoni ose dërgoni përmes një lidhjeje. Kanavacë 6
 9. Në rastin tonë ne duhet ta shkarkojmë atë për t'u publikuar në shtetin tonë. Ne kërkojmë opsionin dhe më pas zgjedhim llojin e skedarit që duam të marrim. Versioni falas shpesh kufizon formatin, por ne mund të zgjedhim PNG, është një mënyrë e shkëlqyer.Kanavacë 7
 10. Ne zgjedhim vendndodhjen ku duam të ruajmë imazhin dhe presim disa sekonda.

Pasi të keni shkarkuar imazhin, mund ta postoni në statusin tuaj. Ti mund dërgojeni në celularin tuaj nëpërmjet bluetooth, email ose lidhjes nëpërmjet një kabllo USB dhe kështu publikojeni atë nëpërmjet aplikacionit WhatsApp nga celulari juaj.

Ju gjithashtu mund ta bëni këtë proces nga shfletuesi juaj i internetit celular ose duke përdorur aplikacionin Canva, i cili gjithashtu është falas në përdorimin e tij bazë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.