15 statuse të WhatsApp për t'iu përgjigjur urrejtësve

Kush mund të shohë statuset e WhatsApp

Nëse keni miq, të njohur ose vetëm disa kontaktet në WhatsApp të cilët përpiqen t'ju bëjnë të ditur në çdo moment se nuk ju pëlqejnë fare, ne mund të kemi atë që ju nevojitet vërtet këtu. Unë do të ju jap 15 statuse të WhatsApp për t'iu përgjigjur urrejtësve.

Çfarë është një urrejtës?

urrejtës në whatsapp

Një urrejtës është ajo që ne zakonisht e quajmë të gjithë ata njerëz që janë të përkushtuar për të gjeneruar urrejtje në rrjetet sociale. Ai term është ekstrapoluar në çdo fushë të jetës në lidhje me ata njerëz që na urrejnë për një arsye ose një tjetër.

Është e vërtetë që urrejtësit kanë ekzistuar gjithmonë, qoftë për zili, xhelozi apo ndonjë arsye tjetër dhe se nuk kanë nevojë për rrjetet sociale për të ekzistuar. Ata kanë ekzistuar gjithmonë dhe do të vazhdojnë të ekzistojnë.

Por në këtë rast, duke qenë se WhatsApp është mjeti kryesor i komunikimit të menjëhershëm në Spanjë, ne do të fokusohemi në këtë platformë për të parë se si t'u përgjigjemi këtyre urrejtësve.

Dhe mbani mend, Nuk është gjithmonë e dobishme të përballesh me urrejtësit, ndonjëherë lëvizja mund të shkojë keq dhe ne futemi në një territor plot mesazhe urrejtjeje me njerëz që janë mësuar dhe pëlqejnë ta bëjnë këtë. Le të shohim për çfarë t'i përgjigjeni këtij lloji të mesazheve të urrejtjes.

Pse t'i përgjigjeni një urrejtëse?

si t'i përgjigjemi një urrejtës

Në varësi të asaj që i përgjigjemi "urritësit" tonë mund të më bëjë të ndaloj së foluri me ty nëse i bëni të qartë se ai nuk do të marrë asgjë nga ju me urrejtjen e tij ose, përkundrazi, ai do të mërzitet më shumë me ju. Kjo nuk është e lehtë të përcaktohet pasi këta njerëz janë të vendosur të na bëjnë të kuptojmë se sa keq na pëlqejnë. Në varësi të reagimit tonë ndaj urrejtjes së një urrejtësi ne mund të arrijmë një rezultat ose një tjetër.

Përgjigja ndaj një urrejtësi mund të shërbejë gjithashtu për të treguar këtë nuk ju intereson urrejtja e tij, se je mbi këtë dhe se e vetmja gjë që të bën është më e fortë. Dhe nuk e them vetëm unë, është një frazë që e kemi dëgjuar nga elXokas, ndoshta transmetuesi që ka marrë më shumë urrejtje në rrjetet sociale vitet e fundit.

Sido që të jetë, përgjigjja ndaj një urrejtëse është në duart tuaja dhe duhet të kuptoni se mund të futeni në një betejë të pakuptimtë fyerjesh dhe urrejtjeje. Jini të zgjuar dhe vendosni kur të ndaloni.

Statuset e WhatsApp për t'iu dedikuar urrejtësve

urrejtës i zemëruar

Po kështu sot do të shohim disa prej tyre fjalë të kota më e zgjuar për t'iu kushtuar atyre që urrejnë në WhatsApp.

Fituesit fokusohen te fitimi, humbësit fokusohen te fituesit

Tregojuni kontakteve tuaja se duke ju dërguar urrejtje, e vetmja gjë që ata po demonstrojnë është paaftësia e tyre për të qenë të lumtur vetë.

Nëna juaj ju ndëshkon duke u parë në pasqyrë

Një fyerje klasike që do t'i bëjë miqtë tuaj të qeshin dhe ata që urrejnë do të irritojnë.

Zoti ju ruajt dhe shpresoj te harroje ku

Diçka sikur askush nuk ju do, një frazë unike për t'i treguar ndjekësit tuaj vendin e tij.

Zilia është një sëmundje; shpresoj te ndiheni me mire

Nëse urrejtja që ata kanë për ju është për shkak të zilisë, kjo frazë nuk mund ta bënte më të qartë: je i keq dhe ke nevojë për zgjidhje.

Ju keni fytyrën perfekte për të shkuar në radio

Është një frazë e mrekullueshme sepse nuk po ofendoni askënd, por urrejtësit tuaj me siguri do të identifikohen me të dhe do të mërziten, një goditje mjeshtërore.

Të kthej hundën, më kishte hyrë në punë

Ose si të quash dikë thashetheme që vazhdon të ndërhyjë në jetën tënde. Nëse ai është thashethemet, me siguri do të lexojë statusin tuaj dhe do të heshtë.

Do të të dërgoja në ferr, por as nuk dua të të shoh atje

Një tjetër destinacion klasik për të fyer, por me një kthesë sepse nuk doni ta shihni urrejtësin tuaj edhe në vendet më të këqija.

Duhet të hani pak grim që të jeni më të pashëm nga brenda

Ky është vërtet i mirë. Me këtë frazë ju i thoni ngacmuesit tuaj se ai është një person i keq, ndoshta një nga fyerjet më të mira që mund t'i bëni dikujt mesatarisht të aftë.

Në gojën e mbyllur nuk hyjnë mizat, as budallallëqet nuk dalin.

Një tjetër version i mitik: i qetë, je më i pashëm. Ky version madje e quan budallaqe urrejtësin tuaj, kështu që është dy për një.

Në ditët e sotme ai që nuk është gomar është modern

Nëse keni shumë urrejtës në listën tuaj të kontakteve (diçka që nuk rekomandohet fare) kjo frazë do të funksionojë shumë për ju.

Ti je më i rëndë se të puthësh një derr për vdekje

Imagjinoni të vrisni një derr duke e puthur, do të duheshin vite për të arritur diçka të tillë. I drejtohet të gjithë njerëzve që ju shqetësojnë vazhdimisht.

Ju pengoheni më shpesh me gjuhën sesa me këmbët tuaja

Kjo frazë do t'ua bëjë të qartë atyre njerëzve që flasin pa menduar se nuk pushojnë së thënëi budallallëqe, mbase ndonjë urrejtës do ta marrë parasysh dhe do të ndalojë së ngacmuari.

Nuk e di se çfarë do të bjerë e para: argumentet apo dinjiteti juaj

Kjo gjendje nënkupton që kushdo që të shan i mungojnë edhe argumentet për të të fyer edhe dinjiteti si person. Një fyerje e plotë dhe e drejtpërdrejtë.

Ka 7 trilion nerva dhe ju i acaroni të gjithë

Kjo fyerje bie si një kovë me ujë të ftohtë pasi kur fillon të lexosh duket se nuk është fyerje, derisa të mbarosh së lexuari. Fyerje e mirë për ata që urrejnë WhatsApp

Ju jeni arsyeja pse shampoja vjen me udhëzime

Kjo gjendje është një nga më të mirat në listë pasi ju po i thoni stalkerit tuaj se ai nuk është as i aftë të bëjë diçka aq të thjeshtë sa të derdhë shampo në kokë. E vlefshme për produkte të tjera të lehta për t'u përdorur me etiketë udhëzuese.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.