WhatsApp AI Stickers: kështu do të funksionojë kjo risi Meta

Ngjitës WhatsApp AI

A e keni pasur ndonjëherë të vështirë të gjeni ngjitësin ideal ndërsa jeni në një bisedë WhatsApp? Kjo ka ndodhur me shumicën prej nesh përdoruesve në një moment. Ngjitëset janë mjeti i përsosur për të shprehur ndjenjat dhe emocionet tona në një mënyrë të thjeshtë. Prandaj, ishim shumë të lumtur që e zbuluam një nga veçoritë e reja që së shpejti do të jetë e disponueshme në aplikacionin e mesazheve: ngjitësit WhatsApp IA.

Ashtu është, Meta ka përgatitur gjithçka për të integruar AI në seksionin Stickers në WhatsApp. Falë kësaj veçorie, përdoruesit do të kenë opsione të pafundme për të shijuar bisedat tuaja të përditshme. Tani, si do të funksionojë ky mjet i ri? Kush mund ta përdorë atë tani? Çfarë avantazhesh ofron në krahasim me përdorimin e ngjitësve konvencionale? Le të shohim përgjigjet e këtyre pyetjeve.

WhatsApp AI Stickers: si do të funksionojë ky mjet i ri

Ikonat e WhatsApp

Stickers WhatsApp IA është mjeti i ardhshëm që aplikacioni Meta do t'u ofrojë përdoruesve të tij. Tani për tani, sipas wabetainfo.com, bëhet fjalë për një risi që është në fazën e testimit në versionin beta të WhatsApp për Android. Ky funksion do të na mundësojë krijoni ngjitëse duke përdorur inteligjencën artificiale gjeneruese: Do të na duhet të bëjmë vetëm një përshkrim të shkurtër të ngjitësit që duam dhe WhatsApp do të na prezantojë me opsione të ndryshme për të zgjedhur.

Si të bëni ngjitëse: mjete dhe aplikacione falas
Artikulli i lidhur:
Si të bëni ngjitëse: mjete dhe aplikacione falas

Ok tanikush mund ta përdorë këtë mjet tani? E rëndësishmja, vetëm disa testues beta mund ta përjetojnë këtë veçori për momentin. Megjithatë, pritet që një numër më i madh përdoruesish beta së shpejti do të kenë akses në të dhe, natyrisht, që më shpejt se sa vonë ai të mund të përfshihet në versionin përfundimtar të WhatsApp. Në fakt, Meta ka njoftuar se kjo veçori do të jetë e disponueshme për përdoruesit anglishtfolës gjatë muajit tetor.

Si të krijoni ngjitëse me AI në WhatsApp?

Ngjitëset me AI të WhatsApp

Nëse keni akses në Versioni beta i WhatsApp, tani mund të krijoni ngjitëse me inteligjencë artificiale. Ky mjet i ri do të jetë i disponueshëm në seksionin e ngjitësve në WhatsApp dhe do të njihet si 'Ngjitës AI'. Këto janë Hapat për të krijuar ngjitëse WhatsApp me AI:

 1. Hapni çdo bisedë WhatsApp, ajo mund të jetë individuale ose grupore.
 2. Shkoni në seksionin e ngjitësve dhe zgjidhni opsionin "Krijo" dhe do të hapet një dritare e re.
 3. Tani, në fushën "Përshkruani ngjitësin tuaj", shkruani se si dëshironi të jetë ngjitësi juaj. Për shembull, 'qeni i vogël që nxjerr gjuhën'.
 4. Më pas, zgjidhni opsionin që preferoni dhe ruajeni ngjitësin në "Të preferuarat" për ta përdorur sa herë të dëshironi.
 5. Gati. Kjo është sa lehtë mund të krijoni një ngjitëse WhatsApp me AI.

Tani për tani ne gjithashtu nuk e dimë nëse modelet e ngjitëseve do të jenë realiste në stil ose më mirë do t'i përmbahen një dizajni të animuar. Përveç kësaj, mbetet gjithashtu të dihet nëse në një moment këto ngjitëse mund të modifikohen dhe nëse do të ketë një regjistrim të kërkimeve tona. Sido që të jetë, është një mjet që ia vlen të provohet në pajisjet tona.

Si mund të provoni versionin beta të WhatsApp për të krijuar ngjitëse me AI?

Meqenëse risia e krijimit të ngjitësve me AI është e disponueshme vetëm për disa testues beta, si mund të bëheni një? Për ta bërë këtë, kërkoni në Google Play aplikacionin WhatsApp. Futeni atë dhe rrëshqitni poshtë për të gjetur version për meta testers. Pranoni termat dhe kushtet dhe shkarkoni versionin beta të WhatsApp në celularin tuaj.

Nëse numri i testuesve beta është tashmë i plotë, do të shihni një mesazh WhatsApp që tregon se nuk është më e mundur të pranoni më shumë testues. Kjo do të thotë se do të duhet prisni që funksioni i ri të aktivizohet për një numër më të madh testuesish ose që më në fund do të jetë i disponueshëm për të gjitha versionet e WhatsApp.

Çfarë avantazhesh do të ketë mjeti i ri WhatsApp?

Mundësia e krijimit të afisheve me inteligjencë artificiale është një lajm i shkëlqyer për përdoruesit e WhatsApp. Natyrisht, ngjitësit konvencionalë na kanë shoqëruar me besnikëri që kur u inkorporuan në WhatsApp. Megjithatë, me AI do të kemi mundësinë t'i dizajnojmë sipas dëshirës sonë, kështu që do të kemi ngjitëse të personalizuara dhe autentike.

Nga ana tjetër, kur ky mjet i ri të funksionojë në të gjitha versionet e WhatsApp, ne do të jemi në gjendje përdorni ngjitësin e përsosur në kohën e duhur. Nuk do të na duhet më të humbim kohë duke kërkuar ngjitësin që përshtatet në mënyrë të përkryer me atë që duam të përcjellim në atë moment. Ne do të marrim rezultate me cilësi të lartë në pak sekonda. Pra, deri tani, ky është një nga lajmet më të mira që kemi marrë këtë vit nga Meta.

Karakteristika të tjera të reja me AI që Meta do të inkorporojë

Logoja e Meta

Krijimi i afisheve me ndihmën e AI nuk është funksioni i vetëm që do të përfshihet në aplikacionin e mesazheve. Tani do të keni mundësi më të mëdha për të modifikoni fotot dhe imazhet tuaja me AI. Për shembull, në Instagram mund t'i transformoni ose bashkë-krijoni këto foto. Ndryshimi i stilit dhe sfondit të fotos janë disa nga opsionet që do të keni në dispozicion falë kësaj teknologjie.

Për më tepër, me funksionin 'Riformato' mund të ndryshoni pamjen e fotove tuaja duke treguar stilin që dëshironi për to. Si? Duke i dhënë AI një përshkrim të stilit që dëshironi. Për shembull, mund të shkruani gjëra të tilla si "kolazh revistash dhe gazetash, skaje të grisura" dhe fotografia do të ndryshojë automatikisht në bazë të përshkrimit tuaj.

Nga ana tjetër, ndryshimi i sfondit të fotografisë në Instagram nuk do të jetë më problem, pasi Ju gjithashtu mund të përshkruani sfondin që dëshironi për të. Për ta bërë këtë, shkruani një mesazh duke thënë diçka si "më vendosni të rrethuar nga këlyshë". Inteligjenca artificiale do të jetë përgjegjëse për marrjen e subjektit kryesor të imazhit dhe ndryshimin e sfondit, në këtë rast, duke e rrethuar atë me këlyshë. Mbani në mend se aplikacioni do të tregojë se imazhet janë krijuar me ndihmën e AI, në mënyrë që të shmanget konfuzioni me përmbajtjen e krijuar nga njeriu.

WhatsApp AI Stickers: shijoni këtë veçori të re!

Krijimi i afisheve me ndihmën e inteligjencës artificiale në pak sekonda është tashmë i mundur. Së shpejti, ne do të jemi në gjendje të krijojmë ngjitëse inteligjente jo vetëm në WhatsApp, por edhe në aplikacionet e tjera të Meta si Instagram dhe Facebook. Pra, le të shpresojmë që kjo veçori e re të jetë e disponueshme për të gjithë përdoruesit dhe le ta shfrytëzojmë sa më shumë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.