Urime origjinale të ditëlindjes në WhatsApp

Urime origjinale të ditëlindjes në WhatsApp

Më së shumti urime origjinale të ditëlindjes WhatsApp do të varet se kujt do t'i kushtohen. Në këtë artikull do t'ju tregojmë disa shembuj në mënyrë të rregullt në mënyrë që të mund të përgëzoni të dashurit tuaj apo edhe të dilni nga tradicionalja.

Kjo platformë e njohur ofron një sërë opsionesh për të kontaktuar miqtë dhe kolegët tuaj, e cila ju lejon të bëni urime origjinale të ditëlindjes WhatsApp dhe t'i lini ditëlindjet shumë të kënaqura.

Personalizoni urimet tuaja në një mënyrë argëtuese, origjinale dhe ndriçoni atë ditë të veçantë me vetëm një mesazh përmes platformës më të njohur të mesazheve vitet e fundit, WhatsApp.

Urime origjinale për ditëlindjen WhatsApp për të dashurit

Urime origjinale për ditëlindjen WhatsApp +

Kartat tradicionale të ditëlindjes kanë mbetur pas, mund të mbërrini në një mënyrë miqësore, interaktive dhe shumë të veçantë përmes WhatsApp. Për ta bërë punën tuaj më të lehtë, ne organizojmë një listë me urime të mundshme, të renditura sipas llojit të kontaktit apo edhe gjuhëve. Shfrytëzojeni rastin për të dhënë një urim të paharrueshëm përmes WhatsApp.

Thonjëza

Tortë

Frazat e famshme janë gjithmonë një opsion i mirë kur nuk dini si ta përgëzoni një person në mënyrë origjinale, veçanërisht kur personi njeh dhe komunikon me krijuesin e tij. Kjo është një listë e vogël që mund të përdorni:

 • “Sekreti i një pleqërie të mirë nuk është gjë tjetër veçse një pakt i ndershëm me vetminë”. Gabriel García Márquez.
 • "Kushdo që ndalon së mësuari është i moshuar, qoftë 20 apo 80 vjeç. Kushdo që vazhdon të mësojë mbetet i ri." Henry Ford.
 • “Unë kurrë nuk do të jem plak. Për mua, pleqëria është gjithmonë 15 vjet më vonë”. Francis Bacon.
 • "Të vjetrit nuk i besojnë të rinjtë sepse ata kanë qenë të rinj." William Shakespeare.
 • “Mosha nuk të mbron nga dashuria. Por dashuria, deri në një pikë të caktuar, ju mbron nga mosha. Jeanne Moreau.

Mos harroni të shtoni një mesazh të personalizuar për të përfunduar urimin, me siguri ai do ta shijojë mesazhin tuaj në maksimum.

fazat qesharake

Gezuar ditelindjen

Thonë se çdo kokë është një botë, kështu që një urim qesharak mund të mbushë shumë. humori është gjithmonë i mirëpritur, kryesisht për të qenë një urim origjinal dhe me gëzim të madh. Ne ju tregojmë disa fraza interesante dhe qesharake:

 • “Thonë se mes miqsh ka sinqeritet. Mos u hidhëroni, tashmë jeni duke u plakur. Të kesh edhe shumë të tjera, gjysh!”
 • “Gëzuar ditëlindjen, mos harroni se mbledhja e viteve është e rëndësishme vetëm kur je verë”.
 • “Të kesh ditëlindje ka të mirat dhe të këqijat e veta: nuk i sheh letrat nga afër, por idiotët i sheh nga larg”.
 • “Po mendoja të të bëja një dhuratë të madhe, por po kursej për tjetrën”.
 • “Urime, duhet të jeni optimist, viti i ardhshëm me siguri do të jetë më i keq…”.

Mos harroni të shtoni një prekje personale për t'i dhënë më shumë origjinalitet, këto lloj urimesh janë rregullisht shumë të suksesshme.

Urime në gjuhë të tjera

65 vjet

Djali i ditëlindjes mund të mos kuptojë gjuhë të tjera, megjithatë, për shumë njerëz është mjaft argëtim për të bërë një urim për ditëlindje në një gjuhë tjetër. Një avantazh i kësaj është se në WhatsApp mund të vendosni emoji me flamurin e vendit nga e ka origjinën gjuha për t'i dhënë një prekje shtesë.

Këto janë urimet në disa nga gjuhët më të njohura dhe më të folura në mbarë botën:

 • All Gute zum Geburtstag (gjermanisht).
 • Miremengjes (Italiano).
 • Gezuar pervjetorin (portugalisht).
 • Përvjetori i Joyeux (Frances).
 • 誕生日おめでとう (Japoneze)
 • 生日快乐 (kinez)
 • Gezuar pervjetorin (catalan)
 • С днем ​​​рожденија (rusisht)
 • Gëzuar ditëlindjen (anglisht)

Nëse nuk i dini këto gjuhë ose celulari juaj nuk është i konfiguruar për të shkruar karakteret, mundeni kopjoni dhe ngjisni drejtpërdrejt. Surprizoni me urimin tuaj të ditëlindjes.

Faqet e internetit për të gjetur urime origjinale të ditëlindjes WhatsApp

urime per ditelindje ne whatsapp

Nëse mendoni se nuk keni kokën të shkruani një urim origjinal për ditëlindje, mos u shqetësoni, ka shumë njerëz që punojnë për të dhe i lënë të pasqyrohen në faqet e internetit që mund të vizitoni dhe kopjoni ato pa pagesë. Këtu po ju tregoj një listë të vogël me disa prej tyre:

Mesazhet e ditëlindjes

Mesazhet e ditëlindjes

Kjo faqe është mjaft minimaliste, por nuk resht së qeni funksionale dhe goditëse. Në Mesazhet e ditëlindjes Do të gjeni një numër të madh frazash për të uruar ditëlindjet. Këto mund të jenë kopjuar drejtpërdrejt nga shfletuesi juaj i internetit dhe ngjitni në bisedën WhatsApp në një mënyrë të thjeshtë.

Një nga avantazhet që do të gjeni në këtë faqe është renditja dhe klasifikimi i madh që gjendet në faqe. të njëjtat janë organizuar nga më shumë se 30 kategori, të gjitha të dukshme në një listë apo edhe të kërkoni përmes një filtri.

Frazat e ditëlindjes suaj

Frazat e ditëlindjes suaj

Është një faqe interneti që ju lejon të kopjoni drejtpërdrejt frazat më të mira, t'i ngjisni ato në WhatsApp dhe t'i personalizoni sipas dëshirës tuaj. Frazat e ditëlindjes suaj, ka një ndërfaqe shumë e thjeshtë për të përdorur dhe gjetur atë që ju nevojitet.

Si një avantazh ndaj faqeve të tjera të internetit me fraza për urimet e ditëlindjes, është se ju mund të shkarkoni imazhe me frazën, të cilat kanë një filigran të vogël dhe mund t'i shkarkoni falas.

Imazhet e ditëlindjes janë shumë të ndryshme dhe janë organizuar sipas llojit të marrëdhënies që keni me ditëlindjen. Është ideale të shtoni një imazh në WhatsApp tuaj për gjendje ose të dërgoni si mesazh, duke e plotësuar atë me një tekst të vogël të personalizuar.

Ditëlindja e madhe

Ditëlindja e madhe

En gjeniu i ditëlindjesdo të gjeni një një numër i madh frazash dhe vargjesh për të uruar për familjen tuaj, miqtë, kontaktet dhe shumë më tepër. Dizajni i tij është mjaft i thjeshtë, por ofron navigim mjaft të lehtë.

Për më tepër, do të gjeni disa imazhe mjaft të habitshme, me sfonde kryesisht klasike dhe mjaft të spikatura. Mesazhet që do të gjeni këtu kanë një filigran të vogël, asgjë që bie në sy.

Një avantazh i imazheve është se ato mund të ndahet nga vetë faqja në platforma të tjera, si Facebook, Pinterest, Twitter apo edhe përmes emailit, një mënyrë e shkëlqyer për të arritur shumë më tepër se WhatsApp.

Shtetet e bukura të WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Shtetet e bukura të WhatsApp

Siç e kemi parë në këtë udhëtim përmes urimeve më origjinale të ditëlindjes në WhatsApp, mund të mbështeteni në faqet e internetit, frazat e shkruara tashmë apo edhe imazhet. Varet vetëm nga ju kapni disa personalizim për të dhënë prekjen tuaj personale dhe për të arritur thellësisht atë person të veçantë që po shkon rreth diellit edhe një herë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.