Veglat më të mira të dobishme (dhe të panjohura) për ta bërë jetën tuaj më të lehtë

vegla praktike

Ndonjëherë ju bëni punë që është disi e mundimshme ose e lodhshme, ose që ju merr kohë për të bërë gjëra të tjera më interesante, ose ndoshta e bëni atë me më shumë përpjekje. Epo, këtu ne ju tregojmë një listë mega të pajisje praktike që do ta bëjnë jetën tuaj shumë më të lehtë në baza ditore, dhe që me siguri nuk e dinit më parë.

Për një çmim shumë të ulët do të fitoni në cilësinë e jetës, dhe me siguri mund të harroni disa gjëra që ju pëlqenin t'i bënit aq pak... Dhe jo vetëm kaq, ato mund të jenë dhurata të mëdha për ato momente të veçanta kur ju mbarojnë idetë për dhurata.

ASMR për gjumë

Nëse jeni të apasionuar pas videove ASMR që funksionojnë në rrjetet sociale dhe platformat e transmetimit, çfarë më mirë se këto kufje gjumi duke dëgjuar këto tinguj relaksues.

përkthyes i drejtpërdrejtë i zërit

A mund ta imagjinoni të mos mësoni gjuhë dhe të kuptoni të gjithë? Epo, ndalo së imagjinuari, ja ku e ke këtë përkthyes zanor të dyanshëm, për të kuptuar menjëherë atë që të thonë sikur të kishe një përkthyes, dhe gjithashtu që të tjerët të kuptojnë atë që thua.

Përshtatës universal

Nëse jeni një nga ata që udhëtojnë shumë në vende të tjera, do ta keni kuptuar se është telash kur shkoni në një vend ku ata nuk kanë të njëjtat priza tuaja. Në fund nuk mund të karikoni celularin, apo të lidhni pajisje të tjera. Harrojeni këtë me këtë përshtatës universal me të cilin mund të karikoni pajisjet tuaja në vende të ndryshme.

Kontroll inteligjent i temperaturës së filxhanit

Kjo filxhan jo vetëm që ju tregon temperaturën në të cilën është pija brenda, ju gjithashtu mund ta kontrolloni këtë temperaturë mbajeni kafen, çokollatën ose infuzionin tuaj në pikën perfekte.

Bateri të rikarikueshme USB-C

ja ku i keni keto bateri me port USB-C kështu që mund t'i rikarikoni lehtësisht me çdo përshtatës USB-C që keni. Në këtë mënyrë, bateritë do t'i keni gjithmonë gati për përdorim. Përveç këtyre AA, keni edhe lloje të tjera, si AA ose 9V, sipas nevojës:

sintonizues automatik i kitarës

Ti ke një kitarë dhe nuk je i zoti për këtë akordoni telat Ose ju duket një detyrë disi e mërzitshme, sepse këtu keni një sintonizues plotësisht automatik, i cili do të dëgjojë tonin dhe do të kthehet për të shtrënguar ose liruar vargun dhe do ta lërë atë në pikën optimale.

Hologramet

Pas fotove apo pikturave të një jete erdhën kornizat dixhitale të fotografive, ju kujtohet? Megjithatë, ata nuk patën shumë sukses, ishte diçka shumë e përkohshme. Tani kemi gjeneratorët e hologramit, me një pamje shumë më futuriste projektoni hologramet cfare do.

sondë me kamerë

Nëse dëshironi të shihni se çfarë ndodh brenda hapësirave të vogla ose brenda tubave nëse keni bllokim, mund ta përdorni këtë sonda e papërshkueshme nga uji me kamerë dhe dritë LED në majë të saj, kështu që ju mund të shihni se çfarë po ndodh dhe të përpiqeni ta rregulloni atë. Përveç kësaj, do të mund të shihni se çfarë ndodh me aplikacionin e tij për pajisjet celulare.

kamera spiune

Nëse keni shpirtin e një spiuni ose dëshironi të shihni se çfarë po ndodh kur nuk jeni pranë, mund ta blini këtë stilolaps i dukshëm se do të mund të regjistroni gjithçka që po ndodh në një memorie të brendshme. Një tjetër mundësi është të përdorni këtë kamerë tjetër me WiFi:

unazë çelësi me dritë

Ndonjëherë errësohet ose errësohet dhe nuk e sheh mirë ta vendosësh çelësin në bravë. Sidoqoftë, gjithçka është shpikur, që të mos ju ndodhë më, mund t'i përdorni këto çelësa me dritë LED.

kabllo USB magnetike

Ndonjëherë ju tërhiqni kabllon USB-C gjatë karikimit dhe kjo mund të shkaktojë dëmtimin e portës së pajisjes ose vetë kabllon. Në raste të tjera, si nga futja ashtu edhe nga heqja e karikuesit, porta përfundon duke u përkeqësuar ose papastërtia futet në të, gjë që e bën atë të mos ketë kontakt të mirë. Epo, gjithçka përfundoi me këto kabllot USB magnetike.

Pastrues tastiere i ripërdorshëm

Mes tasteve të tastierës, zakonisht bien shumë papastërti të cilat nuk mund t'i hiqni lehtë, nëse nuk keni një nga këto pastrues të ripërdorshëm. Një lloj llak që do të kapë të gjitha papastërtitë dhe që mund ta ripërdorni pa pushim...

fletore inteligjente

Me këtë fletore inteligjente të ripërdorshme ju mund të dixhitalizoni gjithçka që shkruani ose vizatoni në të, nga shënimet, vizatimet artistike dhe shumë më tepër. Një zgjedhje e mirë edhe për dixhitalizoni shënimet tuaja dhe më pas të jeni në gjendje t'i modifikoni ato.

unazë e zgjuar

Byzylykët e aktivitetit apo orët inteligjente janë shumë në modë, por ka edhe unaza inteligjente që mund ta përdorni çdo ditë, siç është rasti me këtë model NFC.

hapës automatik i kanaçeve

Ndonjëherë barkat apo kavanozët rezistojnë, kapaku eshte shume i forte dhe nuk mund ti hapesh. Epo, tani kjo do të marrë fund, nuk do të duhet të shkoni më në "fort" familjare që ai ta hapë ose të lërë duart tuaja duke u përpjekur.

GPS për biçikletë / skuter elektrik

Nëse jeni duke ngarë biçikletën ose skuterin tuaj elektrik nëpër qytet, ose kudo, me siguri ju jeni ndjerë disi të humbur. Për të mos u varur nga celulari, duhet të dini se ka GPS special për këtë lloj automjeti që mund t'jua bëjë jetën më të lehtë.

Pastrues dritaresh

Me siguri e keni gjetur veten në atë situatë në të cilën pastrimi i një dritareje apo dritareje nga jashtë nuk është aspak i lehtë. Epo, duhet të dini se ka artikuj të tillë pastrues magnetik e cila do të pastrojë dritaren në të dy anët menjëherë.

gdhendës-prerës me lazer

Ndaloni të porositni dizajne të personalizuara që përfundojnë duke ju kushtuar një pako. blej tuajën gdhendës/prerës me lazer dhe bëni çfarë të doni me të. Falë tij do të mund të kapni atë që ju nevojitet në një mori materialesh, të gdhendni logot në sipërfaqe, të krijoni enigmat tuaja, etj.

Printer 3D

Një tjetër plotësues i mirë për të gjithë adhuruesit e DIY-ve, së bashku me gdhendjen me lazer, me të cilin mund të bëni figura të personazheve tuaja të preferuara, kriklla të personalizuara ose çfarëdo që mund të imagjinoni. Mund edhe të propozoni krijoni punëtorinë tuaj në shtëpi dhe fitoni para me të.

Edhe pse disa nga këta artikuj ju i dinit tashmë, jam i sigurt se të tjerët nuk i keni ditur. Shpresoj se ka qenë e dobishme për ju!


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.