Mjete për të zgjedhur një fitues në një dhuratë në Instagram

Mjete për të zgjedhur një fitues në një dhuratë në Instagram

Zbuloni mjetet që do t'ju ndihmojnë zgjidhni një fitues në një dhuratë në Instagram në këtë artikull. Me siguri ju keni një markë dhe dëshironi të ofroni disa çmime për ndjekësit tuaj, sot do të dini mënyrën ideale për të bërë një dhuratë të pastër dhe për të treguar fituesin.

Dhuratat në Instagram janë mënyra për një markë shpërbleni audiencën tuaj, në të njëjtën kohë u lejon atyre të rrisin ndjekësit e tyre. Sidoqoftë, ka raste kur mund të jetë pak e ndërlikuar të zgjidhni një aplikacion që ndihmon në zgjedhjen e një fituesi të dhuratave në Instagram.

Rekomandime përpara se të zgjidhni një aplikacion

Fituesi

Para se të zgjedhim aplikacionin për lotari, duhet të marrim parasysh rekomandimet e mëposhtme:

  • Merrni parasysh kushtet e konkursit tuaj: Ky hap do t'ju ndihmojë të zgjidhni aplikacionin e duhur, pasi disa ju lejojnë të filtroni sipas kushteve të konkursit dhe të tjerët nuk e ofrojnë këtë opsion.
  • Kontrolloni numrin e komenteve që ka postimi juaj: Mos harroni se disa aplikacione falas kanë një limit komentesh.
Shenjat në Instagram: Një mënyrë për të fituar para në Instagram
Artikulli i lidhur:
Fitoni para duke bërë atë që ju pëlqen me Distinktivët e Instagramit

Faqet e internetit për të zgjedhur fituesit në dhuratat në Instagram

zgjidhni një fitues në një dhuratë në Instagram

Shumica e aplikacioneve për të zgjedhur një fitues në një dhuratë në Instagram janë abonim dhe në shumë raste nuk janë funksionale për shkak të përditësimeve të vazhdueshme në platformë. Për këtë arsye, u fokusova drejtpërdrejt në ato që i konsideroj si faqet më të mira të internetit që përmbushin këtë funksion.

Si të zgjidhni

komentues

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hyni në faqen e internetit të Si të zgjidhni, pastaj hyni me llogarinë tuaj në Facebook, është e rëndësishme që të përdorni llogarinë ku keni lidhur profilin tuaj në Instagram. Pasi të identifikoheni, mund të kopjoni dhe ngjisni URL-në e postimit të konkursit në motorin e kërkimit të Zgjedhësit të komenteve dhe klikoni në "fillim".

Ky mjet ju lejon filtro komentet e dyfishta, është i lehtë për t'u përdorur, është plotësisht falas dhe ju mund të zgjidhni fituesin e lotarisë sa herë të keni nevojë.

Lotari App

appssorteos

Ky mjet tjetër është gjithashtu falas, për ta aplikuar duhet të futni kredencialet tuaja në aplikacion, më pas kopjoni dhe ngjisni URL-në e konkursit. Ju gjithashtu mund të shkarkoni shtesën nga Lotari App para Google Chrome dhe zgjidhni fituesin nga kompjuteri juaj.

Me dhuratat e aplikacioneve ju mund të zgjidhni 1 ose disa fituesDuhet të keni parasysh që versioni falas ju kufizon në 1.000 komente për publikim, nëse keni më shumë komente se kufiri, mund të paguani për disa nga planet e tyre.

Gjithashtu ju ndihmon të zgjidhni kushtet e pjesëmarrjes, mund të filtroni me hashtags, etiketa ose komente.

Woobox

Woobox

Woobox është një mjet falas që do t'ju ndihmojë zgjidhni fituesin e një konkursi, për këtë, duhet të identifikoheni dhe kështu të mund të filloni ta përdorni pa ndonjë kërkesë shtesë.

Duhet të keni parasysh se juaji versioni falas ju lejon vetëm një postim me deri në 100 komente, nëse keni më shumë se kjo shumë, mund të kontraktoni disa nga planet e tyre të pagesave mujore. Përveç kësaj, nuk ju lejon të zgjidhni kushtet e pjesëmarrjes në komente.

Dhuratë

Giveaways

Për të ekzekutuar Dhënia Thjesht duhet të futni kredencialet e llogarisë suaj në Instagram, kopjoni dhe ngjisni lidhjen e postimit të konkursit në shfletuesin tuaj dhe klikoni në "fillim“. Përdorimi i tij është mjaft i thjeshtë dhe miqësor, madje edhe me përdoruesit fillestarë në këtë botë të lotarive.

Mjeti është falas, mundeni filtroni kushtet e konkursit, mes njerëzve që komentuan postimin ose numrin e përdoruesit në komente. Kufiri që ka ky aplikacion është ai lejon vetëm 150 komente për postim.

InstaSlotakes

instadraws

InstaSlotakes është një mjet i lehtë për t'u përdorur, plus falas, megjithëse ofron plane me pagesë për çdo dhuratë që ju nevojitet, duke filluar me 1.99 dollarë abonime për postime me deri në 3.000 komente.

Për të filluar me InstaSorteos, thjesht duhet të kopjoni dhe ngjisni URL-në e postimit të konkursit në faqen tuaj. Më pas filloni të konfiguroni dhuratat tuaja, duke zgjedhur rregullat dhe filtrat për të zgjedhur fituesin, më në fund, thjesht ju duhet të klikoni në "barazim" dhe ju merrni fituesin së bashku me materialin që të mund ta postoni në Instagramin tuaj.

Vizato2

barazimi2

Uebfaqja e Vizato2 ju ndihmon të zgjidhni fituesin e konkurseve tuaja, ka një version falasMegjithatë, procesi i tij nuk është i automatizuar, pasi ju duhet të keni një listë të pjesëmarrësve në mënyrë që të merrni fituesin në mënyrë të rastësishme.

Për të zgjedhur fituesin, duhet të futni faqen e tyre të internetit dhe zgjidhni opsionin instagram, dhe filloni të ndiqni hapat që ju ofron mjeti.

Sortea2 ju ndihmon me një barazim i shpejtë, kur të merrni fituesin mund ta shpërndani në rrjetet tuaja sociale dhe nëse keni nevojë për një certifikatë vlefshmërie të konkursit, mund ta merrni duke paguar 2,99 dollarë.

thjeshtuesit

thjeshtuesit

Kjo platformë ka një version falas që ju lejon ta ekzekutoni atë poston deri në 1.000 komente. Për ta përdorur atë, thjesht duhet të kopjoni dhe ngjisni lidhjen e konkursit në motorin e kërkimit thjeshtuesit.

Duhet të keni parasysh se me këtë mjet për të filluar. Është e rëndësishme të theksohet se nuk mund të zgjidhni kushtet e pjesëmarrjes, megjithatë, mund të përjashtoni komentet e kopjuara dhe të filtroni sipas etiketave.

Karma e FanPage

fanpagekarma

Karma e FanPage Ka një mjet të quajturZana me fatPërdorimi i tij është plotësisht falas. Nëse dëshironi të ekzekutoni dhuratat tuaja me platformën, duhet të identifikoheni me llogarinë tuaj në Facebook, duke marrë parasysh që vetëm administratorët e faqeve mund të bëjnë konkurset.

Një nga avantazhet që na ofron ky mjet është se ju mund të zgjidhni një "afat" kështu që ju mund të filtroni dhe të shmangni marrjen në konsideratë të komenteve që u publikuan pas përfundimit të konkursit.

Ju për dhuratë

jutodhurata

You to Gift është një mjet që Ka një version falas dhe me pagesëNëse konkursi juaj ka maksimum 300 komente, mund të përdorni versionin falas. Nuk keni nevojë të shkruani fjalëkalimin tuaj në Instagram.

Për ta përdorur atë, duhet të kopjoni dhe ngjisni URL-në e publikimit në motorin e kërkimit Ju për dhuratë, pastaj filloni të aktivizoni kushtet e konkursit dhe specifikoni numrin e fituesve që ju nevojiten.

Mjeti ju lejon shkarkoni një Excel ku shfaqen të gjithë pjesëmarrësit e konkursit, dhe mund të kopjoni lidhjen e procesit të përzgjedhjes, në mënyrë që ta shpërndani në rrjetet tuaja sociale.

Nëse nuk e keni bërë ende konkursin e parë në llogarinë tuaj në Instagram, ka ardhur koha ta bëni këtë. Ju tashmë keni disa opsione mjetesh që do t'ju ndihmojnë në procesin e zgjedhjes së fituesit dhe kështu do të jeni në gjendje të shpërbleni ndjekësit tuaj dhe të merrni një ndërveprim më të madh në profilin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.