Уреднички тим

Мобилен форум е веб-страница на АБ Интернет. На оваа веб-страница се занимаваме споделете ги сите информации во врска со светот на технологијата: од чекор-по-чекор упатства со ажурирани информации, до детална анализа на корисни и iousубопитни гаџети за вашиот ден за ден.

Редакцискиот тим на Мобилниот форум е составен од група на експерти за општа технологија. Тие ќе понудат ажурирани и ригорозни водичи за тоа како да извршите одредени постапки на вашиот компјутер, како и да ви помогнат при купување совети за разни технолошки производи.

Ве оставаме со сите нив за да ги познавате малку повеќе. Добредојдовте на Форумот Мовил ​​и ви благодариме што нè имате.

Координатор

Емилио Гарсија. Координаторот на мобилниот форум и професионалецот за оптимизација се фокусираат на понуда на најдобро корисничко искуство. За да го направи ова, тој се опкружува со тим професионални писатели кои ќе пишуваат за нивните области на експертиза.

Уредници

 • Игнасио Сала

  Мојот прв компјутер беше Амстрад PCW, компјутер со кој започнав да ги правам моите први чекори во компјутерите. Набргу потоа, во моите раце дојде 286, со кој имав можност да ги тестирам DR-DOS (IBM) и MS-DOS (Microsoft) покрај првите верзии на Виндоус ... Атракцијата што светот на компјутерските науки на почетокот на 90-тите години, го водев мојот повик за програмирање. Јас не сум личност што е затворена за други опции, затоа секојдневно ги користам и Виндоус и маКОС и спорадично повременото дистрибуција на Линукс. Секој оперативен систем има свои добри и лоши точки. Ниту еден не е подобар од друг. Истото се случува со паметните телефони, ниту Андроид е подобар и ниту iOS е полош. Тие се различни и бидејќи ми се допаѓаат двата оперативни системи, ги користам и редовно.

 • Даниел Тераса

  Блогер страстен за новите технологии, подготвен да го споделам моето знаење со пишување упатства и анализи за другите да можат да ги знаат сите карактеристики што ги имаат различните гаџети. Невозможно е да се замисли каков бил животот пред Интернет!

 • Едер Ферено

  Уредник во слободно време. Опседнати со паметни телефони и секогаш откривајќи нови начини за подобро користење, нови апликации или игри за споделување со вас.

 • Арон Ривас

  Писател и уредник специјализиран за компјутери, гаџети, паметни телефони, паметни часовници, носливи уреди, разни оперативни системи, апликации и сè што е поврзано со гикови. Влегов во светот на технологијата уште од дете и, оттогаш, да знам повеќе за тоа секој ден е една од моите најпријатни работи.

 • Хозе Алберт

  Од млада возраст ја сакав технологијата, особено она што е директно поврзано со компјутерите и нивните оперативни системи. И повеќе од 15 години лудо се заљубив во GNU/Linux и се што е поврзано со слободен софтвер и отворен код. За сето ова и повеќе, во денешно време, како компјутерски инженер и професионалец со меѓународен сертификат за оперативни системи Линукс, пишувам со страст и веќе неколку години на различни технолошки, компјутерски и компјутерски веб-страници, меѓу другите теми. Во кој, секојдневно споделувам со вас, голем дел од она што го учам преку практични и корисни написи.

 • Мигел Хернандез

  Алмериенсе, адвокат, уредник, гик и overубител на технологијата воопшто. Секогаш во првите редови во однос на софтверските и хардверските производи, бидејќи мојот прв компјутерски производ што ми одолеваше падна во мои раце. Постојано анализирање, тестирање и гледање од критична гледна точка што ни нуди најактуелната технологија, како на ниво на хардвер, така и на софтвер. Се обидувам да ви ги кажам успесите, но повеќе уживам во грешките. Јас анализирам производ или правам туторијал како да му го покажувам на моето семејство. Достапно на Твитер како @ miguel_h91 и на Инстаграм како @ MH.Geek.

 • Исак

  Работам како наставник на курсеви за администрација на GNU/Linux системи за да се подготвам за официјалните сертификати за LPIC и Linux Foundation. Автор на Светот на Битмен, енциклопедија за микропроцесори и други технолошки прирачници. Посебно доминирам на теми за оперативни системи и компјутерска архитектура. А тоа ги вклучува и мобилните уреди, бидејќи тие се компјутери со оперативен систем Андроид.

Поранешни уредници

 • Jordорди Гименез

  Месингот со кој било електронски уред кој има многу копчиња е мојата страст. Првиот смартфон го купив во 2007 година, но пред, а потоа и после, сакам да се посветам на тестирање на кој било гаџет што ќе влезе во куќата. Покрај тоа, сакам секогаш да бидам придружуван од некој за уште повеќе да уживам во слободното време.