Mënyrat për të uruar një martesë nga WhatsApp

Mënyrat për të uruar një martesë me whatsapp

Ajo ditë vjen në një moment të jetës sonë për secilin prej nesh.. Disa zgjedhin të mos e bëjnë atë në mënyrën më tradicionale dhe njerëz të tjerë vendosin të jenë vetëm. Por për të arritur në atë moment, të gjithë kemi menduar se si do të ishte dita jonë e veçantë. Dita e angazhimit me një person tjetër që do të zgjasë një jetë, nëse gjithçka shkon siç pritej. Atë ditë, edhe ata që kemi më afër duan të jenë protagonistë, prandaj do të mësojmë mënyra të ndryshme për të uruar një martesë në WhatsApp.

Familja, miqtë, të njohurit dhe madje edhe njerëzit që nuk i mbani mend më shfaqen në kronologjinë tuaj të WhatsApp për të na uruar. Është diçka që ne të gjithë e festojmë, sepse është një ditë për të konfirmuar dashurinë mes dy njerëzve. Dhe kjo është arsyeja pse ne duam të jemi pjesë e kësaj lidhjeje, si protagonistë ose bashkëprotagonistë. Nëse jeni një nga ata që e zbulojnë të parët, do të dëshironi që edhe urimet tuaja të jenë më të veçantat.

Për këtë arsye ne kemi përgatitur disa mënyra për të uruar një martesë nga WhatsApp në mënyrë që të jeni më origjinali nga miqtë ose familjarët tuaj. Kështu, do të mbaheni mend gjithmonë për atë detaj të veçantë. Edhe pse sigurisht, mos harroni ta përgëzoni personalisht atë të dashur. Duke qenë se të jesh pranë tyre, pak ditë nga eventi për të festuar të gjitha të mirat, është edhe më mirë sesa të dërgosh një mesazh.. Por mbani mend se ato mesazhe më pas mund të vendosen në një video me vetë ftesën.

Fraza të shkurtra, por motivuese

uroj dasmen

Fjalitë e para që do të tregojmë janë mjaft koncize. Por mesazhi i tij është plot përzemërsi dhe dashuri. Këto janë fraza shumë të drejtpërdrejta dhe shumë prej tyre janë shumë personale. Kjo mund t'ju ndihmojë nëse është një vëlla, mik i ngushtë ose dikush shumë i afërt.

 • «Dashuria përbëhet nga një shpirt i vetëm, i cili banon në dy trupa«. Kjo mënyrë urimi është shumë intime, projekton shumë afërsi dhe dashuri ndaj njerëzve që martohen. Mund të përdoret kur personi është mik i çiftit. Meqenëse ai ka një dashuri të madhe për të dy dhe feston që dy njerëz që doni kanë ndarë jetën e tyre.
 • «Dashuria nuk duhet të jetë e përsosur, ajo duhet të jetë e sinqertë.«. Kjo është një frazë shumë nënë ose baba, ose vjehërr. Dikush që dëshiron që gjithçka të shkojë mirë, por që e di se jo gjithçka do të jetë mirë në një marrëdhënie. Por megjithatë, sinqerisht gjithçka do të jetë mirë.
 • «Uroj / Urojmë që ta doni njëri-tjetrin me gjithë dëshirën«. Një mesazh i bukur nga një mik. Shumë herë këto lloj mesazhesh jepen kur je mik i mirë. Ose janë disa miq që duan të japin një mesazh së bashku. Diçka që ata vetë e ndjejnë, e dëshirojnë për ty.
 • «Nuses dhe dhëndrit ju urojmë lumturinë më të madhe në botë«. Me siguri nëse jeni një i afërm i çiftit dhe ju pëlqen të jepni shënimin, kjo është fraza juaj. Pa hyrë në detaje dhe pa thënë diçka madhështore, më vjen ndërmend kjo fjali. Sikur të kishit dolli tashmë në dasmë.
 • «Dashuria jote është ritmi më i madh i jetës sime«. Kjo frazë është bërë për t'u thënë mes vetë çiftit. Një frazë që pasqyron lidhjen mes dy njerëzve dhe mënyrën se si ndihen për njëri-tjetrin kur janë afër dhe e duan njëri-tjetrin. Një frazë që mund të përdoret para dasmës, kur nusja dhe dhëndri nuk mund të shohin njëri-tjetrin.

Frazat e miqve, më qesharakët

Brenda këtij grupi frazash dashurie, gjithmonë do të ketë fraza qesharake nga miqtë në grupin WhatsApp. Ajo streha e miqve ku thuhen vetem gjepura dhe dergohen gif, afishe apo gjera shume absurde, edhe kur shpallet martesa e nje anetari. Të gjithë e dimë se për çfarë bëhet fjalë. Por kur lajmërohet diçka e tillë, mesazhi i parë me siguri do të japë shënimin pak më shumë, mund ta bëni me këto mesazhe.

 • «Shijojeni një moment kaq të veçantë, sepse nuk e kishim menduar që dikush do t'ju duronte kaq gjatë«. Padyshim që këtë frazë mund ta thotë dikush që përveç vetëbesimit bën gjithmonë shaka. Sidomos kur bëhet fjalë për një mik me të cilin gjithmonë shkruani marrëzi.
 • «Kazamentol: Ilaçi kundër dëshirës për t'u martuar«. Nëse dhëndri ose nusja kanë dyshime të minutës së fundit, ndoshta një ilaç i tillë mund të jetë i dobishëm për ta. I shoqëruar nga një ngjitëse e mirë, ky mesazh mund të jetë shumë origjinal dhe të shkaktojë një të qeshur.
 • «urime! Viti i parë i martesës është më i vështiri, pjesa tjetër është thjesht e pamundur.«. Jo një frazë pozitive për dikë që vendos të martohet me dikë përgjithmonë, i cili e di nëse do të bëhesh sërish miku i tyre, megjithëse sigurisht që është qesharake.
 • «Rrofshin nusja dhe dhëndri...! Dhe mbaroi loja?«. Fraza tipike që ne e dimë se çdo mik ka frikë ta zbulojë. A do të jetë fundi i miqësisë? Ndoshta jo, por të gjitha ato birra në lokal së shpejti mund të zëvendësohen nga një park plot me fëmijë. Kush e di!

Disa më shumë se fraza origjinale për të uruar

Boda

Përveç frazave të mëparshme, mund të lëmë edhe diçka më të veçantë. Një frazë jo vetëm origjinale, por e personalizuar, që përcakton marrëdhënien tuaj me atë çift. Në këtë mënyrë, është shumë e veçantë që ne mund të dërgojmë një mesazh që askush tjetër nuk do ta dërgonte. E nëse nuk jeni person i turpshëm, këtë mesazh mund ta dërgoni përmes një videoje, me të cilën mund të tregoni fytyrën tuaj duke thënë një nga frazat e mëposhtme.

 • "Ka gjithmonë pak çmenduri në dashuri, ka gjithmonë pak arsye në çmenduri." Kjo frazë nuk është një frazë e rastësishme. Bëhet fjalë për diçka që ka thënë Niçe. Një shkrimtar që jo shumë njerëz e dinë se çfarë ka shkruar dhe që po shkon shumë për këtë moment.
 • “Dy njerëz bëhen bashkë në një zemër për të ndarë momentet më të mira dhe më të ëmbla”.
 • “Gjëja e rëndësishme në një martesë nuk është të numërosh orët, por të kenë rëndësi vitet”.
 • “Urimet e mia më të mira në këtë aventurë të re dhe të panjohur. Të gjitha urimet e mia për dashuri, jetë të gjatë dhe durim. Martese e lumtur!"
 • "Sa mirë të dish se ka ende dashuri si e jotja, të gatshëm të japin jetën e tyre dhe ta ndajnë atë përgjithmonë."

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.