Aplikacionet më të mira për të ndarë shpenzimet

aplikacionet më të mira për të ndarë shpenzimet

Ndarja e shpenzimeve është një praktikë e zakonshme sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për udhëtime ose për të jetuar me shokët e dhomës. Megjithatë, mbajtja e kontrollit të duhur të shpenzimeve të përbashkëta mund të jetë e ndërlikuar dhe të çojë në konflikte. Për fat të mirë, ka disa aplikacione të krijuara posaçërisht për të lehtësuar ndarjen e shpenzimeve. dhe shmangni keqkuptimet. Një aplikacion që eliminon nevojën për të kryer llogaritjet vetë.

Më shumë tani që të rinjtë ndajnë më shumë shpenzime si llogaritë e platformave të filmave, lojërave dhe ndajnë shpenzimet të shtëpisë. Por mund të jetë gjithashtu i dobishëm për një moment të caktuar. Shumë restorante refuzojnë të llogarisin pjatën e secilit dhe atë pjesë që duhet të paguajnë, pasi kjo do ta bënte të vështirë daljen e faturës. Kështu që tani duke qenë në gjendje t'i ndani ato shpenzime paraprakisht dhe të bëni një transferim në çast, siç ndodh me Bizum, bëhet shumë më e lehtë.

Për çfarë janë këto aplikacione?

Këto aplikacione janë krijuar për të ndarë shpenzimet e një momenti specifik ose ato të përsëritura që lindin në jetën tonë të përditshme. Nëse ndan banesën me dikë, me siguri duhet të paguash rrymën, ujin, qiranë... Edhe internetin. Të gjitha këto janë shpenzime të përbashkëta midis dy ose më shumë personave.. Këto aplikacione e bëjnë të lehtë që gjithçka të jetë e drejtë. Pa pasur nevojë të nxirrni një makinë llogaritëse, fletore dhe të llogarisni vazhdimisht se çfarë i detyrohet secili.

Është gjithashtu një mënyrë për të mbledhur ato borxhe që keni ose që ata kanë me ju. Nëse dikush ju ka kërkuar të paguani diçka, mund të mos dëshironi t'i kujtoni vazhdimisht se i ka borxh para. Një aplikacion i tillë që e ndani me njerëz të tjerë, e sinjalizon se është me numra të kuq me ju. Kështu që ju nuk keni justifikim që mund ta kishit harruar. Në këtë mënyrë ne e dimë se çfarë na detyrohet secili dhe e marrim parasysh për transaksionet e ardhshme.

SplitWise

ndarjen e kostos në mënyrë të ndarë

Splitwise është një aplikacion popullor për të ndarë shpenzimet midis miqve, familjes ose shokëve të dhomës. Aplikacioni ju lejon të regjistroni dhe ndani shpenzimet lehtësisht dhe shpejt, si dhe të mbani gjurmët e borxheve të papaguara. Përveç kësaj, është e mundur të krijohen kujtime në mënyrë që përdoruesit të mos harrojnë të paguajnë borxhet e tyre dhe të shmangin konfliktet. Splitwise ofron gjithashtu mundësinë për të kryer pagesa direkt nga aplikacioni, duke e bërë procesin edhe më të lehtë.

Funksionet kryesore të aplikacionit:

 • Mbani gjurmët e shpenzimeve tuaja të përbashkëta. Qoftë me familjen, me shokët e banesës apo për një vakt me miqtë.
 • një ndërfaqe e pastër dhe e thjeshtë për të përdorur
 • Vendosni përshkrime dhe foto për të gjitha llojet e ndarjeve. Kështu që ju mund të keni me një shikim dhe sipas kategorive që ndani me kë.
 • Llogari e përgjithshme për të ditur se çfarë ju kanë borxh ose çfarë i detyrohesh dhe kujt.
Splitwise
Splitwise
zhvilluesi: Splitwise
Çmimi: Falas

Rregullohu

Vendoseni

Settle Up është një tjetër aplikacion që e bën të lehtë procesin e ndarjes së shpenzimeve. Me këtë aplikacion është e mundur të krijoni grupe miqsh ose familjarësh dhe të mbani shënime për shpenzimet e përbashkëta. vendosen gjithashtu ju lejon të caktoni një buxhet për grupin dhe të mbani gjurmët e shpenzimeve për t'u siguruar që nuk e tejkaloni atë. Përveç kësaj, aplikacioni ofron mundësinë për të kryer pagesa përmes PayPal ose transferta bankare.

Funksionet kryesore që aplikacioni ju ofron:

 • Shumë platformë: Meqenëse mund të përdoret në çdo lloj sistemi celular dhe kompjuterik.
 • Pa lidhje: Mund të përdorni të gjitha funksionet e aplikacionit pa u lidhur me internetin
 • Mënyra të ndryshme të ndarjes: Gjysma, sipas përqindjes, numri i njerëzve...
 • Eksporto në email: Si të ishte një faturë, mund të eksportoni dokumentin e shpenzimeve të përbashkëta
 • akses vetëm për lexim: Nëse ka disa njerëz që aksesojnë dokumentin dhe nuk dëshironi që askush të mashtrojë, mund ta vendosni në vetëm për lexim. Kështu të dhënat nuk do të modifikohen.
 • Përkthim në shumë gjuhë: Shumë nga këto aplikacione zakonisht kanë një ose dy gjuhë. Ky nuk është rasti me Settle Up, ku keni shumë gjuhë për të zgjedhur.
Vendoseni - Gruppenausgaben
Vendoseni - Gruppenausgaben
zhvilluesi: Hapni Labs
Çmimi: Falas

tricount

tricount

Tricount është një aplikacion që ju lejon të ndani shpenzimet në mënyrë të barabartë midis disa përdoruesve. Aplikacioni ofron mundësinë për të krijuar grupe dhe për të shtuar shpenzime të përbashkëta, si dhe për të mbajtur gjurmët e borxheve të papaguara. Tricount gjithashtu ju lejon të vendosni një buxhet për grupin dhe të mbani shënim shpenzimet për t'u siguruar që ato respektohen. Aplikacioni ofron mundësinë për të kryer pagesa përmes PayPal ose transferta bankare.

Funksionet më të dukshme të Tricount janë si më poshtë:

 • lidhje për të ndarë: Me një lidhje të vetme mund të ndani listën e shpenzimeve me persona të tjerë dhe kështu të verifikoni që gjithçka është në rregull.
 • Ndani shpenzimet në mënyrë të pabarabartë: Kjo është shumë e dobishme nëse llogaria e restorantit nuk është në gjysmë të rrugës. Meqenëse mund të shkoni me shpenzimet që ka kryer secili.
 • Pa lidhje: Ashtu si Settle Up, ju mund ta përdorni aplikacionin pa u lidhur me internetin.
 • Hyrja: Opsionale, mund të regjistroni një llogari në profilin tuaj Tricount për të pasur të gjitha listat tuaja të shpenzimeve në një profil të ruajtur.
Tricount - Ausgaben teilen
Tricount - Ausgaben teilen
zhvilluesi: tricount
Çmimi: Falas

Sesterce, ndani shpenzimet me miqtë

ndajnë shpenzimet

Edhe pse si aplikacionet e tjera, ju mund të bëni përdorime të ndryshme me aplikacionin, e verteta eshte sesterce Ai është i fokusuar në ndarjen e shpenzimeve të familjes. Për shembull, me partnerin tuaj. Mund të përdoret me njerëz të ndryshëm dhe secili prej tyre të shtohet në listë. Në këtë mënyrë, secili kontribuon me një shpenzim në të njëjtën listë dhe ju arrini ta ndani atë midis anëtarëve të atij grupi.. Që të gjithë të paguajmë njësoj.

Ky aplikacion është disi më i thjeshtë, megjithëse intuitiv dhe i lehtë për t'u përdorur, dhe funksionet e tij kryesore janë:

 • bashkëpunuese: Çdo person që ka lidhjen mund të bashkohet dhe të bashkëpunojë duke shtuar ndarjen e kostos.
 • anonim: Nuk është e nevojshme të keni një llogari të regjistruar emaili për të hyrë në listën e përbashkët. Kështu, aplikacioni nuk duhet të ketë të dhënat personale të përdoruesit.
 • Siguri: Projektet që ndahen me njerëz të tjerë mund të kenë një fjalëkalim. Në këtë mënyrë askush nuk duhet të dijë për çfarë bëhet fjalë, përtej anëtarëve të listës.
 • I thjeshtë: Vërtet bie në sy se sa e thjeshtë është në përdorim dhe sa e thjeshtë duket gjithçka.
Sesterce – Shpenzimet ndajnë
Sesterce – Shpenzimet ndajnë
zhvilluesi: Stan Köcken
Çmimi: Falas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.