Ku të shkarkoni dhe krijoni Stickers WhatsApp për iPhone

Stikers për iphone

Një nga ndryshimet më të mëdha që WhatsApp ka sjellë vitet e fundit janë Stickers. Një lloj ngjitësish që na ndihmojnë të shprehim emocione ose lutje shpejt dhe drejtpërdrejt. Ata po shërbejnë gjithashtu për të bërë humor në stilin më të pastër meme, diçka që u jep grupeve WhatsApp shumë jetë pa pasur nevojë të mbingarkoni me imazhe. Mund të thuhet se Stickers janë emoji-t e reja.

Meqenëse ato u implementuan, ne kemi disa në dispozicionin tonë vendas, përveç kësaj mund të shtojmë ato që ata na dërgojnë ose t'i shkarkojmë vetë, por ajo që i jep më shumë jetë këtij fenomeni, është krijimi i Stickers tuaj. App Store është plot me aplikacione që në të vërtetë janë depo të Stickers, në këtë artikull do të shohim se ku mund të shkarkojmë Stickers WhatsApp për iPhone, si dhe për të krijuar ose ruajtur ato që na dërgojnë miqtë tanë.

Ku të shkarkoni ngjitësit në iPhone

Ne kemi një mori paketash në App Store, mund t’i gjejmë në të gjitha kategoritë, humor, sport, dashuri ...Duhet të kemi parasysh që paketat e Sticker janë instaluar në terminalin tonë sikur të ishte një aplikacion i palës së tretë, kështu që disa mund t'ju kërkojnë leje, megjithëse nuk është e zakonshme. Në rast se disa prej tyre na kërkojnë leje, hidhni një vështrim të mirë në atë leje që ne japim, pasi që disa nga këto aplikacione mund të përfitojnë nga marrja e disa të dhënave.

Ngjitëset kryesore: Aplikacioni më i mirë

Withoutshtë pa dyshim depoja më e madhe e Stickers iOS, këtu ne gjejmë shumë nga paketat më të kërkuara për WhatsApp. Sapo të hapim aplikacionin do të gjejmë shumë kategori të ndryshme, ndër të cilat mund të shohim të fundit, maja, kafshë, meme ose shumë të tjera. Gjithashtu ne mund të kërkojmë drejtpërdrejt përmes një shiriti kërkimi sepse, në rast se duam të kërkojmë diçka më konkrete.

Ngjitëse për whatsapp

Me këtë aplikacion përveç që ka depon më të madhe të të gjithë iOS, Ne gjithashtu kemi një seksion për të krijuar Ngjitëset tona në një mënyrë shumë të thjeshtë. Ne zgjedhim një imazh nga galeria jonë ose marrim një fotografi që mund ta presim dhe modifikojmë për të krijuar një Sticker, nuk është më e mira në këtë aspekt, por shërben për të krijuar Stickers të thjeshta.

Nga kjo Lidhje mund ta shkarkojmë.

Depot për të shkarkuar afishe WhatsApp për iPhone

Siç kemi komentuar më parë, Depot e ngjitësve shkarkohen sikur të ishte një aplikacion, por në realitet është vetëm një depo ku ne shkarkojmë një paketë Stickers, ndryshe nga Top Stickers, i cili është një aplikacion si i tillë me shumë kategori dhe një koleksion të gjerë. Këtu ju lëmë disa nga depot më të mira.

Si të instaloni ngjitësit WhatsApp në iPhone tonë:

 1. Shkarkoni paketën nga Dyqani i Aplikacioneve.
 2. Hapni aplikacionin e depozitës së Stickers.
 3. Klikoni në butonin "+" Për të shtuar në WhatsApp dhe instaloni atë.
 4. Ne konfirmojmë që duam të hapim aplikacionin WhatsApp.
 5. Ne shtypim "Ruaj" në WhatsApp.
 6. Ne tashmë do të kemi shtuar paketën e zgjedhur në hapësirën tonë kushtuar tyre në tastierën WhatsApp.

Aplikim për të krijuar Ngjitëset tuaja

Ne tashmë kemi parë se ku mund të shkarkojmë Stickers por më e mira nga të gjitha është të jemi në gjendje t'i krijojmë vetë nga një imazh, duke i dhënë personalitet botimeve tona në WhatsApp. Ne do të shohim aplikacionet më të mira për të krijuar Ngjitëset tona.

Studio krijuese ngjitëse

Ky aplikacion është ndër më të njohurit në App Store, padyshim një nga alternativat më të mira për të krijoni Ngjitëset tuaja duke përdorur galerinë tuaj personale të imazheve. Mund të krijoni sa më shumë koleksione që dëshironi, në secilën prej koleksioneve mund të kurseni deri në 30 Sticker.

Ngjitëse për whatsapp

Funksionimi i tij është shumë i thjeshtë. Ne zgjedhim opsionin për të krijuar një paketë të re të Stickers, në këtë mënyrë do të gjenerohet një paketë e re bosh. Thjesht duhet të klikojmë në secilën nga kutitë e ndryshme që shfaqen dhe Ne zgjedhim një foto nga terminali ynë ose e marrim në vend. Do të na lejojë ta presim sipas dëshirës sonë ose ta lëmë në shesh. Ne duhet të kemi një minimum prej 3 Stickers në koleksion që të mund ta ruajmë në WhatsApp.

Pasi të kemi krijuar 3 ose më shumë Sticker, klikoni në shtoni në WhatsApp ose iMessage. Ky koleksion do të bëhet i disponueshëm në aplikacionin e zgjedhur.

Nga kjo Lidhje mund ta shkarkojmë.

Krijuesi i Ngjitjeve Personale

Aplikim ekskluziv për iPhone që shkon përtej paketave konvencionale të ngjitëseve, që prej asaj kohe ju lejon të krijoni Stickers të animuara që më pas mund t'i shtoni në shumë aplikacione, jo vetëm për WhatsApp, por gjithashtu na lejon ta përdorim atë në iMessage ashtu si Sticker Maker Studio.

Ngjitëse për whatsapp

Ne gjejmë një depo me më shumë se një mijë ngjitëse falas me të cilat mund të krijojmë dhembshuritë tona, megjithëse Ne gjithashtu mund të shtojmë fotot tona dhe të shtojmë filtra ose t'i presim ato, të shkruajmë mbi to ose të vizatojmë. Pas krijimit të koleksionit tonë, është shumë e lehtë për ta importuar atë në aplikacionin e zgjedhjes sonë.

Nga kjo Lidhje mund ta shkarkojmë.

Prodhuesi i Sticker për WhatsApp

Për të përfunduar, ne ju tregojmë një tjetër prej aplikacioneve më të vlerësuar nga përdoruesit e iPhone, gjithashtu ekskluziv si ai i mëparshmi. Na lejon të përdorim redaktorin e tij të plotë për të krijuar Stickers nga galeria jonë e fotove, rrotullimi i tyre, ndryshimi i madhësisë së tyre, prerja e tyre, fshirja e sfondit ose aplikimi i një filtri. Por gjëja më e mirë është se ajo gjithashtu ka një koleksion prej më shumë se 2000 Stickers me cilësi të lartë.

Ngjitëse për whatsapp

Këto afishe funksionojnë për të dy WhatsApp sa për aplikacionet e tjera të mesazheve si iMesazhi. Pasi ne gjithashtu mund të ndajmë koleksionet tona me miqtë tanë.

Nga kjo Lidhje mund ta shkarkojmë.

Përdorni ngjitëse në WhatsApp

Për të përdorur afishimet që kemi shkarkuar ose krijuar në iPhone-in tonë, është aq e thjeshtë sa hyni në bisedën ose grupin që duam dhe klikoni në ikonën e një ngjitjeje që shfaqet në të djathtë të shiritit ku shkruajmë. Këtu do të shfaqen koleksionet që kemi shkarkuar ose krijuar dhe do të jetë aq e thjeshtë sa ta zgjedhim për ta shtuar në bisedë.

Ruani ngjitësit që na dërgoni

Për të ruajtur ngjitësit që marrim privatisht ose në grupe, është aq e thjeshtë sa klikoni në Sticker dhe shtoni atë në koleksionin tonë. Mund të shtojmë ato që na pëlqejnë më shumë «Favoritet», në këtë mënyrë ne do të kemi afishe ngjitëset tona të preferuara për kohën kur duam t'i përdorim ato. Pa dyshim, është mënyra më e lehtë për të rritur koleksionin tonë të ngjitësve, pasi nuk kemi pse të instalojmë ndonjë aplikacion të palës së tretë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.