Si të pranoni kushtet e WhatsApp

WhatsApp, aplikacioni më i përdorur i mesazheve

WhatsApp është një nga aplikacionet më të përdorura të mesazheve të çastit sot, kjo është arsyeja pse ai përditësohet vazhdimisht në mënyrë që të ofrojë përvojën më të mirë për përdoruesit e tij. Këto përditësime shoqërohen ndonjëherë me kushte të reja që duhen pranuar për të shijuar të gjitha shërbimet e aplikacionit.

Nëse keni hyrë në llogarinë tuaj dhe keni hasur në një reklamë që ju thotë pranoni kushtet e WhatsApp, mos u shqetëso. Këtu është gjithçka që duhet të dini për të.

Pse duhet të pranoj kushtet e WhatsApp? Çfarë ndodh nëse nuk e bëj?

Kushtet e WhatsApp janë si një marrëveshje ligjore midis kompanisë që zotëron aplikacionin dhe përdoruesve. Këto përcaktojnë se çfarë mund ose nuk mund të bëjnë palët e përfshira, domethënë kompania që ofron shërbimin dhe përdoruesi që e përdor atë. Mospranimi i termave dhe kushteve është i barabartë me mospranimin e marrëveshjes dhe, nga këndvështrimi i kompanisë, Nëse nuk e pranoni marrëveshjen, nuk mund të përdorni të gjitha shërbimet dhe funksionalitetet.

A do të thotë kjo që nuk do të jem në gjendje ta përdor aplikacionin? Ndoshta, në varësi të rastit. Nëse jeni përdorues i ri dhe vendosni të mos i pranoni kushtet, as nuk do të jeni në gjendje të krijoni llogarinë tuaj (kjo duhet të jetë e qartë).

Megjithatë, nëse e keni përdorur aplikacionin për disa kohë dhe pas një përditësimi ju kërkohet të pranoni më shumë kushte, është e mundur që WA t'ju lejojë të shpërfillni njoftimin në fjalë dhe të mund të vazhdoni të keni akses në shërbimet e tij. Megjithatë, nuk do të mund të përdorni veçoritë e reja që vijnë me përditësimin, si dhe mund të humbisni plotësisht aksesin në bisedat tuaja dhe nuk do të mund të vazhdoni të merrni telefonata përmes aplikacionit.

Gjithashtu, nëse nuk i pranoni kushtet e reja, do të merrni njoftime të vazhdueshme që ju kërkojnë të pranoni kushtet e reja dhe llogaria juaj madje mund të ndërpritet. Gjithashtu, duhet theksuar se ndonjëherë ndryshimet e politikës së shërbimit janë vërtet të rëndësishme dhe në këto raste, nuk do të mund të vazhdoni të përdorni aplikacionin nëse nuk i pranoni ato.

Megjithatë, pavarësisht faktit se WhatsApp është një aplikacion vërtet i mrekullueshëm, duhet të mbani mend se ai ka edhe konkurrentët e tij të mirë - si p.sh. Sinjal y Telegram– dhe shumë përdorues kanë zgjedhur të përdorin këto alternativa për të anashkaluar politikat WA.

Si të pranoni kushtet e WhatsApp hap pas hapi?

WhatsApp ka përditësuar kushtet e saj, kështu që ju mund t'i pranoni ato

Tani, është e rëndësishme të sqarojmë se pranimi i kushteve të përdorimit të WhatsApp është një vendim individual: të gjithë janë të lirë të pajtohen ose jo me politikat e vendosura nga shërbimi në fjalë. Megjithatë, siç e kemi theksuar tashmë, nuk do të mund ta përdorni normalisht llogarinë tuaj nëse vendosni të mos pajtoheni me kushtet, kështu që, sipas mendimit tonë, gjëja më e arsyeshme për të bërë është t'i pranoni ato.

Nëse nuk jeni ende përdorues i regjistruar, duhet ta shkarkoni aplikacionin nga Luajnë Store ose App Store dhe regjistrohuni me numrin tuaj të telefonit. Më pas, WhatsApp do t'ju prezantojë me opsionin për të lexuar dhe pranuar politikat e tij dhe duhet të prekni opsionin "Prano dhe vazhdo». Nga ana tjetër, nëse jeni tashmë përdorues dhe dëshironi të pranoni kushte të reja, duhet të ndiqni këto hapa:

 1. Hyni në aplikacionin WhatsApp në smartphone tuaj.
 2. Kur hapni aplikacionin, do të mund të shihni një njoftim ku WhatsApp specifikon se kushtet e tij të shërbimit janë përditësuar. zgjidhni "Vazhdoni " për të lexuar më shumë për të.
 3. Lexoni me kujdes kushtet e reja që nënkupton përdorimi i aplikacionit.
 4. Nëse jeni dakord me ta dhe dëshironi të pranoni përdorimin e shërbimeve WhatsApp, zgjidhni «Prano termat dhe kushtet".

Si të dini nëse i keni pranuar tashmë kushtet e WhatsApp?

WhatsApp do t'ju njoftojë nëse nuk i keni pranuar ende kushtet e reja

Nëse nuk jeni të sigurt nëse i keni pranuar apo jo kushtet e reja të WhatsApp, mos u shqetësoni shumë: aplikacioni do t'ju njoftojë në çdo rast. Indikacionet, nëse nuk i keni pranuar kushtet, do të jenë si më poshtë:

 • WhatsApp do t'ju tregojë një mesazh në krye të bisedave tuaja – siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm – duke ju bërë të ditur se ata po përditësojnë kushtet e tyre dhe politikën e privatësisë.
 • Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të shihni statuset e kompanive që flasin për përditësimet e tyre të reja nëse nuk i keni pranuar ende kushtet e reja.

Në mënyrë të ngjashme, nëse nuk i shihni ato paralajmërime, por ende nuk jeni i sigurt nëse i keni pranuar kushtet e reja, trokitni lehtë mbi Pikë 3 në këndin e sipërm djathtas për të parë më shumë opsione dhe shkoni te Cilësimet > Ndihma > Informacioni i aplikacionit. për më shumë informacion rreth përditësimeve të politikave të reja të aplikacionit.

Përfundim

Pranimi i kushteve të llogarisë suaj WhatsApp është një veprim i domosdoshëm që do t'ju ndihmojë të mbroni privatësinë dhe sigurinë e mesazheve tuaja brenda platformës. Në Movil Forum ne ju udhëzojmë me hapat dhe shpjegimet më të mira, në mënyrë që ju, si përdoruesit e tjerë, të mbani llogarinë tuaj në kushte optimale.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.