Si të turbulloni imazhet në ueb WhatsApp?

Mjegulloni imazhet në ueb WhatsApp

A e dini se është e mundur të turbullohen imazhet në ueb WhatsApp? Shërbimi më i popullarizuar i mesazheve në planet tani ju lejon të turbulloni një pjesë të një imazhi përpara se ta ndani me të tjerët. Ky është një opsion shumë i dobishëm kur ju duhet të fshehni sfondin e një fotoje ose fytyrën e një personi, për shembull. Sido që të jetë, është e mundur të bëhet dhe Sot ne shpjegojmë se si të turbullojmë një imazh duke përdorur versionin në internet të WhatsApp.

Gjëja e parë që duhet të dini është se opsioni për të turbulluar imazhet është i disponueshëm vetëm për ueb WhatsApp, jo në aplikacionin celular ose versionin e desktopit. Prandaj, hapi i parë për të turbulluar imazhet në WhatsApp është hapni sesionin në ueb WhatsApp nga çdo shfletues. Së dyti, ju duhet zgjidhni një bisedë dhe zgjidhni një imazh përpara se të jeni në gjendje të përdorni opsionin e turbullimit. Le të shohim se si ta bëjmë atë hap pas hapi.

Mjegulloni imazhet në ueb WhatsApp: si ta bëni atë?

Instaloni WhatsApp në kompjuter

Shtimi i efekteve në imazhe për t'i ngarkuar ato në 'status' ose për t'i ndarë ato në një bisedë është një nga veçoritë e WhatsApp që na pëlqen më shumë. Për vite me radhë aplikacioni i mesazheve ju ka lejuar të prisni imazhe dhe të shtoni emoji, ngjitëse, tekst, forma dhe filtra. dhe tani gjithashtu është e mundur të turbullohen imazhet në ueb WhatsApp në një mënyrë të thjeshtë dhe pa nevojën për të shkarkuar aplikacione të palëve të treta ose shtesa të shfletuesit.

Vlen të përmendet se nuk është e lehtë të gjesh një redaktues imazhi që lejon turbullimin dhe në të njëjtën kohë ruan cilësinë grafike të fotografisë. Dhe programet që bëjnë, si Photoshop ose Gimp, nuk janë aq të lehta për t'u përdorur nga përdoruesi mesatar. Prandaj, Është një plus shumë i dobishëm që WhatsApp Web mund të përdoret si një redaktues fotografish në internet për të turbulluar imazhet pa humbur cilësinë.

WhatsApp Web në një Mac
Artikulli i lidhur:
Truket në ueb WhatsApp për të përfituar sa më shumë prej tij

Siç kemi thënë tashmë, opsioni për të turbulluar imazhet është i disponueshëm vetëm në versionin ueb të WhatsApp. Deri më tani, as aplikacioni celular dhe as aplikacioni i desktopit nuk e përfshijnë këtë funksionalitet. Në çdo rast, fakti që ueb WhatsApp e bën këtë është një avantazh që shumë mund të përfitojnë për të redaktuar fotot në një nivel bazë. Le të shohim Cilat janë hapat që duhen ndërmarrë për të turbulluar imazhet në ueb WhatsApp.

Hyni në ueb WhatsApp

Gjëja e parë që duhet të bëni për të turbulluar një imazh në ueb WhatsApp është hyni me llogarinë tuaj në versionin online të platformës së mesazheve. Ju mund ta bëni këtë nga celulari juaj ose nga një kompjuter, duke përdorur çdo shfletues, si Google Chrome, Edge, Safari, Opera, etj. Këtu i shpjegojmë hapat në mënyrë më të detajuar:

WhatsApp Web QR

 1. Hapni shfletuesin dhe shkruani WhatsApp web.
 2. Zgjidhni opsionin e parë që shfaqet ose ndiqni këtë drejtim www.web.whatsapp.com.
 3. Do të shihni faqen kryesore të WhatsApp me një kod QR për të skanuar.
 4. Tani shkoni te aplikacioni WhatsApp në celularin tuaj dhe shtypni tre pikat vertikale në këndin e sipërm të djathtë.
 5. Zgjidhni opsionin 'Pajisjet e lidhura' dhe klikoni në 'Lidh një pajisje'.
 6. Skanoni kodin QR që shfaqet në ekran për t'u identifikuar me llogarinë tuaj të internetit WhatsApp.

Zgjidhni një bisedë dhe zgjidhni imazhin

Bisedoni me numrin tuaj WhatsApp

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj të internetit WhatsApp, mund të përdorni platformën e mesazheve nga kompjuteri juaj përmes shfletuesit. Në këtë modalitet, WhatsApp ofron funksione që nuk janë të disponueshme në versionet celulare dhe desktop, të tilla si turbullimi i imazheve. Për të hyrë në këtë funksion, duhet të zgjidhni një bisedë dhe më pas të zgjidhni një imazh.

Në këtë pikë keni dy mundësi. Nëse do të dërgoni imazhin e turbullt te një kontakt specifik, atëherë duhet të hapni një bisedë me atë person. Por nëse doni të turbulloni një imazh dhe të shtoni efekte të tjera pa e ndarë atë me askënd, mundeni hapni një bisedë me veten tuaj. Për të bërë këtë të fundit, ndiqni këto hapa:

 1. Në ueb WhatsApp, klikoni në ikonën 'Bisedë e re', e vendosur në anën e majtë të ekranit, pranë tre pikave të menusë.
 2. Në seksionin "Bisedë e re", do të shihni opsionet "Grup i ri", "Komuniteti i ri" dhe "Kontaktet e WhatsApp".
 3. Vetëm poshtë "Kontaktet në WhatsApp" do të shihni numrin tuaj dhe legjendën "Dërgo mesazhe në të njëjtin numër".
 4. Zgjidhni të njëjtin numër për të hapur një bisedë me veten tuaj.

Pasi të keni hapur një bisedë me veten (ose me një person tjetër), është koha për të zgjedhur imazhin që dëshironi të turbulloni. Për ta bërë këtë, ndiqni hapat më poshtë:

Zgjidhni imazhin në ueb WhatsApp

 1. Klikoni në ikonën 'Bashkëngji', e cila është ajo në formën e një klipi ose klipi.
 2. Në ikonat lundruese që shfaqen, zgjidhni "Fotografitë dhe videot".
 3. Do të hapet një dritare e re për të zgjedhur imazhin nga ruajtja e kompjuterit tuaj.
 4. Zgjidhni imazhin që dëshironi të turbulloni dhe shtypni 'Open'.

Shtoni efektin e turbullimit në imazh

Turbullo imazhin në ueb WhatsApp

Pasi të keni montuar imazhin në ueb WhatsApp, është koha për të shtuar efektin e turbullimit. Në bisedë, pikërisht mbi imazhin, do të shihni ikonat me efektet që mund t'i shtoni imazhit: Emoji, Ngjitëse, Tekst, Paint, Blur, Prit dhe rrotullo, Zhbë dhe ribë. Meqenëse duam të turbullojmë imazhin, ne zgjedhim 'Blur' dhe më pas në imazh shfaqet një drejtkëndësh që rrethon efektin e turbullimit.

 • Këtu duhet të zgjidhni zonën e imazhit që dëshironi të turbulloni.
 • Për ta bërë këtë, mund të lëvizni drejtkëndëshin e turbullimit ose ta bëni atë më të madh ose më të vogël.
 • Do të shihni gjithashtu se poshtë imazhit, ka opsione të rregullimit të turbullimittë tilla si mënyra dhe niveli i turbullimit.
 • Aplikoni cilësimet që preferoni dhe, nëse bëni një gabim, gjithmonë mund të klikoni mbi 'Fshi' (ikona e koshit të plehrave) për të aplikuar cilësime të reja.
turbulloj sfondin
Artikulli i lidhur:
Si të turbulloni sfondin e një fotoje

Kur të keni aplikuar turbullimin në imazh, ju duhet vetëm të klikoni "U krye" dhe imazhi do të jetë gati për t'u dërguar në chat. Kliko "Dërgo" dhe imazhi do të dërgohet në bisedë me rregullimin e turbullimit. Nëse tani dëshironi ta ruani imazhin në kompjuterin tuaj, zgjidhni atë dhe klikoni opsionin 'Shkarko' në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Ju gjithashtu mund të klikoni me të djathtën mbi imazhin dhe zgjidhni opsionin "Ruaj imazhin si".

Siç mund ta shihni, turbullimi i një imazhi në ueb WhatsApp është shumë i lehtë për t'u bërë dhe nuk keni nevojë të shkarkoni programe ose shtesa të shfletuesit. Vetë platforma e mesazheve ofron të gjitha opsionet për të aplikuar një turbullim selektiv pa humbur cilësinë e imazhit. Shpresojmë vetëm që ky funksionalitet shumë i dobishëm do të jetë së shpejti i disponueshëm për aplikacionin celular dhe desktop WhatsApp.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.