Si të vendos lidhjen time të fundit të rreme WhatsApp? të gjitha truket

vendos herën e fundit whatsapp false

Dëshironi të dini si të vendosni lidhjen tuaj të fundit të rreme me whatsapp? Në këtë artikull ne shpjegojmë disa mënyra për ta bërë këtë, ose për të parandaluar që kontaktet tuaja të dinë kur jeni në linjë ose për të krijuar një përshtypje të ndryshme. Sido që të jetë, ideja është të shtoni më shumë privatësi në llogarinë WhatsApp dhe të arrini një përdorim më të rehatshëm dhe të relaksuar të aplikacionit.

Paraprakisht, ne e bëjmë të qartë se aplikacioni zyrtar WhatsApp nuk i lejon përdoruesit të vendosin një lidhje të fundit false. Sigurisht, ka disa cilësime të privatësisë dhe sigurisë që mund të aktivizohen lehtësisht nga aplikacioni. Por nëse doni të shkoni më tej dhe të ngrini herën tuaj të fundit në biseda, do të jetë e nevojshme të përdorni modalitete ose aplikacione të palëve të treta. Më poshtë ju ofrojmë të gjitha detajet.

Fake herën e fundit në WhatsApp: si ta aktivizoni atë

Herën e fundit në WhatsApp

Kur përdorim rrjetet sociale dhe aplikacionet e mesazheve, privatësia dhe siguria bëhen prioritet. Përdorimi që u japim këtyre mjeteve dhe koha që kalojmë në to përcjellin një imazh të zakoneve dhe personalitetit tonë. Për këtë arsye, ndonjëherë ne do të dëshironim bëni diçka për të parandaluar që të tjerët të na spiunojnë ose të dinë kur hyjmë dhe dalim nga një aplikacion. Vendosja e një lidhjeje të fundit të rreme në WhatsApp është një masë e tillë e privatësisë.

Me siguri e dini tashmë se WhatsApp tregon kohën e lidhjes suaj të fundit si parazgjedhje. Kjo u jep kontakteve tuaja një ide se sa kohë shpenzoni në aplikacion dhe madje u tregon atyre se në cilën orë keni ndërprerë bisedën dhe keni fjetur. Zbulimi i këtyre të dhënave nuk është problem për disa, por mund të shkaktojë vështirësi për të tjerët. Për këtë arsye, ka nga ata që preferojnë fshihni edhe kohën tuaj të fundit nga cilësimet e privatësisë:

 1. Hapni aplikacionin WhatsApp dhe klikoni në menunë (tre pikat vertikale) që është në këndin e sipërm të djathtë.
 2. Zgjidhni opsionin 'Cilësimet' > 'Privatësia'.
 3. Tani zgjidhni opsionin e parë 'Koha e fundit. një herë dhe Online'.
 4. Nëse preferoni që askush të mos të shohë herën e fundit, kontrolloni opsionin "Askush".
 5. Ju gjithashtu mund të modifikoni se kush mund të shohë kur jeni në linjë.

Tani, mbani në mend se nëse vendosni të fshehni herën tuaj të fundit, nuk do të mund të shihni as të askujt tjetër. Gjithashtu, nëse dikush është në një bisedë me ju, ai do të jetë në gjendje të shohë nëse jeni duke shtypur apo në internet. Nga ana tjetër, në cilësimet e WhatsApp nuk do të gjeni asnjë mundësi për të ngrirë orën dhe datën e herës suaj të fundit. Për të bërë këto ndryshime ju nevojiten instaloni një shtesë ose aplikacion që shton opsione të reja cilësimesh në aplikacionin zyrtar WhatsApp.

Aplikime për të ngrirë herën tuaj të fundit në WhatsApp

Ndalo lidhjen e fundit Whatsapp

Me siguri e keni parë se si disa përdorues të WhatsApp kanë ngrirë herën e fundit në një datë dhe orë të caktuar. Kështu që Ata japin përshtypjen se nuk e kanë përdorur aplikacionin për një kohë të gjatë, kur në fakt bisedojnë çdo ditë.. Si eshte e mundur? Falë disa aplikacioneve ose modaliteteve të zhvilluara nga palë të treta që janë instaluar në celular për të shtuar opsione të reja cilësimesh në aplikacionin zyrtar WhatsApp.

Disa nga këto aplikacione janë GBWhatsApp, Whatspause, WhatsHide, WhatsApp Plus, Hide for WhatsApp, Ditch dhe Ninja në WhatsApp. Këto aplikacione ju ofrojnë veçori të ndryshme si ngrirja e herës së fundit, ndërprerja e lidhjes, fshehja e statusit tuaj në linjë ose krijimi i një kohe false. Për t'i përdorur ato, duhet t'i shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj dhe të ndiqni udhëzimet e dhëna. Ju lutemi vini re se këto aplikacione nuk janë zyrtare dhe mund të kenë rreziqe sigurie ose privatësie. Le të shqyrtojmë shkurtimisht se si funksionojnë katër prej këtyre aplikacioneve.

GBWhatsApp

APK të GBWhatsApp

GBWhatsApp është një nga modalitetet më të njohura që përdoret për të shtuar opsione të reja të cilësimeve në aplikacionin zyrtar të mesazheve. Me këtë aplikacion mund të ngrini herën e fundit në mënyrë që të shfaqet gjithmonë e njëjta orë, edhe nëse hyni dhe dilni nga aplikacioni. Për ta bërë këtë, duhet të shkoni te cilësimet e GBWhatsApp, të zgjidhni opsionin e privatësisë dhe të kontrolloni kutinë e ngrirjes së kohës së fundit.

whatspause

WhatsApp Pause, i njohur gjithashtu si WhatsPause, është një alternativë e shkëlqyer për të lënë një lidhje të fundit të rreme WhatsApp. Ky mod ju lejon të ndaloni lidhjen tuaj të internetit vetëm për WhatsApp, kështu që mund të lexoni dhe dërgoni mesazhe pa e ditur askush që jeni në linjë. Kontaktet tuaja do të shohin që llogaria juaj është lidhur për herë të fundit vetëm në kohën që keni vendosur vetë.

Për të përdorur WhatsPause, thjesht duhet të shkarkoni skedarin APK të aplikacionit dhe ta instaloni në celularin tuaj. Më pas e hapni dhe, nga ky aplikacion, hapni aplikacionin zyrtar WhatsApp dhe kaq. Mund të vazhdoni të bisedoni me kontaktet tuaja dhe në të njëjtën kohë të shfaqni një kohë të mirë në statusin tuaj të lidhjes.

çfarë fshihet

Aplikacioni WhatsHide

Një alternativë e tretë për 'stop time' në llogarinë tuaj WhatsApp është WhatsHide, një aplikacion i krijuar për të fshehur statusin tuaj në linjë nga kontakte ose grupe të caktuara. Aplikacioni është bërë shumë i popullarizuar sepse është shumë i lehtë për t'u përdorur dhe konfiguruar., veçanërisht pasi ka një tutorial shumë të detajuar për t'ju udhëhequr në hapat e parë.

Hendeku

Së fundi, duam të përmendim Zanja, një aplikacion tjetër për të vendosur kohën e lidhjes në llogarinë tuaj WhatsApp. Ky mod është i disponueshëm si për pajisjet Android ashtu edhe për iOS., dhe gjithashtu ka një modalitet me burim të hapur. Përveç ngrirjes së kohës së herës tuaj të fundit, aplikacioni ju lejon gjithashtu të çaktivizoni informacionin e 'shtypjes'. Ky është një opsion i mirë nëse jeni duke kërkuar për një nivel të lartë privatësie.

Aktivizo false herën e fundit në WhatsApp: disa konsiderata

Personi në një bisedë WhatsApp

Bëhet e qartë se aktivizimi i një false herën e fundit në WhatsApp është i mundur përmes përdorimit të aplikacioneve të palëve të treta. Në fakt, ka shumë opsione që këto moda shtojnë në cilësimet e aplikacionit më të njohur të mesazheve në botë. Megjithatë, Para se të instaloni ndonjë nga këto aplikacione jozyrtare, duhet të mbani parasysh disa rekomandime dhe paralajmërime.

Nga njëra anë është çështja e sigurisë. Meqenëse nuk janë aplikacione zyrtare, këto 'shtesa' mund të përfaqësojnë një kërcënim për privatësinë dhe sigurinë e të dhënave tuaja personale. Pra, është shumë e rëndësishme që ju të zgjidhni faqen nga ku do t'i shkarkoni këto moda. Nga ana tjetër, mbani mend këtë nëse WhatsApp kupton që po e detyroni aplikimin e tij, mund të anulojë llogarinë tuaj ose të pezullojë shërbimin tuaj përkohësisht.

Në fund të fundit, gjëja më e mirë është që të mendoni me kujdes nëse vërtet duhet të ngrini kohën e herës tuaj të fundit në WhatsApp. Mund të jetë e mjaftueshme të përdorni cilësimet e vetë aplikacionit dhe të kufizoni të gjithë aksesin në informacionin personal, si hera juaj e fundit, në linjë, kontrolli i dyfishtë ose imazhi i profilit. Në çdo rast, përpiquni të mbroni të dhënat tuaja personale dhe të mos e ekspozoni veten ndaj rreziqeve më të mëdha.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.